Tik šiandien! -5% extra nuolaida su kodu: PIGU (nuolaidos sumuojasi)

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Vilniaus miesto istorija

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2024-07-31 10.98 SoldOut

Knygos „Vilniaus miesto istorija“ aprašymas

Mykolo Balinskio (1794–1864) dvitomė „Vilniaus miesto istorija“ pirmą kartą leidžiama lietuviškai. Vilniaus istoriografijos pradininko veikalas, išspausdintas 1836–1837 m., apima Vilniaus istoriją nuo miesto įkūrimo iki Stepono Batoro mirties. Autorius surinko ir panaudojo daugybę istorijos šaltinių, kurie neišliko iki mūsų dienų. Tai vertingas informacijos šaltinis istorikams, kultūrologams ir visiems skaitytojams, besidomintiems senąja Vilniaus miesto ir bendra ikikrikščioniškos Lietuvos valstybės istorija.

„Vilniaus miesto istorija" atskleidžia miesto raidą nuo pagonybės pabaigos iki pat didžiojo kunigaikščio Švitrigailos valdymo pradžios 1387–1431 ir iki Stepono Batoro mirties arba 1430–1586 metus.

„Rašydamas istoriją miesto, kuris bemaž du šimtmečiu buvo vienos iš galingiausių Šiaurės Europos šalių sostinė, o vėliau net iki mūsų laikų, buvo tapęs Lietuvos mokslo centru, vyriausiosios valdžios pagrindine buveine, turėjau du tikslu: ne tik stengiausi įvairiose kronikose ir senovės laikų rankraščiuose aptikti tuos padavimus, kurie liudija Vilniaus pradmenis, tas teises ir daugybę privilegijų, kuriomis jo gyventojai nuo senų laikų naudojosi, ne tik amžininkų atmintyje atgaivinti ankstesnius, keletos amžių, įvykius, dėjusius toje sostinėje, bet dargi prisidėti, kiek man tema ir galimybės leis, prie kai kurių įvykių Lietuvos istorijoje aiškinimo.
Mums patiems mažai tėra pažįstami, Europai visai nežinomi, istorijos įvykiai, riterių žygiais ir sumaniausia Mindaugo, Gedimino, Algirdo, Kęstučio, Jogailos ir Vytauto politika garsūs, istorija Tautos, mažam plote išsitenkančios, kuri pati viena, savo pagonybėj užsisklendusi nuo kitų Europos šalių, įstengė vien savo pačios ištverme atremti baisius mongolų antpuolius, užvaldyti Rusią ir nesileisti pavergiama Prūsijos Kryžiuočių Ordino godžių grobikų.
Tokie įvykiai nėra pasaulio šviesuomenei neįdomūs, tačiau tam, kad juos būtų galima nuodugniai atskleisti ir parašyti Lietuvių Tautos Istoriją, vertą to vardo, be kitų sąlygų pirma reikia gerai susipažinti su ištakom istorijos atskirų šios šalies miestų, o tad būtent jos sostinės. Šiuo tatai veikalu pastarojo dalyko imamasi."

Mykolas Balinskis


  • Autorius: Mykolas Balinskis
  • Leidėjas: Mintis
  • Išleidimo metai: 2007
  • Knygos puslapių skaičius: 492
  • Formatas: 14x23, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9785417009075
  • Vertėjas: Ona Slavėnaitė, Irena Katilienė
  • Iš kokios kalbos versta: lenkų

Parašykite atsiliepimą apie „Vilniaus miesto istorija“

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Miestų ir kraštų istorija

Mykolas Balinskis pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą „Vilniaus miesto istorija“, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos „Vilniaus miesto istorija“ aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos „Vilniaus miesto istorija“ už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą „Vilniaus miesto istorija“? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Mykolas Balinskis tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su „Vilniaus miesto istorija“ perkama kartu