⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Gražiausieji Mažosios Lietuvos padavimai

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2022-01-16 Fuck you

Nice


Šiuo metu neparduodama

2022-12-31 2.49 SoldOut

Knygos "Gražiausieji Mažosios Lietuvos padavimai" aprašymas

"Gražiausieji Mažosios Lietuvos padavimai" - amžinoji Pamario krašto legenda, apie pagonybės laikus bylojanti sielos atgaiva ir Tėvynės meilės pradžiamokslis.

IŠTRAUKA

NERINGA

Prieš daugelį šimtų metų visas Kuršių užmaris buvo derlingas kraštas su plačiomis žaliuojančiomis pievomis ir dirvomis. Toje vietoje, kur šiandien yra smėliu užpustyti Karvaičiai, tamsaus pušyno apsupta, stovėjusi stipri pilis. Ji buvo pastatyta iš storiausių ąžuolinių rąstų ir gražiai išpuošta įvairiais drožiniais, gintarais bei jūrų geldelėmis. Erdvius pilies rūmus supo ūksmingi ąžuolų ir liepų miškeliai. Čia stovėjo deivės Laimos šventykla. Šios stiprios pilies ir visos šalies valdovas buvo Karvaitis Didysis. Vadino jį Didžiuoju dėl to, kad visas kraštas žinojo jo stiprumą ir gerbė jį kaip nepaprastai drąsų karvedį ir žveją. Jo žmona pasižymėjo savo dorumu ir gražumu. Vienas tik rūpestis buvo - neturėjo jiedu vaiko, kuriam būtų galėję palikti savo turtus ir garbę.

Kartą bemedžiodamas Karvaitis Didysis nušovė labai didelį elnią ir paaukojo jį Laimai, melsdamas įpėdinio. Deivė išklausė jo maldą. Po dvejų metų Karvaitis su žmona susilaukė neapsakomai gražios dukrelės. Abiejų džiaugsmas buvo begalinis. Prie didžiosios aukų liepos juodu sudegino geriausių gyvulių ir paukščių auką ir iškėlė didelę puotą. Dukterį pavadino Neringa.

Kai mergaitė buvo keturių savaičių amžiaus, auklė vos bepajėgė ją pakelti. Vienu pienu jos nebebuvo galima maitinti. Ji reikalavo kruopų ir košės, pagaliau ir duonos su mėsa. Devynių mėnesių Neringa pradėjo bėgioti. Tuomet ji buvo didelė, kaip penkiolikos metų mergaitė, ir turėjo dviejų uolekčių ilgio kasas. Tėvai ėmė baimintis. Jie pasikvietė krivius ir burtininkus, kad išaiškintų stebuklą nes žmonės visame krašte kalbėjo: "Piktoji Laima tai padarė. Ji tikrąjį kūdikį pirmąją naktį pagavo ir atnešusi pakišo išsigimėlį". Išminčiai, burtininkai ir žyniai ilgai purtė savo išmintingas galvas ir pagaliau tarė: "Šita mergaitė yra gerosios Laimos stebuklingoji dovana ir užaugs dar didesnė. Dėl to pastatykit naujus rūmus, mažiausiai dešimt kartų aukštesnius kaip šie, ir nesirūpinkite - šis kūdikis niekam nepadarys blogo, tiktai padidins jūsų garbę ir žmonių laimę".

Gimdytojai vėl buvo linksmi ir pastatė rūmus tokius didelius ir erdvius, kokie priderėjo milžinų vaikui.

Kai Neringai sukako aštuoniolika metų, išsipildė burtininkų pranašavimai. Kur tik Neringa ėjo, visur ji laimę nešė. Kai laivas jūrose atsidurdavo pavojuje, ji įbrisdavo per šėlstančias bangas ir už inkaro išvilkdavo jį į krantą. Vargšus žvejus, kurie nelaimės ištikti skęsdavo, ji paimdavo į savo prijuostę ir nunešdavo namo. Jei kartais bevažiuodamas žmogus įklimpdavo į smiltis, Neringai būdavo vien žaismas paimti jį su arkliu bei vežimu ir įstatyti į geresnį kelią.

Garsas apie Neringą paplito po visas šalis, ir daugelis aukštų bei stiprių kunigaikščių troško jos rankos. Tačiau ji nutarė pasirinkti tik tą, kuris nuo salos skersai marių numes akmenį į Šventąjį krantą. Skubėjo savanoriai, lenktyniavo, kol pagaliau ši laimė teko pačiam Šventosios pilies valdovo sūnui. Jis tapo Neringos sužieduotiniu.


  • Autorius:
  • Leidėjas: Liberum artis
  • Išleidimo metai: 2011
  • Knygos puslapių skaičius: 140
  • Formatas: 17x24, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9986851491

Kiti taip pat domėjosi


2022-01-16

Nice

Parašykite atsiliepimą apie "Gražiausieji Mažosios Lietuvos padavimai"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Sakmių, padavimų, liaudies kūrybos knygos

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys "Gražiausieji Mažosios Lietuvos padavimai", kurį pristato . Siūlome ne tik išsamų "Gražiausieji Mažosios Lietuvos padavimai" aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido . Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie "Gražiausieji Mažosios Lietuvos padavimai". Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą "Gražiausieji Mažosios Lietuvos padavimai" dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Gražiausieji Mažosios Lietuvos padavimai" perkama kartu