0

Pirmas ir paskutinis. Liuftvafės iškilimas ir nuopuolis (1938–1945)

Kaina Internetu: 14,39 €
Kaina Knygyne: 15,89 €*
Sutaupote: 1.50 € (10%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Pirmas ir paskutinis. Liuftvafės iškilimas ir nuopuolis (1938–1945)

  • Leidėjas: Briedis
  • Išleidimo metai: 2018
  • ISBN ar kodas: 9789955266860

2020-08-31 14.39 InStock
Į krepšelį
Knygos "Pirmas ir paskutinis. Liuftvafės iškilimas ir nuopuolis (1938–1945)" aprašymas

Vokietijos karinių oro pajėgų legenda Adolf Galland knygoje „Pirmas ir paskutinis. Liuftvafės iškilimas ir nuopuolis (1938–1945)“ dalinasi savo patirtimi ir paaiškina, kodėl Vokietija pralaimėjo oro karą Antrajame pasauliniame kare.

Adolf Galland buvo Vokietijos karinis veikėjas, Antrojo pasaulinio karo Vokietijos oro pajėgų – Liuftvafės generolas. A. Galland garsėjo kaip vienas geriausių pilotų Antrajame pasauliniame kare. Jis dalyvavo 705 oro misijose. Keturis kartus buvo pašautas ir išgyveno. Jam priskiriamos 104 pergalės, t. y. 104 numušti priešo lėktuvai.

Jis yra oro mūšių legenda, o knyga „Pirmas ir paskutinis. Liuftvafės iškilimas ir nuopuolis (1938–1945)“ – tai jo herojiška istorija. Pirmą kartą išspausdinta 1954 metais, ši knyga iki šiol domina skaitytojus. Ji tapo bestseleriu, buvo išversta į 14 kalbų, iš viso parduota 3 milijonai egzempliorių. A. Gallando knygą palankiai sutiko ir priėmė ir britų bei amerikiečių oro pajėgos, ji buvo įvertinta už atvirą ir sąžiningą pasakojimą apie tai, kaip ir kodėl Vokietija pralaimėjo karą ore.
Legendinis Vokietijos oro pajėgų generolas A. Galland pateikia žvilgsnį iš vidaus į Liuftvafės triumfą Lenkijoje ir Prancūzijoje ir į paskutinį beviltišką mūšį, kuris pribaigė Reichą.

„Tai aiškiausias paveikslas, kaip Vokietija pralaimėjo savo karą ore“.

Time

Adolfas Jozefas Ferdinandas Galandas (vok. Adolf Josef Ferdinand Galland, 1912–1996) skraidyti mokėsi Vokietijos ir Italijos mokyklose. Nuo 1932 m. dirbo civilinėje aviacijos bendrovėje „Lufthansa“, o 1933 m. įstojo į tuomet pradėtą kurti Vokietijos karinių oro pajėgų dalinį „Luftwaffe“. Per Ispanijos pilietinį karą tarnavo Vokietijos Kondoro legione.
1940 m. kariavo Prancūzijoje, vadovavo eskadrilei, vėliau divizionui. Per metus pakilo nuo majoro iki pulkininko leitenanto, vėliau tapo generolu leitenantu, karinio oro laivyno inspektoriumi, buvo Vokietijos karinės aviacijos naikintuvų pajėgų vadas.
Labiausiai Gallando karjerai kenkė jo nesutarimai su reichsmaršalu Hermanu Geringu. Jie nuolat nesutarė, kaip geriausiai kautis su Vokietiją bombarduojančiais Sąjungininkais. Liuftvafė patyrė milžinišką spaudimą 1944 metais ir Geringas kaltino Gallandą, kad šis neapsaugojo Vokietijos nuo bombardavimo vidury dienos. Gallandas buvo atstatydintas dėl netinkamo vadovavimo Liuftvafei ir trumpam įkalintas dėl pilotų maišto. Tačiau netrukus jis buvo paskirtas elitinės naikintuvų eskadrilės vadu.
Pasibaigus karui buvo Argentinos oro pajėgų techninis patarėjas. Vėliau grįžo į Vokietiją, dirbo aviacijos konsultantu Diuseldorfe.

Iš anglų kalbos vertė Ovidijus Stokys

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Žanras: II-asis pasaulinis karas


Dažniausiai perkama kartu