0

Prigimtinės teisės mokslas (Lietuvos filosofijos istorija. Paminklai ir tyrinėjimai IX)

  • Nuolaida knygai -58%
Kaina internetu: 3,99 €
Kaina knygyne: 9,49 €*
Sutaupote: 5.50 € (58%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Prigimtinės teisės mokslas (Lietuvos filosofijos istorija. Paminklai ir tyrinėjimai IX)

  • Leidėjas: Lietuvos kultūros tyrimų institutas
  • Išleidimo metai: 2011
  • Formatas: Kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 271
  • ISBN ar kodas: 9789955868460

2020-09-30 3.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Prigimtinės teisės mokslas (Lietuvos filosofijos istorija. Paminklai ir tyrinėjimai IX)" aprašymas

Jeronimas Stroinovskis (1752-1815) neabejotinai buvo vienas pagrindinių mokslinio ir kultūrinio XVIII pabaigos – XIX a. pradžios Lietuvos gyvenimo lyderių, viena tų asmenybių, kurių dėka sklido sergančiai valstybei reikalingos Vakarų pasaulio intelektualinės naujovės, pati Apšvietos epochos dvasia, įgydama nepakartojamą, krašto poreikius atitinkantį pavidalą. Knygoje skelbiamas Stroinovskio, Universiteto rektoriaus „Prigimtinės teisės mokslas“ (1785) - neapeinamas kūrinys, bandysiantiems prisiliesti prie minėtos epochos dvasinės šerdies. Jis ne tik inicijavo politinės ekonomijos, tuomet pasaulyje dar tik gimstančio mokslo, dėstymą Lietuvoje. Fiziokratizmo doktrina, kurią ši net šešių leidimų sulaukusi knyga dešimtmečius skleidė ne vien Vilniaus universitete, bet ir visose vidurinio bei aukštesniojo lygio Lietuvos mokyklose, apėmė prigimtinę, politinę teisę, politinę ekonomiją ir tarptautinę teisę. Gindama individo nuosavybės, asmeninės laisvės, lygybės, konstitucinės valstybės, jos integralumo ir neliečiamybės idealus, nubrėždama visuomenės ir valdžios abipuses pareigas ir teises, glorifikuodama ūkininkystę bei visuotinį švietimą, ji tiesiogiai formavo visos šalies šviesuomenės savimonę. Tai šioji sukūrė Gegužės 3-osios konstituciją, traukė į Kosčiuškos legionus bei prasiveržė dviejuose XIX a. sukilimuose. Daugiau kaip po dviejų šimtmečių sugrįžtantis fiziokratizmo vadovėlis suteikia gerą progą patirti, kiek toli šiandien nutolta nuo, tiesa, mūsų valstybei liūdnai pasibaigusio, vis dėlto optimistinio amžiaus - Apšvietos – idealų.
Prie veikalo pridėta originalo faksimilė bei vertėjo iš lenkų kalbos dr. Daliaus Viliūno studijos – „Naujasis mokslas Prancūzijoje ir Abiejų Tautų Respublikoje“ (fiziokratizmo doktrinos filosofinių šaknų bei vertės aptarimas,

Parašykite atsiliepimą apie "Prigimtinės teisės mokslas (Lietuvos filosofijos istorija. Paminklai ir tyrinėjimai IX)"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Prigimtinės teisės mokslas (Lietuvos filosofijos istorija. Paminklai ir tyrinėjimai IX), kurią skaitytojams dovanoja Jeronimas Stroinovskis. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Jeronimas Stroinovskis su knyga Prigimtinės teisės mokslas (Lietuvos filosofijos istorija. Paminklai ir tyrinėjimai IX) jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Prigimtinės teisės mokslas (Lietuvos filosofijos istorija. Paminklai ir tyrinėjimai IX) patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Jeronimas Stroinovskis. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Prigimtinės teisės mokslas (Lietuvos filosofijos istorija. Paminklai ir tyrinėjimai IX) palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Prigimtinės teisės mokslas (Lietuvos filosofijos istorija. Paminklai ir tyrinėjimai IX)" perkama kartu