0

Atminties iliuzijos: atmintis, užmarštis ir netikri prisiminimai

  • Nuolaida knygai -21%
Internetu: 9,49 €
Knygyne: 11,99 €*
Sutaupote: 2.50 € (21%)
  • Pristatymo trukmė: 2 darbo dienos
Turime sandėlyje
Informacija

Atminties iliuzijos: atmintis, užmarštis ir netikri prisiminimai

  • Leidėjas: Tobulėjimo projektai
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 15x26, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 304
  • ISBN ar kodas: 9786098210163

9.49 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

Pasaulyje vienos iš nedaugelio atminties ekspertų Julios Shaw knyga „Atminties iliuzijos: atmintis, užmarštis ir netikri prisiminimai“ atskleidžia neįtikėtinus faktus apie mūsų atmintį ir tai, kaip ji mus apgaudinėja.


Ar kada esate užmiršę daugybę kartų sutikto žmogaus vardą? Ar esate supratę, kad jūsų atsiminimai apie konkretų ir jums svarbų įvykį yra visiškai kitokie nei kieno nors kito? Ar manėte, jog tam tikru laiku buvote tam tikroje vietoje, tačiau vėliau supratote, kad tikrai negalėjote ten būti?


Mes pasitikime savo prisiminimais nuolat, pasitikime jais kasdien. Jie - svarbi mūsų asmenybės dalis. Prisiminimai leidžia mums būti mumis. Tačiau tiesa tokia, kad mūsų atsiminimai yra kur kas toliau nuo tiesos nei mes manome. Knygoje „Atminties iliuzijos: atmintis, užmarštis ir netikri prisiminimai“ teismo psichologė ir atminties ekspertė dr. Julia Shaw remiasi naujausiais tyrimais ir atskleidžia, kodėl mūsų atmintis taip dažnai su mumis žaidžia. Autorė pataria,  kaip, suprasdami savo atminties klaidingumą, galime pasiekti, kad ji būtų tikslesnė.


Visi galime pripažinti, kad turime atminties spragų, tačiau kaip elgtumėtės sužinoję, kad mūsų atmintis mus klaidina kur kas labiau nei atrodo įmanoma ir net sufabrikuoja mūsų atsiminimus? Knygos autorė pasakoja, jog neretai priimame kitų žmonių prisiminimus kaip savus, paaiškina, kodėl policijos pareigūnai gali įkalinti nekaltą žmogų, kaip galima įteigti prisiminimus ir priversti žmogų tikėti padarius baisiausius dalykus. Tačiau turint šią informaciją ir geriau pažįstant savo atmintį, nesunku ją ir pagerinti.


Knyga „Atminties iliuzijos: atmintis, užmarštis ir netikri prisiminimai“ – tai nuostabus ir jaudinantis mūsų protų tyrimas, kuris privers skaitytoją susimąstyti, kiek iš tikrųjų mes žinome apie save. Galvojate, kad turite gerą atmintį? Galvokite iš naujo.


„Guvus, smagus, o kartais gąsdinantis tyrimas apie tai, kaip mes prisimename, ir kodėl prisimename dalykus, kurie niekada mums nenutiko.“

Pacific Standard


Julia Shaw – mokslininkė, atminties ekspertė. Ji taip pat yra dėstytoja ir tyrėja Teisės ir socialinių mokslų departamente London South Bank University. J. Shaw yra viena iš nedaugelio ekspertų visame pasaulyje, kurie tyrinėja atminties klaidas, susijusias su jaudinančiais asmeniniais įvykiais – vadinamuosius melagingus prisiminimus. Ji rašo įvairiems mokslo žurnalams, keliauja po pasaulį skaitydama paskaitas šiomis temomis, konsultuoja teisininkus sudėtingose bylose. „Atminties iliuzijos“ yra pirmoji jos knyga, kuri tapo bestseleriu ir yra išversta į 20 kalbų.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu