⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Apie tironiją

Kaina: 7,29 €
  • Pristatysime: per 18-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2023-09-30 7.29 InStock
Į krepšelį

Knygos "Apie tironiją" aprašymas

Istoriko Timothy Snyderio pavardė žinoma kiekvienam, bent kiek besidominčiam Lietuvos ir Rytų Europos istorija. Naujausioje savo knygoje "Apie tironiją" mokslininkas gilinasi į tironijos fenomeną – tačiau priešingai nei ankstesni tyrimai, šįkart jį domina ne praeitis, o dabartinė viso pasaulio būklė.

Amerikos kūrėjai dėjo visas pastangas, kad apsaugotų šalį nuo dar Antikoje regėto fenomeno, kai demokratija išsigimsta į tironiją. Šiandien pasaulis susiduria su ne ką mažesniais iššūkiais, nei totalitarizmą pagimdęs XX amžius. Nors šiandienos žmonės ne ką išmintingesni nei praėjusio amžiaus europiečius, jie turi vieną pranašumą – žinojimą, kuo baigiasi pasyvumas ir totalitarizmo įsigalėjimas. Mokydamiesi iš praeities klaidų, galime jų nekartoti.

„The New York Times“ bestseleriu tapusi „Apie tironiją“ kviečia iš naujo įvertinti šiandieninį pasaulį. Knyga siūlo idėjas, kurios padės išsaugoti laisvę ir nepasiduoti tironijos kerams – atsparumas jiems ypač svarbus šiais neramiais laikais.

Timothy Snyderio atskaitos taškas – Donaldo Trumpo prezidentavimo pradžia. Snyderis, remdamasis savo kaip istoriko žiniomis, pateikia dvidešimt pamokų, kurias galima laikyti pilietiškumo pradžiamoksliu. Nors knygos problemos pirmiausia susijusios su JAV politiniu kraštovaizdžiu, jos neabejotinai aktualios ir mums – juolab, kad autorius daugiausia remiasi Rytų Europos patirtimi ir cituoja tokius autorius kaip prof. Leonidas Donskis.

Matydamas, kaip mūsų realybę iškreipia virtualumas, socialiniai tinklai ir vizualinė kutūra, Timothy Snyderis siūlo, regis, retrogradišką sprendimą – grįžti prie gyvo bendravimo, popierinių balsavimo biuletenių, dalyvavimo protesto eisenose. Elektroniniai laiškai, internetinės peticijos, elektroninis balsavimas pamažu naikina politiškumą. Ir tai - ne mūsų naudai. Tai sudaro sąlygas įsigalėti tironijai.

Timothy Snyder (g, 1969) – amerikiečių istorikas, Jeilio universiteto profesorius. Jo moksliniai interesai susiję su didžiaisiais XX a. totalitariniais režimais ir jų nusikaltimais žmogiškumui. Istoriko knygose didelis dėmesys skiriamas Rytų Europai, o taip pat ir Lietuvai. „Apie tironiją“ – jau ketvirtoji autoriaus knyga, išversta į lietuvių kalbą.

"Tai knyga, mokanti istoriškai mąstyti, primenanti Václavo Havelo imperatyvo „gyventi tiesoje“ svarbą, kalbanti apie kasdienės politikos ir betarpiško bendravimo, kuriuos užmiršome dreifuodami kompiuterinių algoritmų pasaulyje, poreikį. „Neatiduokite laisvės savo noru,“ sako Timothy Snyder. Sunku įsivaizduoti prasmingesnį palinkėjimą Lietuvos visuomenei XXI amžiuje."
Aurimas Švedas

"Neaprėpiamų informacijos kiekių, inertiškų ir biurokratizuotų politinių procesų, kasdien plintančio viešumo ir technologizuoto privatumo laikmetyje atgimsta baimės, vedančios prie laisvės atsisakymo. Istorija nesikartoja, bet primena mums neišmoktas pamokas. Timothy Snyderio knyga yra atsakas avantiūriškai tironijos nostalgijai ir bandymas priminti pamokas, kurios padeda išsaugoti trapų galių balansą, kuris yra demokratija."
Paulius Gritėnas

„Apie tironiją“ yra pirmoji serijos „Apie“ knyga. Serija „Apie“ – tai neakademiniai įžvalgiausių pasaulio protų tekstai, kuriuos galima perskaityti vienu ypu. Serijoje numatoma išleisti Levo Karsavino „Apie tobulybę“, Harry Frankfurto „Apie šūdmalą“ ir kt.

Iš anglų k. vertė Viktoras Bachmetjevas


  • Autorius: Timothy Snyder
  • Serija: Apie
  • Leidėjas: Hubris
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 126
  • Formatas: 12x16, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786099608709

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Apie tironiją"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Politikos knygos

Timothy Snyder pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Apie tironiją", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Apie tironiją" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Apie tironiją" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Apie tironiją"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Timothy Snyder tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Apie tironiją" perkama kartu