TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Patrakėlis

NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2023-12-31 3.47 SoldOut

Knygos "Patrakėlis" aprašymas

"Patrakelis" - literatūros tyrinėtojų klasika pripažintas skandalingas XX a. vid. romanas.

 

Jamesas Patrickas Donleavy (g. 1926) – originalus airių kilmės JAV rašytojas, vienuolikos romanų ir apsakymų rinkinio autorius, garsus dramaturgas, mąstytojas, kritikas. Plačiausio pripažinimo sulaukė išleidęs romaną "Patrakėlis" (1955). Šiuo metu kūrinys yra visuotinai pripažintas literatūros klasika ir įtrauktas į 100 geriausių XX šimtmečio pasaulio knygų Moderniosios bibliotekos sąrašą. 

 

Šio kūrinio atsiradimo bei leidybos istorija buvo tokia įdomi, kad apie ją net buvo sukurta atskira knyga – "Patrakėlio istorija" (1994). Iš pradžių romaną, išsigandę kritiško autoriaus požiūrio į prisitaikėlių visuomenę, sarkastiško humoro, ebsceniškų epizodų ir "šventvagysčių", atsisakė priimti JAV leidėjai. Vėliau šį kūrinį Paryžiuje išdrįso paskelbti Maurice'as Girodias – leidėjas, nepabūgęs pirmą kartą išleisti tokių autorių kaip Henry Milleris ir Samuelis Beckettas. Tačiau Maurice'as Girodias tuo pačiu metu skelbė ir pornografinės literatūros seriją. Netrukus prasidėjo ilgas teisminis procesas dėl knygos autorinių teisių. "Patrakėlis" buvo uždraustas platinti JAV ir Airijoje.

 

Romano tiražai nuolatos kartojami jau pusė amžiaus. Kūrinio 25 kalbomis parduota apie 50 milijonų egzempliorių. Pagal knygos pavadinimą pakrikštyta ne viena pasaulio aludė, o jos pagrindinis herojus tapo kai kurių universitetų studentų patronu. Drauge su tokiais šedevrais kaip "Ledi Čaterli meilužis", "Ulisas", "Vėžio atogrąža", "Lolita" ir kt. šis kūrinys JAV ir Europoje padėjo įveikti griežtus cenzūros gniaužtus ir įtvirtino modernių autorių kūrybinę saviraiškos laisvę.


Iš anglų kalbos vertė Laimantas Jonušys


Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Patrakėlis"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Patrakėlis", James Patrick Donleavy. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar James Patrick Donleavy su knyga "Patrakėlis" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Patrakėlis" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė James Patrick Donleavy. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Patrakėlis" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Patrakėlis" perkama kartu