0

Kas prieš mus

Internetu: 9,79 €
Knygyne: 11,69 €*
Sutaupote: 1.90 € (17%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Kas prieš mus

  • Leidėjas: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 256
  • ISBN ar kodas: 9786094800900

9.79 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

„Kas prieš mus“ – poeto, dramaturgo, eseisto ir dainų autoriaus ir atlikėjo Gintaro Grajausko pjesių rinkinys. Knygoje  - keturios pjesės: „Pašaliniams draudžiama“, „Brunonas ir barbarai“, „Kas prieš mus“, „Tinklas“.

Pirmojoje jų, „Pašaliniams draudžiama“, skaitytojai susipažins prarastąja karta, kuri gimė sovietmečiu, o vėliau įsitraukė į Sąjūdžio veiklą. Jems teko prisitaikyti prie pasikeitusių gyvenimo sąlygų – atsisakę tapti reketininkais, jie neretai tapdavo pašaliniais.

Pjesė „Brunonas ir barbarai“ – komedija, kurioje bandoma nauju žvilgsniu pažvelgti į tūkstančio metų senumo įvykius. Groteskas, paradoksas, autoironija apibūdina visą „Brunono ir barbarų“ pasaulį. Ar Lietuva jau suprato savo vietą pasaulyje? Ar mes vis dar esame vaikiškai naivūs, valstietiškai sukti ir pasipūtę barbarai?

Pjesė „Tinklas“ nukelia skaitytoją ne į praeitį, bet į netolimą ateitį, kurioje dominuoja šiuolaikinės technologijos. Jų vartojimas pasiekė neregėtą mastą, o tai pakeitė ir žmonių bendravimą – šis persikėlė į virtualią erdvę. Čia kiekvienas turi savo „sieną“, kuri izoliuoja kiekvieną nuo pasaulio ne prasčiau, nei kelių metrų aukščio betoninės užtvaros.

Dramos „Kas prieš mus“ veiksmas vyksta prieš šimtą metų, tačiau joje keliamos problemos aktualios ir šiandien. Kūrybos rinktinei pavadinimą davusi pjesė „Kas prieš mus“ pasakoja apie neeilinę istorinę asmenybę – italų poetą, nacionalinį didvyrį ir politiką Gabrielę d’Anuncijų, kuris dabartiniame Kroatijos Rijekos mieste buvo įkūręs trumpai gyvavusią Fiumės valstybę. Tai vizionierius, meilužis, kai kurie jį laikė fašizmo pirmtaku – sakoma, kad jo asmenybė žavėjo ir Benitą Musollinį, ir Salvadorą Dali.
2018 m. Klaipėdos dramos teatre pagal šią pjesę pastatytą spektaklį režisavo Jonas Vaitkus. Gabrielės d’Anuncijo vaidmenį sukūręs Rolandas Kazlas pabrėžia – dirbtinių pritempinėjimų pjesėje nėra, o kurti tokio neeilinio personažo vaidmenį – nemenkas iššūkis.

Rašytojas Gintaras Grajauskas kuria dainas ir jas atlieka grupėje „Kontrabanda“, kur groja bosine gitara ir dainuoja, o anksčiau priklausė džiazroko grupei „Rokfeleriai“. Nuo 2019 m. rašytojas yra Klaipėdos dramos teatro meno vadovas, vienas iš tarptautinio teatro festivalio„TheATRIUM“ organizatorių. Jo kūryba įvertinta Z. Gėlės, I. Simonaitytės, Poezijos pavasario, Lietuvos kultūros ministerijos ir Vyriausybės kultūros ir meno premijomis, o už geriausią Nacionalinės dramaturgijos kūrinį „Mergaitė, kurios bijojo Dievas“ 2008 m. jam įteiktas „Auksinis scenos kryžius“.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu