0
Iššvaistytas gyvenimas. Memuarai apie anoreksiją ir bulimiją
4.29 OutOfStock

Iššvaistytas gyvenimas. Memuarai apie anoreksiją ir bulimiją

Šiuo metu neparduodama
KNYGŲ IŠPARDAVIMAS

SLAPTAS PASIŪLYMAS
2€ NUOLAIDA perkant virš 25€
su nuolaidos kodu: PPSLAPTA
Informacija

Iššvaistytas gyvenimas. Memuarai apie anoreksiją ir bulimiją

  • Leidėjas: Vaga
  • Išleidimo metai: 2014
  • Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 392
  • ISBN ar kodas: 9785415023554

Šiuo metu neparduodama

Aprašymas

„Iššvaistytas gyvenimas. Memuarai apie anoreksiją ir bulimiją“ – amerikiečių rašytojos ir žurnalistės pirmoji knyga, kurioje ji atvirai pasakoja apie paauglystėje ją kamavusius mitybos bei psichikos sutrikimus, atvedusius jauną merginą prie mirties slenksčio.


Marya Hornbacher – protinga, kūrybinga, kupina energijos ir ambicijų mergina užaugo tradicinėje amerikiečių šeimoje. Viduriniajai klasei priklausę tėvai galėjo užtikrinti dukrai patogų ir laimingą gyvenimą. Tačiau būdama penkerių mergaitė grįžo iš baleto užsiėmimo ir ėmė raudoti, kad yra per stora.


Būdama devynerių, kiekvienus pusryčius, pietus ir vakarienę ji užbaigdavo apsikabinusi tualetą. Sulaukusi penkiolikos mergaitė susirgo anoreksija. Devyniolikos ji svėrė vos 25 kilogramus, atsidūrė ant išsekimo ribos ir gydytojai prognozavo, kad jai liko gyventi tik savaitė. Iš pradžių džiaugsmą kėlęs gebėjimas badauti ir lieso kūno romantizavimas virto kova už gyvenimą.


Atsiminimų knyga „Iššvaistytas gyvenimas. Memuarai apie anoreksiją ir bulimiją“ pasakoja, kodėl gabi ir protinga mergina pasirenka pasaulį, kuriame balta yra juoda, kiekvienas maisto kąsnis yra nedorybė, o išsekimas kelia pasididžiavimą. Kodėl ji renkasi alkį, narkotikus, seksą ir mirtį? Ar gali šias problemas išspręsti penki ilgi gydymo kursai, konfliktai su tėvais ir geri draugai?


Kas lemia vidinį chaosą ir savidestrukciją? Kaip nustoti liautis mylėjus savo anoreksiją ir bulimiją? Kokią nepataisomą žalą kelia lieknumo apsėstos kultūros aukštinimas?

Anoreksija sergantys žmonės teigia, kad jiems dažnai nepavyksta savo minčių, išgyvenimų ir jausmų perteikti gydytojams. Vieni bando tai papasakoti žodžiais, kiti užrašyti tekstu, tačiau vidinis pasaulis sunkiai tam pasiduoda ir kažkas nuolat lieka nutylėta. „Iššvaistytas gyvenimas. Memuarai apie anoreksiją ir bulimiją“ padės ne tik rasti tinkamus žodžius papasakoti apie savo ligą, bet ir suteiks stiprybės bei paguodos šioje itin nelengvoje kovoje.


„Tai, kas patenka į knygą, nėra tikrasis gyvenimas. Tai pasakojimas. Žinoma, tai tikra istorija, pasakojanti tikrus įvykius, bet tai daroma būtuoju laiku. Tad mano tikroji kasdienybė, privatus gyvenimas nėra knygos dalis. Tai nereiškia, kad kažką slepiu – tiesiog visų gyvenimas yra daugiabriaunis ir aš su pižama gaminanti vakarienę nesu tas pasakojimas. Kitiems žmonėms šie dalykai geriausiu atveju tėra kontekstas. Kai aš susimaunu savo gyvenime, tai tik mano pačios problema. Tačiau jei aš darau kažką socialiai ar kultūriškai reikšminga, ir manau, kad tai gali būti svarbu skaitytojui – jau kitas reikalas. Man smagu viešai dalintis tuo, kas gali būti naudinga – visa kita yra nuobodu.“

Marya Hornbacher


Vertė Lina Krutulytė-Kriščiūnė

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu