0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Kas prieš mus

Kaina internetu: 9,69 €
Kaina knygyne: 11,69 €*
Sutaupote: 2.00 € (18%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

Kas prieš mus


2021-04-30 9.69 InStock
Į krepšelį
Knygos "Kas prieš mus" aprašymas

„Kas prieš mus“ – poeto, dramaturgo, eseisto ir dainų autoriaus ir atlikėjo Gintaro Grajausko pjesių rinkinys. Knygoje  - keturios pjesės: „Pašaliniams draudžiama“, „Brunonas ir barbarai“, „Kas prieš mus“, „Tinklas“.

Pirmojoje jų, „Pašaliniams draudžiama“, skaitytojai susipažins prarastąja karta, kuri gimė sovietmečiu, o vėliau įsitraukė į Sąjūdžio veiklą. Jems teko prisitaikyti prie pasikeitusių gyvenimo sąlygų – atsisakę tapti reketininkais, jie neretai tapdavo pašaliniais.

Pjesė „Brunonas ir barbarai“ – komedija, kurioje bandoma nauju žvilgsniu pažvelgti į tūkstančio metų senumo įvykius. Groteskas, paradoksas, autoironija apibūdina visą „Brunono ir barbarų“ pasaulį. Ar Lietuva jau suprato savo vietą pasaulyje? Ar mes vis dar esame vaikiškai naivūs, valstietiškai sukti ir pasipūtę barbarai?

Pjesė „Tinklas“ nukelia skaitytoją ne į praeitį, bet į netolimą ateitį, kurioje dominuoja šiuolaikinės technologijos. Jų vartojimas pasiekė neregėtą mastą, o tai pakeitė ir žmonių bendravimą – šis persikėlė į virtualią erdvę. Čia kiekvienas turi savo „sieną“, kuri izoliuoja kiekvieną nuo pasaulio ne prasčiau, nei kelių metrų aukščio betoninės užtvaros.

Dramos „Kas prieš mus“ veiksmas vyksta prieš šimtą metų, tačiau joje keliamos problemos aktualios ir šiandien. Kūrybos rinktinei pavadinimą davusi pjesė „Kas prieš mus“ pasakoja apie neeilinę istorinę asmenybę – italų poetą, nacionalinį didvyrį ir politiką Gabrielę d’Anuncijų, kuris dabartiniame Kroatijos Rijekos mieste buvo įkūręs trumpai gyvavusią Fiumės valstybę. Tai vizionierius, meilužis, kai kurie jį laikė fašizmo pirmtaku – sakoma, kad jo asmenybė žavėjo ir Benitą Musollinį, ir Salvadorą Dali.
2018 m. Klaipėdos dramos teatre pagal šią pjesę pastatytą spektaklį režisavo Jonas Vaitkus. Gabrielės d’Anuncijo vaidmenį sukūręs Rolandas Kazlas pabrėžia – dirbtinių pritempinėjimų pjesėje nėra, o kurti tokio neeilinio personažo vaidmenį – nemenkas iššūkis.

Rašytojas Gintaras Grajauskas kuria dainas ir jas atlieka grupėje „Kontrabanda“, kur groja bosine gitara ir dainuoja, o anksčiau priklausė džiazroko grupei „Rokfeleriai“. Nuo 2019 m. rašytojas yra Klaipėdos dramos teatro meno vadovas, vienas iš tarptautinio teatro festivalio„TheATRIUM“ organizatorių. Jo kūryba įvertinta Z. Gėlės, I. Simonaitytės, Poezijos pavasario, Lietuvos kultūros ministerijos ir Vyriausybės kultūros ir meno premijomis, o už geriausią Nacionalinės dramaturgijos kūrinį „Mergaitė, kurios bijojo Dievas“ 2008 m. jam įteiktas „Auksinis scenos kryžius“.Parašykite atsiliepimą apie "Kas prieš mus"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Eilėraščiai ir dramos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Kas prieš mus, kurią skaitytojams dovanoja Gintaras Grajauskas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Gintaras Grajauskas su knyga Kas prieš mus jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Kas prieš mus patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Gintaras Grajauskas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Kas prieš mus palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Kas prieš mus" perkama kartu