Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>


Dale Carnegie (1888 m. lapkričio 24 d., Maryville, MO - 1955 m.

Dale Carnegie knygos

Rasta: 22

Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms | Dale Carnegie
  • TOP
    63
    TOP 63
-40% su kodu: PATOGU
12,66 €
Kaina su kodu: 7,60 €
Turime sandėlyje
Kaip atsikratyti nerimo ir pradėti gyventi | Dale Carnegie
  • TOP
    90
    TOP 90
-40% su kodu: PATOGU
11,87 €
Kaina su kodu: 7,12 €
Turime sandėlyje
KNYGŲ RINKINYS. Saviugdos KLASIKA. Dale CARNEGIE. Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms + Kaip atsikratyti nerimo ir pradėti gyventi | Dale Carnegie
-10% su kodu: PATOGU
21,27 €
Kaina su kodu: 19,14 €
Turime sandėlyje
Kaip džiaugtis gyvenimu ir savo darbu | Dale Carnegie
-10% su kodu: PATOGU
5,84 €
Kaina su kodu: 5,26 €
Turime sandėlyje
Rasta: 22

lapkričio 1 d., Forest Hills, Niujorkas, NY) – pasaulinės šlovės sulaukęs amerikiečių rašytojas ir lektorius, suradęs būdą išspręsti vieną iš svarbiausių žmonijos poreikių - sugebėjimą bendrauti su kitais žmonėmis, išsakyti pašnekovui savo nuomonę, gebėjimą be baimės kalbėti viešai.


Dale Carnegie vienas pirmųjų pritaikė to meto psichologų mokslinius darbus praktiškai, sukūrė nekonfliktinio bendravimo koncepciją bei milžinišką bendravimo įgūdžių ir viešo kalbėjimo tobulinimo tinklą.

Dale Carnegie gimė 1888 m. lapkričio 24 d. Maryville, Misūrio valstijoje neturtingo fermerio šeimoje. Dale buvo James William Carnegie ir jo žmonos Amandos Elizabeth Harbison antrasis sūnus. 1904 m. šeima persikėlė į Warrensburg, Missouri. Nepaisant to, kad turėjo keltis 4 val. melžti tėvo karvių, 16 metų Dale Carnegie pradėjo lankyti Warrensburg'o pedagoginį koledžą (dabar Centrinis Misūrio universitetas). Mokslas buvo nemokamas, bet Dale kiekvieną dieną arkliu nujodavo 10 km. iki mokyklos. Mokytis jis galėdavo tik tada, kai fermoje nebuvo darbo. Jis nedalyvavo mokyklos renginiuose, nes nebuvo nei laiko, nei drabužių - teturėjo vieną gerą kostiumą. 1908 m. jis metė koledžą, nes neišlaikė lotynų kalbos egzamino, be to nusprendė, kad nenori būti mokytoju.


Koledže Dale bandė įstoti į beisbolo komandą, tačiau treneris jo nepriėmė, aiškindamas, kad vaikino svoris per mažas. Tuo metu Dale po truputį pradėjo jausti nepilnavertiškumo kompleksą. Tai matydama mama patarė sūnui lankyti diskusijų būrelį, kuris galbūt įkvėps pasitikėjimo savimi. Dale paklausė mamos ir po kelių nesėkmingų bandymų įstojo į būrelį. Šis įvykis tapo lemtingu. Dalyvavimas būrelyje įkvėpė pasitikėjimo savo jėgomis. Po dviejų metų jis jau laimėdavo oratorinio meno konkursuose.
Atsikratęs nepilnavertiškumo jausmo Dale suprato, kad sugebėdamas išreikšti savo mintis auditorijai stiprina pasitikėjimą savimi. Dale nutarė, kad toks pasitikėjimas turi būti prieinamas ir kitiems. Būtent ši idėja tapo pagrindu jo paskaitų kurso, kurį Louelas Tomas pavadino "viena nuostabiausių suaugusiųjų žmonių lavinimo sistemų".


Jo pirmasis darbas metus koledžą - neakivaizdiniai kursai fermų savininkams, vėliau jis kaip Armour & Company atstovas pardavinėjo kiaulieną, muilą, taukus. Sutaupęs 500 JAV dolerių 1911 m. Dale Carnegie metė prekybą ir nusprendė įgyvendinti seną svajonę - tapti lektoriumi.


1922 m. Carnegie pakeitė savo pavardės rašybą iš Carnagey į Carnegie. Greičiausiai jis tai padarė dėl reklamos, nes tuo metu susipažino su verslininku milijonieriumi Andrew Carnegie (kurio vardas vėliau ne kartą minimas Dale Carnegie knygose).


1947 m. Dale Carnegie nusifilmavo filme "Jiggs and Maggie in Society".
1955 m. lapkričio 1 d. Dale Carnegie mirė nuo Hodžkino ligos savo namuose Forest Hillse Niujorke. Rašytojas buvo palaidotas Beltone, Misūrio valstoijoje.

1936 m. Dale Carnegie parašė savo garsiąją knygą "Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms", kuri išpopuliarino jo principus visame pasaulyje.
Dale Karnegio įkūrė institutą Dale Carnegie Institute for Effective Speaking and Human Relations, kuris šiuo metu turi filialus daugelyje pasaulio šalių. St. Louis mieste šiuo metu veikia Dale Carnegie universitetas, kuriame  kasmet apmokomi ir atestuojami dešimtys tūkstančių žmonių.
1912 m. Dale Carnegie įkūrė kompaniją Dale Carnegie Training. Ši bendrovė siūlo viešąsias ir tinkintas ugdymo programas įmonėms ir organizacijoms daugiau nei aštuoniasdešimtyje šalių. Bendrovė padeda įmonėms ir organizacijoms siekti geresnių verslo rezultatų didindama darbuotojų darbo našumą; ypatingas dėmesys skiriamas lyderystės, pardavimo, komandinio darbo, klientų aptarnavimo ir kitiems svarbiems įgūdžiams formuoti.