0

Moterys ir galia: manifestas

  • Nuolaida knygai -32%
Internetu: 7,99 €
Knygyne: 11,59 €*
Sutaupote: 3.60 € (32%)
  • Pristatymo trukmė: 2 darbo dienos
Turime sandėlyje
Informacija

Moterys ir galia: manifestas

  • Leidėjas: Balto
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 11x18, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 144
  • ISBN ar kodas: 9786098233063

7.99 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

Klasikinės literatūros profesorė ir knygų autorė Mary Beard paskelbė manifestą, sužavėjusį visą pasaulį. „Moterys ir galia“ meta iššūkį ir klausia, kam reikalinga valdžia, kuriai nereikalingos moterys ir kodėl visuomenė vis dar neišmoko moters vertinti pagal jos darbus.


„Moterys ir galia“ – drąsus atsakas visiems stereotipų paveiktiems žmonėms ir internetiniams troliams, kurie negailestingai žemina moteris visame pasaulyje. Mary Beard pati teigia patyrusi ne vieną tokią ataką. Knygoje „Moterys ir galia“ ji atskleidžia tokių lyčių stereotipų ištakas ir spąstus, į kuriuos jie stumia. Autorė parodo, jog su stipriomis moterimis buvo elgiamasi nesąžiningai nuo neatmenamų laikų.


M. Beard teigia, kad jau Homero „Odisėjoje“ yra užfiksuota, jog moterims buvo draudžiama imtis lyderių vaidmens visuomeniniame gyvenime, o viešas kalbėjimas visuomet buvo laikomas išskirtinai vyrišku užsiėmimu. Nuo Medūzos iki Filomelės (kurios liežuvis buvo nupjautas), nuo Hillary Clinton iki senatorės Elizabeth Warres (kuriai nebuvo leista kalbėti ir liepta sėsti į savo vietą) – M. Beard atkreipia dėmesį į kultūrines prielaidas, kurias darome matydami galingą moterį. Kodėl iki šiol bet kuri moteris, pasiekusi karjeros aukštumų ar tapusi vadove, sulaukia vertinimų, pagrįstų ne jos veikla ir nuveiktais darbais, o išvaizda, šeimynine padėtimi ar kitais stereotipais?


Knygoje „Moterys ir galia“ autorė tikina, kad stiprios ir galingos moterys yra pavyzdys visoms, kurioms reikia kažkaip išgyventi įsispraudus į agresyvią vyrišką kultūrą. Autorė pateikia asmeninių pavyzdžių ir pasakoja apie savo susidūrimus su seksizmu. Ji drąsiai klausia – jei moterys nėra laukiamos valdžioje, gal turime iš naujo formuoti pačią valdžią? Kiek dar amžių moterys turėtų laukti pripažinimo?„Moderni feminizmo klasika“.


The Guardian„Kembridžo profesorė ir televizijos paskaitininkė, kurios aštriam žavesiui sunku atsispirti“.


New York Times Book Review„Nevaldoma entuziastė, nesilaikanti formalumų – tikra atgaiva“.


Financial Times


Mary Beard – Kembridžo universiteto klasikinės literatūros profesorė, knygų ir tinklaraščio A Don's Life autorė, rašo nuolatinę skiltį The Times. Jos drąsūs ir dažnai kontraversiški pareiškimai viešumoje padėjo jai tapti žinoma ne tik Didžiojoje Britanijoje. Knyga „Moterys ir galia“ tapo New York Times bestseleriu.


Iš anglų kalbos vertė Jovita Liutkutė 

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu