0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Ūminis inkstų nepakankamumas

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Ūminis inkstų nepakankamumas


Šiuo metu neparduodama

Knygos "Ūminis inkstų nepakankamumas" aprašymas

Tai mokslinė monografija, kurioje nagrinėjamos svarbiausios ūminio inkstų nepakankamumo problemos, aprašoma jo etiologija, patogenezė, klinika, diagnostika, gydymas. Knygoje atskirai nagrinėjamas ūminis inkstų nepakankamumas atskirų ligų atveju. Monografija skirta vidaus ligų, šeimos ir kitų specialybių gydytojams, chirurgams, anesteziologams, reanimatologams.

Pratarmė


Ši knyga - daugiau kaip 35 metų darbo Vilniaus miesto universitetinėje ligoninėje ir Vilniaus universiteto ligoninėje Santariškių klinikos rezultatas. Svarbiausias darbo tikslas buvo išsamiai ištirti įvairius ŪIN problemos aspektus Lietuvoje:

1) epidemiologiją;

2) etiologiją;

3) ankstyvosios diagnostikos ir prevencijos galimybes;

4) mirštamumą ir jo priežastis;

5) gydymo problemas.

Žmogaus organizmas normaliai gali egzistuoti tik tada, kai yra pastovi vidinė organizmo terpė - homeostazė. Ji priklauso nuo normalios daugelio sistemų ir organų, ypač inkstų, veiklos.

Ūminis inkstų nepakankamumas (ŪIN) - polietiologinis klinikinis sindromas, pasireiškiantis staigiu inkstų funkcijos sutrikimu. Dėl to organizme susilaiko ir kaupiasi azotinės medžiagos, pakinta vandens ir elektrolitų, rūgščių ir šarmų pusiausvyra, pasireiškia ureminė intoksikacija, t.y. sutrinka organizmo homeostazė.

Dėl ŪIN labai pakinta organo parenchimos struktūra, dažnai įvyksta kanalėlių epitelio nekrozė, bet daugumos pasveikusių ligonių inkstų funkcija visiškai atsigauna.

Ūminis inkstų nepakankamumas - tai būklė, kai būtina neatidėliotina pagalba. Su ja susiduria įvairių specialybių gydytojai praktikai - vidaus ligų, šeimos, chirurgai, anesteziologai reanimatologai, klinikinės toksikologijos, akušeriai ginekologai, vaikų ligų ir kt. Taigi ši patologija yra bendra medicinos problema.

Jau Hipokrato laikais buvo žinoma apie ūmiai sumažėjusį šlapimo kiekį, tačiau daugiau apie šią žmogaus patologiją pradėta suprasti tik XX amžiuje. Vokietijoje apie sunkius sužeistųjų inkstų funkcijos sutrikimus žinota jau per Pirmąjį pasaulinį karą, bet vėliau apie tai pamiršta. Ši būklė prisiminta Antrojo pasaulinio karo metais, kai per Londono bombardavimą iš po pastatų griuvėsių buvo ištraukta daug taip nukentėjusių civilių gyventojų. Apie tai 1941 m. rašė anglų gydytojai E.Baivuoteris (Bywater) ir D.Bilas (Beal).

Ūminio inkstų nepakankamumo sąvoką pirmasis pavartojo B.Lakas (Lucke, 1946).

Dabar svarbiausia ŪIN problema - didelis mirštamumas. Daugelio autorių duomenimis, nuo šios ligos miršta apie 50% ligonių, kuriems reikia inkstų pakaitinės terapijos. Kitų efektyvių šios būklės gydymo priemonių dar vis nėra. Todėl didžiausias dėmesys skiriamas ankstyvajai diagnostikai ir preven-cijai. Reikšmingumu ir šiuolaikiškumu išsiskiria prof. R.VV.Šrajerio (Robert W. Schrier) žodžiai: „prasidėjusio ir net pažengusio ūminio inkstų nepakankamumo atveju svarbiausia nedelsiant veikti" (J American Society of Nephrology 2004, 15: 2756-2758). Šiandien yra galimybė ŪIN diagnozuoti anksti pagal šlapimo žymenis: interleukiną-18, inkstų pažeidimo molekulę (IPM) ir inkstų kanalėlių fermentus.

Knygoje skaitytojas ras ir naujausius medicininės literatūros bei autoriaus duomenis (daugiau kaip 2000 atvejų analizę).

Autorius nuoširdžiai dėkoja visiems, kurie padėjo šiai knygai išvysti dienos šviesą.

Turinys


Pratarmė / 9

Santrumpos / 11

Lietuvos nefrologijos raida / 12

Klinikinė inkstų anatomija ir fiziologija / 30

Ūminio inkstų nepakankamumo etiologija / 78

Ūminio inkstų nepakankamumo patogenezė / 90

Ūminio inkstų nepakankamumo klinika, diagnozė ir

diferencinė diagnostika / 120

Ūminio inkstų nepakankamumo gydymas / 140

Duomenys apie ūminio inkstų nepakankamumo gydymą / 169

Sergančiųjų ūminiu inkstų nepakankamumu mirties priežasčių analizė / 173

Duomenys apie sunkų ūminį inkstų nepakankamumą Lietuvoje / 191

Ūminis inkstų nepakankamumas chirurgijoje / 206

Sepsis ir ūminis inkstų nepakankamumas / 236

Uždegiminės kilmės ūminis inkstų nepakankamumas / 254

Nėštumas ir ūminis inkstų nepakankamumas / 277

Vaistų sukeltas ūminis inkstų nepakankamumas / 288

Širdies kraujagyslių ligos ir ūminis inkstų nepakankamumas / 312

Hepatorenalinis sindromas / 325

Nudegimo sukeltas ūminis inkstų nepakankamumas / 333

Radiokontrastinės medžiagos ir ūminis inkstų nepakankamumas / 339

Narkotikai ir ūminis inkstų nepakankamumas / 343

Ūminis inkstų nepakankamumas dėl apsinuodijimų darbe,

buityje ir aplinkoje / 350

Ūminis intersticinis nefritas su ūminiu inkstų nepakankamumu / 358

Kitos infekcinės ligos ir ūminis inkstų nepakankamumas / 366

Biologinių toksinų sukeliamas ūminis inkstų nepakankamumas / 374

Dalykinė rodyklė / 381

  • Autorius: doc. dr. V. Razukas
  • Leidėjas: Vaistų žinios
  • Išleidimo metai: 2005
  • Knygos puslapių skaičius: 384
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9955-511-52-4

Parašykite atsiliepimą apie "Ūminis inkstų nepakankamumas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Anatomijos knygos

doc. dr. V. Razukas parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Ūminis inkstų nepakankamumas, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Ūminis inkstų nepakankamumas aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Ūminis inkstų nepakankamumas už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Ūminis inkstų nepakankamumas? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, doc. dr. V. Razukas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Ūminis inkstų nepakankamumas" perkama kartu