0

Susuk smegenis:kaip manipuliuoti informacija, siekiant paveikti žmones

  • Nuolaida knygai -42%
Internetu: 11,99 €
Knygyne: 20,49 €*
Sutaupote: 8.50 € (42%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Susuk smegenis:kaip manipuliuoti informacija, siekiant paveikti žmones

  • Leidėjas: Luceo
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 17x22, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 256
  • ISBN ar kodas: 9786098247169

2020-05-31 11.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

 Naujazelandiečio dizainerio, reklamų kūrėjo ir iliustratoriaus Nicholaso McFarlane knyga „Susuk smegenis: 10 žingsnių kaip manipuliuojama informacija, siekiant paveikti žmonėms“ yra vadovas, kaip padaryti kietą propagandą.

Autorius tiesiogiai instruktuoja, kaip susukti smegenis kitiems per dešimt žingsnių ir, aiškindamas bazinius dalykus apie melo meną, faktų iškraipymą ir smegenų plovimą įrodo, kad tai padaryti labai paprasta.

Žinoma, knygos realybė nėra tiek tiesmuka, kiek skelbia jos reklaminiai tekstai. Nicholas McFarlane knygą pradėjo kurti 2005-ais metais, įkvėptas Londone prasidėjusių ir per pasaulį (iki Oklando taip pat) nusiritusių protesto mitingų ir kurpė ją aštuonerius metus, siekdamas aiškaus tikslo: per satyrinę knygos intonaciją priversti skaitytojus likti pasirinkimo zonoje – tikėti autoriaus teiginiais, ar jais abejoti.

Tuo metu Nicholas McFarlane dirbo vienoje Oklando reklamos agentūrų ir buvo daugelio prizais apdovanotų kampanijų autoriumi. „Reklama ir propaganda yra lyg inis ir janis. Tai beveik tas pats, ir aš daug ko išmokau iš propagandos ir panaudojau reklamoje, ir pritaikiau knygoje“, sako „Susuk smegenis“ autorius.

Nicholas McFarlane visuomet domino vizualinė propagandos pusė, nuo grafitų iki plakatų, bet tik persikėlęs gyventi į Londoną jis pradėjo giliau tirti šią sritį ir įsitikino, kad jo nuojauta buvo tiksli, ir kūrėjas ją patvirtino faktais – sunkiosios propagandos priemonės yra naudojamos iki šiol ir visur – korporacijose, vyriausybėse, politikoje. Ir keisčiausia, argumentuoja „Susuk smegenis“ autorius, šios visapusiškos propagandos buvimo ir jos įtakos niekas nepastebi, aplinka priima propagandą kaip įprastą ir priimtiną realybės foną.

Pirmasis knygos „Susuk smegenis: 10 žingsnių kaip manipuliuojama informacija, siekiant paveikti žmonėms“ leidimas buvo įtrauktas į garsios parodos „Propaganda: Power and Persuasion“ (2013 m., Britų biblioteka) ekspoziciją. Tai buvo, be abejo, sąmoningas parodos sprendimas, nes Nicholas McFarlane knyga, šalia teksto, turi tirštą vizualią dalį. Joje pateiktos iliustracijos, grafikai, informacinė grafika knygą paverčia meniniu objektu.

Nicholas McFarlane tokiai saviraiškai turi labai stiprią bazę – dvidešimt metų patirties praktinės reklamos versle leido jam sukurti griaunančios jėgos tekstus su įspūdingu vaizdu. Prieš jam tampant „Susuk smegenis: 10 žingsnių kaip manipuliuojama informacija, siekiant paveikti žmonėms“ autoriumi ir iliustratoriumi, jis padarė ne vieną pritrenkiantį projektą, iš kurių garsiausias yra grupės „The Prodigy“ albumo „The Day is My Enemy“ viršelis.

Iš anglų kalbos vertė Vita Daugelienė

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu