0

Žaidimas ir pramoga

Internetu: 10,29 €
Knygyne: 11,99 €*
Sutaupote: 1.70 € (15%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Žaidimas ir pramoga

  • Leidėjas: Kitos knygos
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 208
  • ISBN ar kodas: 9786094273643

2020-07-31 10.29 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Iš naujo atrandamo, talentingo amerikiečių rašytojo James Salter romanas „Žaidimas ir pramoga“ pirmą kartą pasirodė 1967 m. Tai pasakojimas apie aistringą meilės romaną pokario Prancūzijoje, erotinė kelionė – ištvirkėliška, bet tyra.


Iš Jeilio universiteto iškritęs dvidešimtmetis Filipas Dynas be tikslo keliauja po Europą skolintu automobiliu, beveik be pinigų. Kelioms dienoms sustojęs tylutėliame Dižono mieste, Prancūzijoje, jis sutinka Anę Mari, jauną parduotuvės darbuotoją. Tarp jų įsiplieskia meilė ir užsimezga kūniškas, tačiau tuo pat metu nekaltas romanas. Pora važinėja po Prancūziją senoviniu automobiliu, mylisi viešbučiuose. Netrukus ši mergina Dynui tampa pačia Prancūzija, plakančia šios šalies širdimi ir tyro ilgesio objektu.

 

James Salter buvo labai svarbus balsas XX amžiaus amerikiečių literatūroоe. „Žaidimas ir pramoga“ – vienas pirmųjų amerikiečių autorių romanų, kuriame atvirai ir be kaltės ar gėdos kalbama apie žmogiškąją aistrą.

Knyga „Žaidimas ir pramoga“ tarsi himnas Prancūzijos provincijai, ši knyga mėgstama ir cituojama nuo pat pirmojo jos pasirodymo, o nuostabios įžvalgos ją skaitant palietė ne vieno skaitytojo širdį.


James Salter vadinamas vienu meniškiausių Amerikos rašytojų, jo išpuoselėtas stilius suteikia istorijai prabangos ir didingumo. Tarsi Kavafis savo eilėse išaukštindamas tai, kas uždrausta, James Salter suteikia viskam nepaprasto grožio. „Iš pradžių atrodo, kad tai trumpas, tragiškas romanas apie meilės istoriją Prancūzijoje. Bet iš tikrųjų tai didelio užmojo, netiesmukas paties pasakojimo prigimties ir prasmės, taip pat vaizduotės gvildenimas.“


Guardian„Jaudinančiai susukta, rafinuotai kontroliuojama istorija.“


Los Angeles Times„Nuostabus romanas ir tikras Tour de France apie meilės romaną pokario Prancūzijoje.“


The New York Times Book Review


James Salter (1925–2015) – amerikiečių rašytojas, scenaristas. J. Salter užaugo Niujorke ir buvo JAV oro pajėgų pilotas, dalyvavo Korėjos kare. Po pirmosios knygos, kurioje jis panaudojo ir savo patirtį Korėjoje, sėkmės jis paliko kariuomenę ir pradėjo rašytojo karjerą. Jo lyriška proza pelnė autoriui kritikų, skaitytojų ir kolegų pripažinimą. Paskutiniu metu vis dažniau kalbama, kad rašytojas savo laiku buvo nepakankamai įvertintas. Pats autorius taip pat labai kritiškai vertino savo kūrybą ir yra prasitaręs, kad tik „Žaidimas ir pramoga“ priartėjo prie jo sau pačiam keliamų standartų.


Iš anglų kalbos vertė Laimantas Jonušys

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu