0

Politinis idiotas. Apie neišvengiamą politikos kvailybę

Kaina internetu: 8,99 €
Kaina knygyne: 10,79 €*
Sutaupote: 1.80 € (17%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Politinis idiotas. Apie neišvengiamą politikos kvailybę

  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 192
  • ISBN ar kodas: 9786094663758

2021-03-31 8.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Politinis idiotas. Apie neišvengiamą politikos kvailybę" aprašymas

Vienas ryškiausių Lietuvos politikos filosofų Alvydas Jokubaitis knygoje „Politinis idiotas. Apie neišvengiamą politikos kvailybę“ aštriai ir be užuolankų apibūdina Lietuvos visuomenę, išsivadavusią iš komunizmo, bet nesivaduojančią iš idiotizmo.


Knyga „Politinis idiotas“ – tai drąsus iššūkis šiuolaikiniam žmogui. Autorius kalba apie dabartinę Lietuvos visuomenę ir kiekvieną jos narį bei nesugebėjimą išsilaisvinti iš kvailumo. Kodėl pokomunistinė visuomenė nesugeba tinkamai suprasti ir vertinti politikos? Kodėl tikrasis pavojus žmogui iškyla jau išsivadavus iš komunizmo? Kaip išsilaisvinti iš išsilaisvinimo? A. Jokubaitis apibūdina dabarties Lietuvos visuomenės narį kaip kvailą ir silpną, net pavojingą. Tačiau ar yra būdų tai pakeisti?


Didžiausią dėmesį autorius skiria žmogui. Jis klausia, kodėl net tapę laisvi, po ilgų suvaržymo ir draudimų metų mes neišmokome kalbėti apie žmogų. Pakitus mokslui, kultūrai ir, galiausiai, politikai, dėmesys visuomenei vis dar didesnis nei dėmesys žmogui. Apie kokią pažangą galima kalbėti, jei, pasak autoriaus, bijome kalbėti apie asmenybę, o išorinis etiketas užgožia pyktį ir moralinį nuosmukį, politinis gyvenimas funkcionuoja be jokio ryšio su asmens gyvenimu.


Remdamasis Fiodoro Dostojevskio mintimis, autorius knygoje „Politinis idiotas“ apmąsto visuomenės ir, svarbiausia, kiekvieno jos nario – asmens – neįgalumą ar nepasirengimą kritiškai vertinti save ir aplinką. Politinis idiotizmas čia aptariamas kaip visuotinė tendencija. Autorius imasi analizuoti politinio idiotizmo filosofinius, politinius, religinius ir kultūrinius aspektus. Tai negailestingas pokomunistinės Lietuvos portretas, kuris gali atverti akis ir priversti pamąstyti.


"Lietuvos piliečiai bando suprasti politiką nemąstydami apie žmogaus prigimtį. Tris dešimtmečius po komunizmo brukamas naivus ir primityvus žmogaus supratimas. Kaip įmanoma sukurti gerą visuomenę be gero žmogaus? Neatsakius į šį klausimą, gausinamas idiotizmas."

Prof. dr. Alvydas Jokubaitis


Alvydas Jokubaitis (g. 1959 m.) – Lietuvos filosofas, politologas, humanitarinių mokslų daktaras, profesorius, VU TSPMI Politinės filosofijos ir idėjų istorijos katedros vedėjas. Jis yra aštuonių knygų autorius, daugiausiai analizuoja politikos vertybes, nagrinėja liberalizmo politinę doktriną ir jos prieštaravimus.

Baigė Vilniaus universiteto Istorijos fakultetą, stažavosi Krokuvos Jogailaičių universitete Lenkijoje. 1992 m apgynė disertaciją „Filosofijos mokslas Vilniaus Stepono Batoro universitete 1919–1939 metais“.

Buvo Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto dėstytojas, vėliau pradėjo dirbti Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute.

Parašykite atsiliepimą apie "Politinis idiotas. Apie neišvengiamą politikos kvailybę"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Politika

Alvydas Jokubaitis parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Politinis idiotas. Apie neišvengiamą politikos kvailybę, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Politinis idiotas. Apie neišvengiamą politikos kvailybę aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Politinis idiotas. Apie neišvengiamą politikos kvailybę už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Politinis idiotas. Apie neišvengiamą politikos kvailybę? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Alvydas Jokubaitis tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Politinis idiotas. Apie neišvengiamą politikos kvailybę" perkama kartu