TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Kurčiųjų respublika

Kaina: 14,03 €
Kaina su kodu: 9,82 €
Nuolaidos kodas: KALĖDOS
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2023-12-31 14.028 InStock
Į krepšelį

Knygos "Kurčiųjų respublika" aprašymas

„Kurčiųjų respublikos“ veiksmas prasideda politinių neramumų purtomoje okupuotoje teritorijoje. Nors vyksmo vieta ir laikas neaiškūs, šiuose šiurpiuose įvykiuose atpažįstame save ir savo laikmetį. Stulbinanti poetinė alegorija vystoma epizodiškai, o jos naratyvą išprovokuoja tragiška įžanginė scena: protestą nutraukti bandantis kareivis nušauna mažą kurčią berniuką, ir nuo šūvio apkursta visas miestas. Įsiviešpatavus tylai po žiauraus karinio susidorojimo, piliečiai imasi koordinuoti nepaklusnumo veiksmus per gestų kalbą, kurios ženklais iliustruota ši knyga.

Ilgainiui pasakojimas išsiskaido į kelias linijas ir nukrypsta į atviros prievartos supamą asmeninį miestelėnų gyvenimą: čia regime vaiko besilaukiančią jaunavedžių porą, Alfonsą ir Sonią; narsiąją Motušę Galią, kurstančią sukilimą iš savo lėlių teatro; ir Galios lėlininkes, dienomis slapta mokančias gestų kalbos, o nakčia įviliojančias kareivius už kulisų, kur šie pasitinka mirtį.

„Kurčiųjų respublika“ – tai meilės istorija, elegija ir atkaklus klausimas, mūsų laikmečio žiaurumų akivaizdoje aidintis kaip perspėjimas ir išraiškinga abejonė kolektyvinės tylos verte. „Kurtieji netiki tyla. Tyla – girdinčiųjų išradimas.“

Ilya Kaminsky gimė 1977 m. Odesoje, žydų šeimoje – 1993 m. jai buvo suteiktas politinis prieglobstis JAV. Eilėraščių rinkinio „Šokiai Odesoje“ (Dancing in Odessa, 2004) autorius ir vienas iš tarptautinės poezijos antologijos „Ecco“ redaktorių. Kūryba versta į daugiau kaip dvidešimt kalbų ir įvertinta reikšmingais tarptautiniais apdovanojimais (Whitingo premija, Lannano ir Guggenheimo stipendijomis ir kt.). Šiuo metu Ilya Kaminsky yra Kalifornijos valstijos San Diego universiteto poezijos ir lyginamosios literatūros profesorius bei Harriet Monroe poezijos instituto direktorius. Būdamas ketverių prarado klausą, gydytojui klaidingai diagnozavus peršalimą vietoje kiaulytės.


  • Autorius: Ilya Kaminsky
  • Leidėjas: Bazilisko ambasada
  • Išleidimo metai: 2023
  • Knygos puslapių skaičius: 96
  • Formatas: 12x18, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098325041
  • Vertėjas: Aistis Žekevičius

Parašykite atsiliepimą apie "Kurčiųjų respublika"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Užsienio eilėraščiai ir dramos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Kurčiųjų respublika", Ilya Kaminsky. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Ilya Kaminsky su knyga "Kurčiųjų respublika" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Kurčiųjų respublika" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Ilya Kaminsky. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Kurčiųjų respublika" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Kurčiųjų respublika" perkama kartu