0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Lietuvių patarlės ir priežodžiai

4.5
(2 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nuolaida knygai -53%
Kaina internetu: 3,29 €
Kaina knygyne: 6,89 €*
Sutaupote: 3.60 € (53%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-08-06

naudinga turėti savo bibliotekoje


2022-01-31 3.29 InStock
Į krepšelį

Knygos "Lietuvių patarlės ir priežodžiai" aprašymas

Rašytojo, tautosakininko Prano Sasnausko sudarytoje knygoje „Lietuvių patarlės ir priežodžiai“ rasite daug vertingos liaudies išminties, kuri prajuokins, pamokys ir, be jokios abejonės, praturtins.

„Mokslo ant pečių nenešiosi“, „Tyla – gera byla“, „Vienas lauke ne karys“, „Gera pradžia – pusė darbo“, „Vasarą ilsėsies – žiemą badausi“, „Kaip šauksi, taip atsilieps“ – patarlės ir priežodžiai, kuriuos, ko gero, girdėjo daugelis. Patarlėmis iliustruojami lietuvių literatūros kūriniai, vadovėliai bei kasdieniniai dialogai. Prano Sasnausko sudarytoje knygoje rasite daug tokių tautosakos perlų. Dalis jų, kaip ir minėtieji, gerai žinomi, kiti gi bus retesni, gal net niekada negirdėti, ir praturtins žinių bagažą.

Knygoje „Lietuvių patarlės ir priežodžiai“ surinkta medžiaga patogiai išdėliota pagal abėcėlę. Tematika labai įvairi. Čia rasite patarlių apie darbą, draugus, gamtą, gyvenimą, kvailumą, meilę, protą ir daugiau kitų temų. Beveik visoms gyvenimo sritims bei situacijoms iliustruoti galima pritaikyti po kelis tinkamus priežodžius.

Lietuviškos patarlės pasižymi ne tik gilia išmintimi, bet ir taikliu, nepiktu žmonių ydų pašiepimu, pasijuokimu iš trūkumų. Šie tautosakos elementai lengvai pamoko ar apibūdina įvairius reiškinius, jiems būdingas metaforinis reikšmės perkėlimas, paralelės, alegorijos, simboliai. Paprastai patarlės yra labai trumpos, tačiau kartais sutalpina itin daug. Vienas sakinys gali nusakyti visą gyvenimą.

Patarles ir priežodžius gana sunku atskirti. Esminės ypatybės, kad patarlėse dažniausiai pamokoma, o priežodžiais įvardijami reiškinių, asmenų, daiktų ir kitų objektų tipiniai požymiai bei įvairūs palyginimai, pavyzdžiui, „gudri kaip lapė“. Neretai priežodis yra patarlės dalis.

Pranas Sasnauskas (g. 1931 m.) – pedagogas, rašytojas, vertėjas, tautosakininkas. Jis yra išleidęs kelias istorines knygas, o taip pat įvairių lietuvių tautosakos rinkinių su pasakomis, anekdotais, mįslėmis, legendomis bei patarlėmis.

„Lietuvių patarlės ir priežodžiai“ – naudingas leidinys moksleiviams, mokytojams ir savo kalbą bei jos tradicijas puoselėjantiems žmonėms. Rekomenduojame knygą įsigyti internetu ir atrasti lietuvių liaudies lobius. Pirkti online saugu, greita, dažnai ir pigiau. Akcijų ir išpardavimų metu rasite daug gerų kainų, kuriomis viliojame pirkti įvairaus žanro literatūrą. Juk gausu knygų su nepakartojamais veikėjais, turtingais aprašymais, siužetais, patarimais bei įkvėpimais. Kaip išsirinkti? Skaitykite kitų pirkėjų apžvalgas bei atsiliepimus, o taip pat įvertinkite knygos santrauką, kurioje visada rasite trumpą aprašymą, ištraukų, nurodytą puslapių skaičių ir kt. informaciją. 


  • Autorius: Pranas Sasnauskas
  • Leidėjas: Vaiga
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 238
  • Formatas: 12x17, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094404269

2021-12-27

2021-08-06

naudinga turėti savo bibliotekoje

Parašykite atsiliepimą apie "Lietuvių patarlės ir priežodžiai"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Sakmių, padavimų, liaudies kūrybos knygos

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys "Lietuvių patarlės ir priežodžiai", kurį pristato Pranas Sasnauskas. Siūlome ne tik išsamų "Lietuvių patarlės ir priežodžiai" aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Pranas Sasnauskas. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie "Lietuvių patarlės ir priežodžiai". Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą "Lietuvių patarlės ir priežodžiai" dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Lietuvių patarlės ir priežodžiai" perkama kartu