⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Prisukamas apelsinas

5.0
(4 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 7,99 €
 • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-04-19 Pranas

Tai tamsus romanas su didžiuliu kiekiu smurtinių veiksmų ir vaizdų, kurie sklinda visoje istorijoje.. Jie neabejotinai vaizdžiai aprašyti, tačiau vienaip ar kitaip smurtas šiek tiek cenzūruojamas vartojant nadsat kalbą, kuria paaugliai kalba romane. Knygoje vis dėlto jis propaguojamas, kaip tik nagrinėjama smurto, siejamo su jaunimu ir laisvos valios moralės idėja. Gera filmas, gera knyga. Klasika.


2022-10-31 7.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Prisukamas apelsinas" aprašymas

„Prisukamas apelsinas“ – vienas žymiausių rašytojo Anthony Burgess kūrinių. Romanas, įtraukiamas į daugelį rekomenduojamų knygų sąrašų, tapo tarptautiniu bestseleriu, o jo populiarumą sustiprino 1971-ais metais pastatytas režisieriaus Stanley Kubricko filmas.

„Prisukamas apelsinas“ pasakoja apie neįvardintą vietą ir laikotarpį. Pagrindinis knygos veikėjas – paauglys Aleksas. Jis elegantiškas, mėgsta gražiai rengtis, puošiasi skrybėle, klauso klasikinės muzikos. Tiesa, yra vienas „bet“. Aleksas – smurtautojas. Jo smurtas – „ultrasmurtas“. Jis nedaro išimčių nei amžiui, nei lyčiai ir kartu su gauja plėšia, prievartauja, muša ir net žudo. Tai Alekso maišto išraiška prieš veidmainišką visuomenę ir sistemą, verčiančia visus vienodais prisukamais apelsinais.

Netikėto siužeto posūkio metu Alekso smurtas sustabdomas. Eksperimentinio gydymo metu jo elgesys pakeičiamas taip, kad agresija nebeteikia malonumo. Taip pat ir kiti kadaise džiuginę dalykai.

Romane „Prisukamas apelsinas“ autorius nagrinėja amžinai aktualius gėrio ir blogio santykius, bei kelia klausimą, kas blogiau – laisva valia, persmelkta agresijos, ar valstybės kišimasis į sąmone ir besąlygiškas saugumo siekis, sunaikinant ne tik blogį, bet ir viską, kas žmogiška. Ar geriau laisvas blogis, ar priverstinis gėris? Ar prievarta stabdomas blogis nėra tas pats blogis? Kas nutinka, kai visi tampa taikiais, paklusniais prisukamais apelsinais?

„Prisukamo apelsino“ siužete – itin daug žiaurių scenų. Bet labiausiai šokiruoja ne jos, o autoriaus keliamos idėjos, šiandien dar aktualesnės nei 1962-ais metais, kuomet romanas buvo parašytas.

Veikėjai knygoje kalba nadsaty kalba, sukurta Anthony Burgess. Tai anglų-rusų kalbų žargonas.

1971-ais metais pastatytas režisieriaus Stanley Kubricko filmas kūrinį išpopuliarino visame pasaulyje. Jaunimas ėmė rengtis kaip knygos veikėjai, deja, įvyko ir smurto išpuolių. Po jų režisierius pasiekė, kad filmas Jungtinėje Karalystėje būtų atšauktas. Į ekranus jis grįžo tik po Kubricko mirties.

Anthony Burgess (1917-1993) – anglų rašytojas. 1954-1959 metais jis dirbo švietimo sistemos tarnautoju Didžios Britanijos kolonijose. Autorius aprašė įvairių kūrinių, tačiau „Prisukamas apelsinas“ – garsiausias.

Dar neskaitėte? Raginame antiutopiniam žanrui priskiriamą romaną įsigyti internetu! Jei trumpas aprašymas šiek tiek išgąsdino, pirkti online rasite ir šviesesnių knygų. Pasidomėję atsiliepimais ir apžvalgomis lengvai išsirinksite. Taip pat kiekvienas leidinys turi aprašymą su santrauka, ištraukomis bei puslapių skaičiumi. Na, o jei norite apsipirkti pigiau, gerų kainų ieškokite išpardavimų ir akcijų skiltyse.


 • Pavadinimas originalo kalba: A Clockwork Orange
 • Autorius: Anthony Burgess
 • Serija: Kultinės knygos
 • Leidėjas: Sofoklis
 • Išleidimo metai: 2021
 • Knygos puslapių skaičius: 192
 • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
 • ISBN ar kodas: 9786094443640
 • Vertėjas: Saulius Dagys
 • Iš kokios kalbos versta: anglų

Kiti taip pat domėjosi


2021-04-19

Tai tamsus romanas su didžiuliu kiekiu smurtinių veiksmų ir vaizdų, kurie sklinda visoje istorijoje.. Jie neabejotinai vaizdžiai aprašyti, tačiau vienaip ar kitaip smurtas šiek tiek cenzūruojamas vartojant nadsat kalbą, kuria paaugliai kalba romane. Knygoje vis dėlto jis propaguojamas, kaip tik nagrinėjama smurto, siejamo su jaunimu ir laisvos valios moralės idėja. Gera filmas, gera knyga. Klasika.

2021-04-08

Kaip ir daugelis kitų, knyga yra daug geresnė už filmą. 100% visų laikų klasika.

2015-01-29

Tikrai puiki knyga.

2014-10-15

Nuostabu

Parašykite atsiliepimą apie "Prisukamas apelsinas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Prisukamas apelsinas", Anthony Burgess. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Anthony Burgess su knyga "Prisukamas apelsinas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Prisukamas apelsinas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Anthony Burgess. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Prisukamas apelsinas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Prisukamas apelsinas" perkama kartu