0

Verkiai. Istorija ir dabartis. / Verkiai. Past & today.

  • Nuolaida knygai -28%
Internetu: 3,99 €
Knygyne: 5,50 €*
Sutaupote: 1.51 € (28%)
  • Pristatymo trukmė: 2 darbo dienos
Turime sandėlyje
Informacija

Verkiai. Istorija ir dabartis. / Verkiai. Past & today.

  • Leidėjas: Mintis
  • Išleidimo metai: 2010
  • Formatas: 13x21, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 88
  • ISBN ar kodas: 9785417009969

3.99 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

Dvikalbiame informaciniame leidinyje "Verkiai. Istorija ir dabartis. / Verkiai. Past & today." pateikiama koncentruota plačios apimties medžiaga skirta Verkiams - ne tik vietovei siaurąja prasme, dvarui su rūmais, bet ir Verkių regioniniam parkui, aprėpiant laikotarpį nuo pagonybės iki Verkių vizijos ateityje. Tai vadovas savarankiškai keliaujantiems turistams, norintiems atrasti ir pažinti išskirtinį gamtos ir architektūros paminklą, susipažinti su Lietuvos kultūros ir gamtos paveldu.
Vilniaus apylinkėse yra daugybė nuostabių gamtos kampelių su savitu kultūros paveldu. Keliaujant vingiuotais Sapieginės, Šveicarijos, Ribiškių, Markučių, Pūčkorių, Belmonto takeliais atsiveria išraiškingas Vilniaus apylinkių reljefas ir peizažas, įkvėpęs garsiausius architektus ir kraštovaizdžio kūrėjus. Pirmoji serijos "Po Vilniaus apylinkes" knyga skirta Vilniaus miesto daliai, esančiai dešiniajame Neries krante, į šiaurę nuo miesto centro, - Verkių dvarui su rūmais, Verkių regioniniam parkui, aprėpiant laikotarpį muo pagonybės iki Verkių vizijos ateityje.
Knygos autorius Albertas Vitkus – gamtininkas, mokslininkas, daug metų tyrinėjęs Lietuvos augaliją, senuosius reliktus, todėl jo žvilgsnis yra ir analitiškas, skvarbus, ir kartu pragmatiškas, tenkinantis šių dienų keleivio poreikius. Pirmiausia autorius atkreipia skaitytojo dėmesį į Verkių istoriją ir jų šeimininkus, savaip interpretuoja senąją legendą, pasakojančią apie vietovės vardą, supažindina su pagonybės laikų ženklais ir papročiais.
Knygelėje atskleidžiama reprezentacinių Verkių rūmų atsiradimo istorija XIV–XVIII a., jų perstatymo peripetijos XIX a., pateikiamas ne tik besikeičiančių jų šeimininkų, bet ir kūrėjų, autorių vertinimas. Su širdgėla ir susirūpinimu autorius primena, ko

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu