0

Pirkėjų atsiliepimai

Tamsią naktį išėjau iš tylių namų

Kaina internetu: 6,59 €
Kaina knygyne: 15,99 €*
Sutaupote: 9,40 € (59%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-05-31 6.59 InStock
Į krepšelį

Knygos "Tamsią naktį išėjau iš tylių namų" aprašymas

Vienas garsiausių Austrijos rašytojų Peter Handke 2019-tais metais už savo paveikią ir originalią kūrybą gavo Nobelio literatūros premiją. Teigiama, kad knyga „Tamsią naktį išėjau iš tylių namų“ iš autoriaus kūrinių išsiskiria poetiškumu bei magiškumu.

Takshamoas – mažas Austrijos miestelis šalia Zalcburgo. Jis įsispraudęs tarp oro uosto, magistralės ir geležinkelio bėgių. Čia gyvena bendruomenės gerbiamas vaistininkas. Tiesa, vietiniai jį gerbia tik tuomet, kai šis sukiojasi vaistinėje, o gatvėje vyras tampa sunkiai nuspėjamu ir atpažįstamu. Vaistininkas mano, kad jo gyvenimas nenusisekęs. Baras, kuriame vieną vakarą leidžia su žmona, kitą – su meiluže, jau atsibodo. Darbe vien rutina, miestelyje nevyksta nieko įdomaus, o namuose tuščia, šalta ir nuobodu. Netrukus vaistininkas atranda egzotišką užsiėmimą – jis pamėgsta vaikštinėti po mišką ir ragauti haliucinacijas sukeliančius grybukus.

Vienas pasivaikščiojimas po gamtą tampa lemtingu. Kažkas trenkia vyrui per galvą ir stipriai sužaloja, o prabudęs vaistininkas nebegali kalbėti. Nemalonus įvykis padaro įtaką tolesnei istorijos, o ir viso vaistininko gyvenimo eigai. Pasakojimas įgauna daugiau magiškumo, o vaistininkas nusprendžia mesti atsibodusią rutiną ir iškeliauti. Bare jis sutinka porą keistuolių – poetą, kuris ieško niekada nematytos dukros ir slidininką, kuris kadaise tapo pasaulio čempionu. Pasisodinęs naujus draugus į automobilį, vaistininkas pradeda fantastinę kelionę, kurioje bandys atrasti bei pažinti save.

Knygos „Tamsią naktį išėjau iš tylių namų“ skaitytojai neturėtų tikėtis paprasto, nuoseklaus, logiško pasakojimo. Romanas yra daugiaprasmis, pilnas regėjimų bei miražų, tarp eilučių paslėptų minčių, taip pat poetiškų intarpų, kurie nuolatos persidengia su tikrais įvykiais.

Peter Handke gimė 1942-ais metais. Jis yra žymus Austrijos rašytojas, poetas, vertėjas bei scenaristas. Peter Handke laikomas vienu originaliausių vokiškai rašančių rašytojų dvidešimto amžiaus antroje pusėje. 2019-tais metais jo kūryba įvertinta pačia prestižiškiausia pasaulyje Nobelio literatūros premija. Be šios premijos autoriaus taip pat yra gavęs daugiau nei dešimt kitų literatūrinių apdovanojimų. Peter Handke studijavo teisę, o savo literatūrinę karjerą pradėjo rašydamas pjeses. Pagal autoriaus kūrybą yra pastatytas keli filmai, kuriuos režisavo Wim Wenders.

Iš vokiečių kalbos vertė Laurynas Katkus


  • Autorius: Peter Handke
  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 152
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786090140154

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Tamsią naktį išėjau iš tylių namų"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Tamsią naktį išėjau iš tylių namų", Peter Handke. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Peter Handke su knyga "Tamsią naktį išėjau iš tylių namų" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Tamsią naktį išėjau iš tylių namų" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Peter Handke. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Tamsią naktį išėjau iš tylių namų" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Tamsią naktį išėjau iš tylių namų" perkama kartu