Ši knyga „SUMUD reiškia „tvirtybė“. Palestiniečių kelias“ yra palestiniečių autorių tekstų rinkinys, apimantis 1948-2021 m. laikotarpį. Ją sudaro autobiografinių ir kitų knygų skyriai, žurnalistiniai ir akademiniai straipsniai ar jų ištraukos, politiniai pareiškimai, dienoraščių įrašai, užrašyti žmonių liudijimai ir kt. - tai labai skirtingų autorių ir žanrų mozaika, lietuvių skaitytojams parodanti pastarųjų septynių dešimtmečių Palestinos istoriją ir dabartį.
Knygoje „SUMUD reiškia „tvirtybė“. Palestiniečių kelias“ tiesiogiai ir netiesiogiai atskleidžiama esminė palestiniečiams sąvoka - sumud („tvirtybė“) kaip tautos ryžto išlikti nepaisant traumų ir negandų išraiška, kaip būdas išsaugoti tapatybę ir orumą, kaip nepalaužiamo pasipriešinimo dalis.
Prieš komentuojant rekomenduotina perskaityti knygą :) , ir aplamai apsišviesti šiuo klausimu, nes begalinis troškimas bet kokia kaina pateisinti okupaciją ir kolonizaciją be jokios logikos - juokingas. Istorikas Nur Masalha, 'Palestiine: A Four Thousand Year History': 'Palestinos vardas (graikiškai Παλαιστίνη; arabiškai فلسطين, Filastin), pirmą kartą dokumentuotas apytikriai prieš 3 200 metų vėlyvajame bronzos amžiuje, laikotarpiu nuo 450 m. pr. m. e. iki 1948 m. e. m. įprastai vartotas geografiniam rajonui tarp Viduržemio jūros ir Jordano upės bei įvairioms gretimoms žemėms apibūdinti. Šiame darbe tyrinėjama Palestinos sąvokos, istorijos, tapatybės, kalbų ir kultūrų evoliucija nuo vėlyvojo bronzos amžiaus iki naujausiųjų laikų. Palestinos istorija Vakaruose dažnai dėstoma kaip žemės istorija, o ne kaip palestiniečių ar tautos istorija. Šioje knygoje kvestionuojamas kolonijinis požiūris į Palestiną ir piktybišką žemės be žmonių mitą ir raginama Palestinos istoriją skaityti jos žmonių akimis. Palestiniečiai yra Palestinos vietiniai žmonės; jų šaknys giliai Palestinos žemėje, o jų autochtoninė tapatybė ir istorinis paveldas susiformavo daug anksčiau, negu vėlyvuoju Osmanų laikotarpiu atsirado palestiniečių nacionalinis judėjimas ir prieš I Pasaulinį Karą iškilo sionistų naujakurių kolonializnas.'
Palestina yra istorinė Izraelio žemė, kaip Vilniaus kraštas Lietuvos. O palestiniečiai nėra jokie palestiniečiai, jie yra arabai - atsikėlėliai į Izraelį, kaip lenkai į Vilniaus kraštą (arba nulenkėję lietuviai lenkmečio laikais). Taip kad arabai neturi jokių teisių į Izraelio dalį Palestiną. Kaip lenkai neturi jokių teisių į Lietuvos dalį Vilniaus kraštą.
Parašykite atsiliepimą apie „ SUMUD reiškia „tvirtybė“. Palestiniečių kelias“
Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti
Žanras: Miestų ir kraštų istorija
Gema Sabonytė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą „ SUMUD reiškia „tvirtybė“. Palestiniečių kelias“, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu.
Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos „ SUMUD reiškia „tvirtybė“. Palestiniečių kelias“ aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos „ SUMUD reiškia „tvirtybė“. Palestiniečių kelias“ už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau.
Perskaitėte knygą „ SUMUD reiškia „tvirtybė“. Palestiniečių kelias“? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Gema Sabonytė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams.