0

Kristijonas Donelaitis. Raštai T. 1

9,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Kristijonas Donelaitis. Raštai T. 1


2021-03-31 9.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Kristijonas Donelaitis. Raštai T. 1" aprašymas

Šiame leidinyje publikuojami Kristijono Donelaičio poemos "Metai" (toliau - M) dokumentinis ir kritinis leidimas. Dokumentinio teksto leidimo tikslas - pateikti dokumentiškai tikslų (paraidinį diplomatinį), skaitmeninėmis priemonėmis parengtą ir šiuolaikiniais senųjų grafemų analogais perteiktą M pagrindinių šaltinių (Donelaičio autografų (toliau - D) ir Georgo Heinricho Ferdinando Nesselmanno 1869 m. M publikacijos (toliau - N), kuri iš visų teksto publikacijų liudija mažiausią parengėjo intervenciją) perrašą. Kritinio teksto leidimo tikslas - pateikti skaitmeninėmis priemonėmis parengtą ir šiuolaikinėmis grafinėmis priemonėmis perteiktą kritinį (tekstologinės analizės metodais nustatytą ir argumentuotą, į definityvią redakciją pretenduojantį) M tekstą literatūrinių tyrimų, sklaidos ir visuotinei kultūrinei vartosenai skirtos versijos tikslais. Šiuo leidimu Donelaičio "Metai" skelbiami kaip ypatingos nacionalinės ir tarptautinės reikšmės kultūros paveldas.


Leidinyje dokumentinis perrašas ir kritinis tekstas teikiami priešpriešiniuose atvarto puslapiuose. Dokumentinio (rankraščio) perrašo pagrindiniame lauke teikiamas vėliausio autorinių taisymų sluoksnio suformuotas užrašo pavidalas, N perrašo pagrindiniame lauke - Nesselmanno suformuotas užrašo pavidalas. Su dokumentiniu perrašu teikiamas šaltinio (D, N) aparatas (užrašo sluoksnių, korekcijų, išskaitymo problemų, rinkimo klaidų nuorodos). Kritinio teksto pagrindiniame lauke - į definityvią pretenduojanti transliteruoto teksto redakcija. Su kritiniu tekstu teikiamas teksto istorijos ir skaitymų pagrindimo aparatas (kitų šaltinių skirtumai, kritinių leidimų redakcijų alternatyvos).

Šiame leidinyje D ir N faksimilės nepateikiamos; Donelaičio poetinių tekstų ir egotekstų autografai neseniai yra išleisti faksimiliniu (fotografuotiniu) leidimu, kuris tiesiogiai siejamas su visu naujuoju Donelaičio paveldo mokslinio publikavimo projektu.

Parašykite atsiliepimą apie "Kristijonas Donelaitis. Raštai T. 1"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Klasikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Kristijonas Donelaitis. Raštai T. 1, kurią skaitytojams dovanoja Kristijonas Donelaitis. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Kristijonas Donelaitis su knyga Kristijonas Donelaitis. Raštai T. 1 jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Kristijonas Donelaitis. Raštai T. 1 patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Kristijonas Donelaitis. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Kristijonas Donelaitis. Raštai T. 1 palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Kristijonas Donelaitis. Raštai T. 1" perkama kartu