Uždaryti

Kalkutos detektyvas

-26%

Kalkutos detektyvas

(2 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 2 darbo dienos
Leidėjas: Tyto alba
Išleidimo metai: 2018
Formatas: 15x22, kieti viršeliai
Puslapių skaičius: 456
ISBN ar kodas: 9786094663062
Pirkite dabar!
Internetu: 10,99 €
Knygyne*: 14,79 €
Sutaupote: 3,80 € (26%)
Turime sandėlyje!
Greitas atsiėmimas Vilniuje

Anotacija

„Kalkutos detektyvas“ – stulbinanti kelionė į XX a. pradžios Indiją, indų išsivadavimo iš imperinės britų valdžios laikus. Čia paslaptingos žmogžudystės bylos imasi kapitonas Semas Vindemas.

Šiam Skotland Jardo detektyvui gyvenimas nepašykštėjo išbandymų. Vaikystėje jis mokėsi internate, gražiausi jo jaunystės metai prabėgo taip pat toli nuo namų – vokiečių apšaudomuose Pirmojo pasaulinio karo apkasuose Prancūzijoje. Jis pats išgyveno, tačiau jo žmona mirė nuo 1918 m. siautusios gripo epidemijos.

1919 m. Semas, tikėdamasis nutraukti visus saitus su kankinančiais praeities prisiminimais, atvyksta į Indiją. Nors jį kamuoja priklausomybė alkoholiui ir narkotikams, tai netrukdo blaiviam jo žvilgsniui į Indijos visuomenę – jis demaskuoja ir vietinių, ir baltųjų dviveidystę. Vos atvykusio Skotland Jardo kapitono laukia žmogžudystė. Nužudytas aukštas valstybės tarnautojas, kurio mirtis, įtariama, susijusi su Indijos išsivadavimo judėjimu – jo burnoje rastas popiergalis su raginimu britams nešdintis iš šalies. Politinė padėtis darosi vis nestabilesnė, tačiau sarkastiškas Semas su savo pagalbininkais Digbiu ir Banerdžiu žingsnis po žingsnio stumiasi nusikaltimo pėdsakais. Jie nuves tyrėjus į tamsiausias Britų Indijos gelmes – nuo ištaigingų britų salonų iki siaubingų opijaus landynių.

Autorius įsitikinęs, kad detektyvinė literatūra kaip niekas kitas tinkama socialinėms problemoms nagrinėti. Juk pasakojant istoriją visuomenė čia išnarstoma po kaulelį – susiduriama su visais jos sluoksniais, visokiais gyvenimo, mąstymo bei elgsenos būdais. Vakarų Škotijoje gimusį indų kilmės Abir Mukherjee visada domino Indijos istorija. Jo tėvai – imigrantai iš Kalkutos, tad šis miestas buvo ženkli autoriaus tapatybės dalis. Gyvą jo atmosferą romane atvaizduoti padėjo ir nuolatinės kelionės ten.

„Kalkutos detektyvas“ – debiutinė Abir Mukherjee knyga. Parašęs dalį knygos teksto jis nusprendė dalyvauti Harvill Secker ir Daily Telegraph organizuojamame pirmosios knygos konkurse ir netikėtai sulaukė sėkmės – visa komisija jo knygos projektą vienbalsiai išrinko nugalėtoju. Taip buhalteris Mukherjee per naktį tapo rašytoju, o teisingą komisijos pasirinkimą įrodė 2016 m. romanui suteiktas Daily Telegraph Metų knygos apdovanojimas.

„Kalkutos detektyvas“ – stiprus romanas, rodantis autoriaus pastangas ir žinias, gyvybingas, turintis stiprią siužeto liniją, pasakojamas energingai ir nevengiant humoro.“
The Guardian

Iš anglų kalbos vertė Rasa Drazdauskienė

Atsiliepimai

2018 m. birželio 09 d.
Prabchakaras
Very good
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Juodasis krabas
Jerker Virdborg
6,63 €
Nepažįstamas venecijietis
Donna Leon
Internetu:
8,90 €
Knygyne*:
9,95 €
Įvykių horizontas
Juozas Šikšnelis
Internetu:
3,39 €
Knygyne*:
5,99 €
Vienas beveik bjaurus rytas
Cristopher Brookmyre
Internetu:
1,79 €
Knygyne*:
5,89 €
Jūros katedra (2018)
Ildefonso Falcones
Internetu:
6,99 €
Knygyne*:
9,19 €
Venecijietiška mįslė
Donna Leon
Internetu:
8,39 €
Knygyne*:
9,99 €
Acqua alta
Donna Leon
Internetu:
4,49 €
Knygyne*:
5,99 €
Palėpėje kažkas vaikšto
Vilhelmina Bruni
Internetu:
1,99 €
Knygyne*:
2,98 €
Samurajaus duktė
Dominique Sylvain
Internetu:
4,07 €
Knygyne*:
10,19 €
Ramiai miegodami
Donna Leon
Internetu:
4,79 €
Knygyne*:
5,99 €