0

Gydymas Šopenhaueriu

5.0
(2 įvertinimai)
Internetu: 8,29 €
Knygyne: 9,99 €*
Sutaupote: 1.70 € (18%)
  • Pristatymo trukmė: 3-6 darbo dienos
Turime sandėlyje
2016-08-18 Aura

Labai nuostabi knyga, priverčia pamastyti

Informacija

Gydymas Šopenhaueriu

  • Leidėjas: Vaga
  • Išleidimo metai: 2012
  • Formatas: 15x22, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 368
  • ISBN ar kodas: 9785415022618

8.29 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

„Gydymas Šopenhaueriu“ – tai pasakojimas apie psichiatriją, Šopenhauerį ir du vyrus, kurių vienas mokosi mirti, o kitas - gyventi.


Sužinojęs, jog artinasi mirtis ir liko tik metai gyventi, Julius, žinomas ir mėgstamas psichoterapeutas, nusprendžia likusį laiką tęsti savo mėgstamą veiklą - gydyti pacientus. Tačiau dabar jis siekia, kad jo karjeroje neliktų jokių juodų dėmių – nesėkmingai gydytų pacientų, kurie leistų suabejoti jo profesionalumu. Julių slegia tai, kad prieš dvidešimt metų jam nepavyko vieno paciento išvaduoti iš seksualinės manijos. Jo vardas Filipas ir šiandien Julius ieško jo tam, kad įrodytų pasiekęs savo profesionalumo viršūnę ir galįs padėti.


Tačiau kai jie susitinka, paaiškėja, kad Filipui nebereikalinga jokia pagalba – jis tikina pats radęs išeitį ten, kur jos mažiausiai buvo galima tikėtis – XIX a. vokiečių filosofo Arturo Schopenhauerio raštuose ir filosofijoje. Julius pakviečia filosofo sekėju tapusį Filipą prisijungti prie jo vadovaujamos terapijos grupės, tačiau įvykiai pasisuka netikėta linkme. Filipas siekia, kad visi grupės dalyviai atrastų Schopenhauerio mokymą.

Romanas tampa diskusija tarp vokiečių filosofo ir psichoterapeuto Irvino Yalomo, kuriuos įkūnija Filipas ir Julius.


Už pagrindinio romano „Gydymas Šopenhaueriu“ siužeto slepiasi ne mažiau turiningas pasakojimas apie XIX a. filosofo Arturo Schopenhauerio gyvenimą bei jo psichologinė biografija. Negana to, profesionalus psichoterapeutas Irvin Yalom skaitytojams pateikia nuorodų sąrašą, kuris leidžia suprasti, jog šis romanas – ne šiaip meninė kūryba, bet ilgus mėnesius trukusių tyrimų ir skaitymo rezultatas. Knygoje įtikinamai atkuriama psichoterapijos grupės atmosfera, kurioje svarstomos mirties, vienatvės, laisvės ir prasmės temos. Aptarimuose išryškėja skirtingi filosofijos ir psichoterapijos požiūriai į šiuos egzistencinius klausimus.


„Nors ir nesutinka su tuo, kad gyvenimas turi būti asketiškas, Yalom vertina daugelį Schopenhauerio ištarų. Jis romane plačiai cituojamas ir giriamas. Filipo ir Juliaus personažai pateikiami kaip „bendrakeleiviai“ – taip Yalom įvardija paciento ir terapeuto santykį. Tai atspindi ir Schopenhauerio požiūrį gyvenimą kaip į „buvimą kartu“. „Gydymas Šopenhaueriu“ gali pasirodyti liūdna ir labai asmeniška knyga. Tačiau tai taip pat yra paminklas autoriui, sakančiam, kad kiekvienas iš mūsų, pasitelkęs kūrybą, turėtų peržengti save.“

Philosophy Now


Iš anglų k. vertė Viktorija Labuckienė

2016-08-18 Aura

Labai nuostabi knyga, priverčia pamastyti

2015-03-10 Virginija

Labai geras ''mokomasis'' romanas

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu