0

Afganistano mėsmalė. 1979–1989 m.

  • Nuolaida knygai -21%
5.0
(1 įvertinimai)
Internetu: 13,99 €
Knygyne: 17,49 €*
Sutaupote: 3.50 € (21%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
2020-05-13 Ramūnas

Knyga verta skaitymo ir susimastumo! Rekomenduoju visiems paskaityti,kuriems idomi tema,istorija apie Afganistana,jos politika,kara ir pns...

Informacija

Afganistano mėsmalė. 1979–1989 m.

  • Leidėjas: Briedis
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 376
  • ISBN ar kodas: 9789955266822

2020-07-31 13.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Knyga „Afganistano mėsmalė, 1979–1989 m.“ pasakoja jau primirštą SSRS invazijos į Afganistaną istoriją jame dalyvavusių vaikinų akimis.

Žurnalistą Mindaugą Milinį galima laikyti Afganistano karo ekspertu – jau anksčiau jis yra pristatęs šio konflikto dalyvių atsiminimus dviejose knygos "Afganistano kariai" dalyse. Nors mūsų šalyje SSRS kariuomenės intervencija į Afganistaną gerokai primiršta, ją atsiminti verta – šioje "taikioje" Sovietų Sąjungos misijoje žuvo net 96 vaikinai iš Lietuvos. Knygoje „Afganistano mėsmalė, 1979–1989 m.“ žurnalistas ir toliau kalbina žmones, kurie vienaip ar kitaip dalyvavo šiame siubingame kare.

Knygoje „Afganistano mėsmalė, 1979–1989 m.“ pateikiamas ne tik gyvi paskojimai, bet ir laiškai, dienoraščių ištraukos. Versdami Mindaugo Milinio knygos puslapius pasijusite visą neviltį, siaubą ir beviltiškumą, kuris apima supratus, jog kariauji ne savo karą, ne už savo šalį ir ne savo noru.

Šiandieninėje Rusijoje vykdomas istorijos perrašymas. Neišvengia jo ir Afganistano karas. Stiprėja įsitikinimas, kad sovietų veiksmai Afganistane buvo viso labo humanitarinė misija – Raudonosios Armijos kariai padėjo tiesti kelius ir steigė mokyklas. Savo kailiu viską patyrę Lietuvos vyrai paneigia šį mitą – tai būta negailestingo, žiauraus karo, kuriuo SSRS siekė išlaikyti Afganistaną savo įtakos sferoje. Kaip ir pokario Lietuvos partizanai, taip ir vietiniai afganai priešinosi svetimos valstybės siekiams turėti satelitinę vyriausybę ir naikinti jai nepritariančius.

Knyga pasirodo tinkamu metu – prieš trisdešimt metų sovietų kariuomenė pasitraukė iš Afganistano. „Taiki“ SSRS misija žlugo, palikdama griuvėsius ir mirtį. Sugrįžusieji visą gyvenimą jautė konflikto pasekmes – tiek fizines, tiek psichologines. Afganistano karas paženklino ištisą kartą.

Atsiminimus apie Afganistano karą bei jo dalyvius surinkęs Mindaugas Milinis – žinomas Vakarų Lietuvos žurnalistas, dirbęs dienraščiuose „Vakarų ekspresas“ ir „Lietuvos žinios“. Prieš keletą metų debiutavo kaip grožinės literatūros kūrėjas, išleidęs romaną apie Lietuvos pokario pasipriešinimą „Partizanas“.

2020-05-13

Knyga verta skaitymo ir susimastumo! Rekomenduoju visiems paskaityti,kuriems idomi tema,istorija apie Afganistana,jos politika,kara ir pns...

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu