0

KOMPLEKTAS. Prancūzų rašytojas Philippe’as Bessonas (4 romanai)

  • Nuolaida knygai -22%
Kaina internetu: 10,99 €
Kaina knygyne: 13,99 €*
Sutaupote: 3.00 € (22%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

KOMPLEKTAS. Prancūzų rašytojas Philippe’as Bessonas (4 romanai)

  • Leidėjas: Žara
  • ISBN ar kodas: KOMPLEKTAS81

2020-09-30 10.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "KOMPLEKTAS. Prancūzų rašytojas Philippe’as Bessonas (4 romanai)" aprašymas

Komplekte 2005 m. Vilniaus knygų mugės svečio, prancūzų rašytojo Philippe’o Bessono keturi romanai.

"Jo brolis"

Philippe'as Bessonas, jaunas prancūzų rašytojas, šlovę pelnė vos įžengęs į literatūros pasaulį. Pasirodžius pirmajai jo knygai "Kai nėra žmonių", drąsiai, išradingai pasakojančiai apie platonišką M. Prousto ir šešiolikamečio vaikinuko draugystę, ir kritikai, ir skaitytojai vienbalsiai tvirtino: gimė tikras rašytojas.

"Jo brolis" - antrasis, Ph. Bessono romanas - tai jaudinanti gedulinga giesmė apie mirštantį brolį.

Jie buvo du, Lukas ir Tomas, panašūs kaip dvyniai ir drauge tokie skirtingi. Lukas myli berniukus, Tomas mergaites, Lukas linkęs į literatūrą, Tomas į muziką, bet juos sieja visus išbandymus atlaikiusi meilė. Nuo pat ligos pradžios Tomas jaučia žiaurią lemtį ir vis dėlto, beveik neturėdamas vilties, pereina tyrimų, ligoninės, skausmingo gydymo golgotą. Gal tai atpildas už padarytas nuodėmes? Jį palieka draugė, tėvai sunkiai ištveria buvimą šalia. Tik Lukas nesitraukia nė per žingsnį, niekada nemeluoja ir diena po dienos seka mums puikią, sukrečiančią sakmę.

Pagal romaną "Jo brolis" P. Chéreau pastatė filmą, kurį žiūrėdamas verkė net pats knygos autorius.


Vaikinas iš Italijos

„Vaikinas iš Italijos“ – ketvirtasis Philippe Bessono romanas. Tai liudijimas, kurį tas šaunus vaikinas Luka pats ir perduoda mums iš ano pasaulio. Iš pažiūros paprasčiausia istorija, bet iš paprastų istorijų randasi nepaprasti romanai. Šiam, pasak prancūzų kritikų, nieko neprikiši, kad ir kaip žiūrėtum. Visko jame yra: ir fantastikos, ir detektyvinių mįslių, kurias reikia išaiškinti, ir meilės trikampis. Čia susipynę trijų veikėjų, Lukos, Anos ir Leo, likimai. Trys gyvenimai, trys skirtingi požiūriai, trim balsais pasakojami atskiruose skyreliuose. Visi tie gabalėliai susidėlioja į vientisą mozaiką.

Luka dingo. Jo draugė Ana sužino, kad mylimojo kūnas rastas Arno upėje. Trečias veikėjas, Leo, nerimauja, negaudamas žinių iš Lukos, kuris yra jo meilužis. Iš anapus Luka pasakoja apie savo laidotuves, kapų tylą, dūlėjimą, mėgina paaiškinti, kodėl gyveno dvigubą gyvenimą. Ana, nieko nežinanti apie Leo egzistavimą, stengiasi įminti mįsles, atkakliai ieško tiesos, nes bet kokia tiesa ar net pasaka, kuria galėtų tikėti, jai geriau už nežinomybę. Leo, kuriam Luka buvo parodęs Anos nuotraukas ir nežadėjęs su ja išsiskirti, neteko vienintelio artimo žmogaus ir nuo skausmo ginasi šiurkštumu. Įtampa neatslūgsta per visą romaną, nei Ana, nei Leo taip ir nesužino, ar Luka nusižudė, ar buvo nužudytas. Ar mirė iš meilės, ar iš nevilties, ar pavargęs nuo melo? Tik skaitytojams leista šitai sužinoti. Savo mirties paslaptį jiems atskleis pats Luka.

