0
Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras
7.99 InStock

Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras

5.0
(6 įvertinimai)
Internetu: 7,99 €
Knygyne: 8,99 €*
Sutaupote: 1.00 € (12%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
2017-04-18 Irma

Labiausiai patiko esė "Sekmadienio vargonai". Tokie išdaigininkai poetai... Gerai, kad gerai baigėsi...

Informacija

Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras

  • Leidėjas: Česlovas Skaržinskas
  • Išleidimo metai: 2017
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 200
  • ISBN ar kodas: 9786094089718

7.99 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

Česlovas Skaržinskas - poezijos "Lietus ir muzika, neturinti namų" (1999) bei publicistikos - "Šiaurės vėjo smėlynai" (2007) - autorius. Skaitytojų teismui atiduoda trečiąją - publicistikos knygą "Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras".

Autentiški autoriaus pasakojimai ir pokalbiai apie Dzūkijos keturių brolių partizanų Ivanauskų likimą, fotomenininkų brolių Černiauskų, ilgamečio "Valstiečių laikraščio" vyriausiojo redaktoriaus Jono Švobos, poeto ir eseisto Stasio Stacevičiaus, rašytojų Aloyzo Tendzegolskio, Jono Mačiukevičiaus bei kitų menininkų kūrybos ir gyvenimo laikotarpius. Jie atspindi platų išorinio ir vidinio pasaulio lauką.


Knygoje "Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras" dominuoja esė žanro tekstai: įžvalgos, apmąstymai, prisiminimai. Daugelyje jų akcentuojama skaudi nutolusio ir dabartinio laiko sandūra - dienraščio "Respublika" žurnalisto darbas pirmaisiais Lietuvos nepriklausomybės metais Šalčininkų krašte, kaimo, kaip tautos šaknų, naikinimas.

Autorius pateikia žymių Lietuvos kultūros, kaimo žmonių portretus.


„Kvepiantis, skambantis laikas“ – ketvirtoji poeto ir eseisto Česlovo Skaržinsko knyga

2017-04-18 Irma

Labiausiai patiko esė "Sekmadienio vargonai". Tokie išdaigininkai poetai... Gerai, kad gerai baigėsi...

2017-02-19 Alfredas

Palėpėje, nušviestoje popietinės saulės, atsirado ir Česlovo Skaržinsko individualus stilius, leksikos ypatybės. Stilius, sugeriantis ir bendruomenišką prigimtį, asmenybinį dorybingumą, tėvų palikimo bei gamtos paveldą.
Č. Skaržinskas labai mėgsta vartoti veiksmažodžio dalelytę žiū ir prieveiksmį nūnai. Ir vis taikliai, stilistiškai taisyklingai. Neveltui bent pusė knygos yra apie žodžio meistrus - poetą Stasį Stacevičių, rašytojus Joną Mačiukevičių, Aloyzą Tendzegolskį, žurnalistą Henriką Vaitiekūną, fotomenininkus Algimantą ir Mindaugą Černiauskus. Platus ir gilus šios „Palėpės ...“ kultūrinis kontekstas, autoriaus intelektualinis pasirengimas apmąstyti praeitį ir dabartį. Tai duoda vilties greitai išvysti ir kitą knygą, - žurnalistinės patirties autorius turi daug, nemenkos ir jo meninės žodžio galimybės. Subtilus žodžio svorio jutimas.
Tai, sakyčiau, po dzūko Romo Sadausko ilgai lauktas kito, daug jaunesnio, žurnalisto balsas....
Alfredas Guščius
Literatūros kritikas

2017-02-19 Jonas

Skaitydamas apie Česlovo Skaržinsko knygoje užrašytas „palėpės“ istorijas, apie tokius žinomus Varėnos ir Merkinės krašto žmones, kaip minėtas Stasys Stacevičius, rašytojas Aloyzas Tendzegolskis, kaip iš Burokaraisčio į Vilniaus Adomo Mickevičiaus viešąją biblioteką direktoriauti atėjęs Petras Zurlys ar barzdotas skulptorius Vytautas Šibaila, staiga sumojau, kad yra dvi „palėpių“ kategorijos: „ūkinės“ ir dvasinės. Česlovo pasakojimuose daug praeities (“Nutolusio laiko slenksčiai“) ir dabarties („Humoro filosofija“), kai kur mintys lekia ir į ateitį („O kaimietis tik eina skurdyn“), o tuose pasakojimuose daug nostalgijos, susirūpinimo, meilės gimtinei, todėl tie pasakojimai tiesiog išsiveržia iš paprastų apybraižų rėmų ir įsikūnija į eseistinius apmąstymus, kas ir leidžia šių eilučių autoriui pakalbėti apie „dvasines palėpes“.
Tų „palėpių“ vis mažėja, pradingęs Nepriklausomybės aktas, daug svarbių dokumentų, tik pavieniai istorikai bando tikslinti mūsų mitologizuotą praeitį. Nukultūrėjimo pavojus didelis. Ir kiekviena tokia knyga kaip Česlovo Skaržinsko „Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras“ yra labai reikalinga ir teikia vilčių, kad pamažu vis labiau suvoksime, kurie keliai veda į ateitį.

Jonas Mačiukevičius
Rašytojas

2017-02-16 Skaitytoja

Labai įdomi knyga!

2017-02-14 staniuniete

puiki knyga

2017-02-13 Rugilė

Puikus darbas!

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu