0

Maža šalis

Knygą turime sandėlyje
Informacija

Maža šalis

  • Leidėjas: Gelmės
  • Išleidimo metai: 2017
  • Formatas: 14x21, minkšti virišeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 192
  • ISBN ar kodas: 9786098168532

Šiuo metu neparduodama

Knygos "Maža šalis" aprašymas

1993-ieji. Dešimtmetis Gabrielius, arba Gabi, gyvena Burundyje, nedidelėje valstybėje Afrikos Didžiųjų ežerų regione. Jis stebi jaunesnę sesutę Aną, piešiančią degančius miestus, ginkluotus kareivius, kruvinas mečetes, sudraskytas užuolaidas... Bet niekas nemato čia ko nors keista: spalvotais pieštukais ji perkelia į lapą savo realybę.

Gabi ir Anos tėvas - prancūzas, mama - pabėgėlė iš Ruandos. Gabi vaikystė bėgo gamtos prieglobstyje, lakstant su to paties amžiaus kaimynais, vagiant vaisius iš gretimų sodų, paslapčia sutraukiant pirmąją cigaretę ir klausantis istorijų, kuriomis skirtingos kultūros praturtina viena kitą. Tačiau ramų gyvenimą supurto pilietinis karas.

Gabi nerimastingai stebi ne tik kovotojų smurto proveržius, bet ir neišvengiamas tėvų skyrybas. Netrukus jis suvoks, kad yra maišytos rasės. Gabi nenorėtų palaikyti nė vienos kariaujančios pusės, kiemas jam dar yra taikos užuovėja, kuri greit taps mirties vieta. Tada vienintele priebėga liks knygos, padedančios išsaugoti viltį.

Autorius romane "Maža šalis" gilinasi į vaiko, patekusio į istorijos verpetus, išgyvenimus ir jam kylančius klausimus. Romanas "Maža šalis" apdovanotas daugybe premijų: Prix Goncourt des lycéens 2016 ir Prix du Premier Roman 2016, Prix du Roman Fnac 2016, Prix du Premier Roman 2016, Prix du Roman des étudiants France Culture-Télérama, Prix Goncourt choix polonais, Prix Goncourt Choix de l’Orient, Prix Goncourt Choix de la Tunisie, Prix Talent Cultura, Prix Transfuge ir kt. Knygos "Maža šalis" vertimo autorines teises jau įsigijo per dvidešimt leidėjų iš viso pasaulio.

Gaelis Faye, rašytojas, kompozitorius ir repo atlikėjas, gimė 1982 m. Bužumbūroje (Burundis) prancūzo ir ruandietės šeimoje. 1995-aisiais, vykstant pilietiniam karui, išvyko į Prancūziją, paauglystę praleido Ivline (Šiaurės Prancūzija), baigė ekonomikos mokslus, bet pasirinko muziko karjerą. Nuo 2015-ųjų koncertuoja vienas. Burundžio įvykiams atminti iš pradžių jis sukuria dainą Petit pays („Maža šalis“), netrukus po to išleidžiamas ir romanas tuo pačiu pavadinimu.

Parašykite atsiliepimą apie "Maža šalis"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Grožinė užsienio autorių literatūra

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys Maža šalis, kurį parašė Gael Faye. Siūlome ne tik išsamų Maža šalis aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Gael Faye. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie Maža šalis. Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą Maža šalis dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažniausiai su "Maža šalis" perkama kartu