0

Violeta Palčinskaitė

Violeta Palčinskaitė (1943 m. lapkričio 20 d., Kaunas) - poetė, dramaturgė, scenaristė, vertėja.


Vaikystę praleido Žaliakalnyje Kaune. Mokėsi J. Jablonskio vidurinėje mokykloje. 1960–1964 m. studijavo Vilniaus universiteto (VU) Istorijos-filologijos fakultete.


Eilėraščius pradėjo spausdinti 1958 m., o pirmąjį eilėraščių rinkinį „Žemė kėlė žolę“ 1961 m.

Violeta Palčinskaitė knygos


Visi ką nors turi | Violeta Palčinskaitė

Šiuo metu neparduodama

Vaikų kambarys | Violeta Palčinskaitė

Šiuo metu neparduodama


išleido septyniolikos metų studijuodama pirmame VU kurse. Po poros metų tapo Rašytojų sąjungos nare.


Parašė scenarijų kino filmams „Andrius“, „Traukinys į Bulzibarą“, „Geležinė princesė“, žodžius Eduardo Balsio oratorijai „Nelieskite mėlyno gaublio“. Taip pat yra išvertusi iš anglų kalbos garsių pasaulio rašytojų (Roald Dahl, Lemony Snicket, Kate Di Camillo, Jacqueline Wilson) bei britų tautosakos kūrinių vaikams.

Miuziklo vaikams „Aš tau siunčiu labų dienų“ (muz. Giedriaus Kuprevičiaus) autorė.

Pjesių-pasakų, be Lietuvos teatrų yra pastatę Maskvos, Kijevo, Lvovo, Minsko, Tbilisio, Helsinkio ir kiti teatrai. Nemažai lyrikos ir kūrinių išleista rusų kalba, taip pat anglų.2004 metais rašytojai įteiktas Vytauto Didžiojo ordino Riterio kryžius.

2008 m. Violeta Palčinskaitė pelnė festivalio „Poezijos pavasaris“ rengėjų prizą už geriausią eilėraščių knygą mažiesiems „Karalius pamiršo raidyną“.

2009 m. rašytojai įteiktas Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos apdovanojimas už nuopelnus literatūrai ir poezijos kūrinius vaikams.