0

Atsiminimai apie karą (2-oji laida)

5.0
(1 įvertinimai)
Kaina internetu: 9,99 €
Kaina knygyne: 12,19 €*
Sutaupote: 2.20 € (19%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2014-03-21 Ričardas

Puiki knyga. Rekomenduoju visiems. Ypač tiems,kurie mano,kad rusų karininkai patys protingiausi, o kareiviai - patys humaniškiausi...

Informacija

Atsiminimai apie karą (2-oji laida)

  • Leidėjas: Briedis
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 248
  • ISBN ar kodas: 9789955267379

2020-08-31 9.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Atsiminimai apie karą (2-oji laida)" aprašymas

Nikolaj Nikulin – rusų istorikas, profesorius, tyrinėtojas. Antrojo pasaulinio karo metu jis beveik visą laiką praleido pirmose fronto linijose ir tik per stebuklą liko gyvas. „Atsiminimai apie karą“ yra nepadailinti autoriaus atsiminimai.

Knyga itin žiauri – ją skaityti nebus lengva, tačiau būtina yra sužinoti tiesą apie kare patirtus išgyvenimus. Iš rusų pozicijos vaizduojamas “didysis tėvynės karas” paprastai yra romantizuojamas ir pilnas propagandos melo. Sovietų kariai vaizduojami kaip didvyriai išgelbėję pasaulį nuo nacizmo. Tačiau daugelį tokių knygų parašė istorijos klastotojai arba aukšti karo pareigūnai – tik ne pirmose fronto linijose kariavę vyrai.

Nikolaj Nikulin buvo verčiamas tapti karto mašina, atsisakyti savo žmogiškumo bei įsitikinimų. Visgi vyras sugebėjo atsilaikyti prieš sovietų spaudimą. Dėl to ji buvo pasmerktas net tarp savo likimo draugų. Autorius rašo įtaigiai, patirti išgyvenimai sukels šoką. Karas šioje knygoje vaizduojamas toks, koks jis yra. Tai ką matė priešakiniame fronte kariaujantis vyras pamiršti sunku – sušalę ar apdegę kovos draugų kūnai, nuolatinis alkis, ligos, nešvara, beprotybė – nė krislo romatikos, tik skaudi karo realybė.

„Atsiminimai apie karą“ – bandymas išsilaisvinti iš slegiančių atsiminimų. Medaliais apdovanotas karo veteranas atvirai kalba apie kare išgyventą baimę, rašo apie alkį, mirtį, vadų kvailumą, cinizmą bei sovietinės karo mašinos negailestingumą. Šios knygos rankraštis dienos šviesos laukė trisdešimt metų. Nors skaitytojai susidurs su šiurpia realybe, visgi autorius teigė, kad tam tikras knygos vietas jis šiek tiek sušvelnino. Sunku net įsivaizduoti, ką žmogus iš tiesų patyrė. Tik žlugus Sovietų Sąjungai tapo įmanoma paviešinti atsiminimus. Autoriaus pasakojimai iliustruoti fotografijomis.

Nikolaj Nikulin gimė 1923-ais metais Leningrade (dabar – Sankt Peterburgas). 1941-ais metais jis baigė vidurinę mokyklą ir iš karto buvo pašauktas į kariuomenę. Kartu su sovietinės armijos fronto linija pasiekė Berlyną. Kare Nikolaj Nikulin buvo keturis kartus sužeistas ir galiausiai demobilizuotas kaip netinkamas tarnybai. 1950-tais metais jis baigė Valstybinio Leningrado universiteto istorijos fakultetą. Nuo tada beveik šešiasdešimt metų dirbo „Ermitaže“, kuriame kuravo vokiečių ir olandų tapytojų kolekcijas. Autorius išleido kelias meno istorijai skirtas knygas. Nikolaj Nikulin mirė 2009-tais metais.

Iš rusų kalbos vertė Rimvydas Užukukis

2014-03-21

Puiki knyga. Rekomenduoju visiems. Ypač tiems,kurie mano,kad rusų karininkai patys protingiausi, o kareiviai - patys humaniškiausi...

Parašykite atsiliepimą apie "Atsiminimai apie karą (2-oji laida)"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Karo atsiminimai. Tremtis. Partizanai. Holokaustas


Dažniausiai su "Atsiminimai apie karą (2-oji laida)" perkama kartu