Trapios dienos

Populiarus prancūzų rašytojas Ph. Bessonas lietuvių skaitytojams jau pažįstamas iš romanų "Jo brolis", "Vaikinas iš Italijos" ir "Rudenėjant".

"Trapios dienos" - penktasis šio autoriaus romanas.

Pagrindinis jo herojus - prancūzų poetas simbolistas Artiūras Rembo (Arthur Rimbaud), įdomi, maištinga asmenybė, kurios audringas gyvenimas vertas rašytojo plunksnos. Anksti pabėgęs iš namų, bendravęs ir su literatūros pasaulio įžymybėmis, ir su paskutiniais valkatomis, artimai draugavęs su kitu garsiu poetu Poliu Verlenu, išmaišęs pusę pasaulio, praradęs sveikatą, jis galop grįžta į gimtinę. Čia jo laukia sesuo Izabelė. Užaugusi skandalingojo brolio šešėlyje, užguita valdingos motinos, mergina jį supranta geriau nei kas kitas. Dabar jam jos reikia. O jis jai tegali pasiūlyti trapias dienas, sunkią naštą. Ji nedvejodama sutinka. Ir per visas negandas, per kančias lydi brolį iki pat amžinybės slenksčio.

2006-aisiais metais pagal romaną "Trapios dienos" režisierius Franēois Dupeyron pastatė filmą. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Julie ir Guillaume Depardieu bei Catherine Heigel.

Rudenėjant

Populiarus prancūzų rašytojas Ph. Bessonas lietuvių skaitytojams jau pažįstamas iš romanų "Jo brolis", "Vaikinas iš Italijos" ir "Trapios dienos". Ph. Bessono romanai "Jo brolis" bei "Trapios dienos" yra ekranizuoti. P. Chéreau filmas "Jo brolis" 2003 m. Berlyno kino festivalyje apdovanotas Sidabriniu lokiu. 2005-aisiais metais Ph. Bessonas lankėsi Lietuvoje. "Rudenėjant" - trečioji jo knyga.

Autorius sako, jog ją sukurti jį paskatino Edwardo Hopperio paveikslas, kurį keletą kartų matė Čikagoje, o paskui įsigijo reprodukciją. Žiūrėdamas į moterį raudona suknele, sėdinčią kavinėje su trim vyrais, jis pajuto nenugalimą norą papasakoti tos moters ir trijų vyrų istoriją. Gal todėl, kad autorius buvo įkvėptas paveikslo, romanas labai tapybiškas. Rodos, čiuopte apčiuopi tą mirusio sezono sunkumą, herojų jausmų intensyvumą ir tylą, iš kurios nuausti jų gyvenimai.

Romanas "Rudenėjant" apdovanotas didžiuoju RTL skaitytojų prizu. Pagal jį pastatytas didelio pasisekimo sulaukęs spektaklis.
Parašykite atsiliepimą apie "KOMPLEKTAS. Prancūzų rašytojas Philippe’as Bessonas (4 romanai)"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą KOMPLEKTAS. Prancūzų rašytojas Philippe’as Bessonas (4 romanai), kurią skaitytojams dovanoja Ph. Besson. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Ph. Besson su knyga KOMPLEKTAS. Prancūzų rašytojas Philippe’as Bessonas (4 romanai) jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga KOMPLEKTAS. Prancūzų rašytojas Philippe’as Bessonas (4 romanai) patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Ph. Besson. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą KOMPLEKTAS. Prancūzų rašytojas Philippe’as Bessonas (4 romanai) palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "KOMPLEKTAS. Prancūzų rašytojas Philippe’as Bessonas (4 romanai)" perkama kartu