0

Rugiai kišenėje

Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
4000 knygų 30-80% pigiau
Informacija

Rugiai kišenėje

  • Leidėjas: Sirokas
  • Išleidimo metai: 2007
  • Formatas: 11x18, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 208
  • ISBN ar kodas: 9789955987030

Šiuo metu neparduodama

Aprašymas
Reksas Forteskju, finansų imperijos karalius, gurkšnoja savo kontoroje arbatą, kai staiga jį ištinka agonija ir mirtis. Apžiūros metu velionio kišenėse randama grūdų. Ir vis dėlto būtent incidentas svetainėje patvirtino mis Marpl įtarimą, kad tai nusikaltimas, atliktas pagal eilėraštį...


"Sudėtingos machinacijos modelis."

"New Yorker"


Iš anglų kalbos vertė Jolanta Kriūnienė

IŠTRAUKA


Inspektorius Nilas sėdėjo misterio Forteskju šventovėje, už jo milžiniškojo plataninio klevo stalo. Vienas iš jo pavaldinių su užrašų knygele buvo įsitaisęs palei sieną, netoli durų.

Inspektorius Nilas panašėjo į šaunų kariškį tamsiais, banguotais, nuo gana žemos kaktos į viršų sušukuotais plaukais. Kai jis sakydavo: Tai įprastas dalykas", tie, į ką jis kreipdavosi, dažnai su pagieža pagalvodavo: O tu tik tam ir esi tinkamas!" Tačiau jie labai klydo. Taip, Nilo išvaizda nedarė ypatingo įspūdžio, bet pats jis pasižymėjo itin lakia fantazija, ir vienas iš jo tyrimo metodų buvo sukurti kokią nors pašėlusią teoriją bei pritaikyti apklausiamam žmogui.

Jo įžvalgi akis kaipmat pasirinko mis Grifit. kaip galinčią trumpai ir aiškiai papasakoti, kas nutiko. Ir iš tiesų, atsivedusi Nilą į savo viršininko kabinėtąjį puikiausiai išklojo to ryto įvykius. Kai mis Grifit išėjo, inspektorius iškėlė tris skirtingas, neeilines priežastis, dėl kurių ištikimoji sekretorių doyenne  galėjo užnuodyti savo darbdavio rytinę arbatą, ir vis dėlto visas jas atmetė, kaip mažai tikėtinas.

Jo nuomone, mis Grifit nebuvo panaši į nuodytoją; be to, ji nebuvo įsimylėjusi savo viršininko; taip pat neatrodė, kad ji būtų psiclūškai nesveika; pagaliau ji ne iš tų moterų, kurios nešioja akmenį užantyje. Vadinasi, mis Grifit galima pasinaudoti kaip patikimos informacijos šaltiniu.

Inspektorius Nilas dirstelėjo į telefoną. Bet kuriuo momentu galėjo paskambinti iš Šv. Judo ligoninės.

Žinoma, staigus misterio Forteskju negalavimas galėjo kilti dėl natūralių priežasčių, tačiau ir daktaras Izaokas iš Betnal Grino, ir seras Edvinas Sandmenas iš Harlei Strito manė kitaip.

Inspektorius Nilas paspaudė iškvietimo mygtuką, patogiai įmontuotąį stalą prie pat jo kairiosios rankos, pakviesdamas užeiti asmeninę misterio Forteskju sekretorę.

Mis Grosvenor iš dalies jau buvo atgavusi savo orią laikyseną, bet tik iš dalies. Ji įėjo išsigandusi, anaiptol neplaukdama it gulbė vandens paviršiumi, ir iš karto agresyviai pareiškė:

- Tai ne mano darbas!

- Tikrai? - abejingai sumurmėjo inspektorius Nilas. Jis parodė į krėslą, ant kurio mis Grosvenor visada sėsdavosi su bloknotu rankose, kai misteris Forteskju pasikviesdavo ją diktuoti laiškus. Ji nenoriai atsisėdo ir neramiai nužvelgė inspektorių Nilą. O šis tuo metu davė valią savo vaizduotei. Suvedžiojimas? Šantažas? Platininė blondinė teisine? Jo galvoje sukosi daug minčių, nors jis atrodė ramus ir kiek kvailokas.

- Arbata buvo gera, - pradėjo mis Grosvenor. - Kitaip ir būti negalėjo.

- Aišku, - tarstelėjo inspektorius Nilas. - Gal malonėtumėte pasakyti savo pavardę ir adresą?

- Grosvenor. Irena Grosvenor.

- Kaip rašoma jūsų pavardė?

- Kaip ir aikštė.

- Adresas?

- Rašmur Roud 14, Masvel Hilas.

Inspektorius Nilas patenkintas linktelėjo. Jokio suvedžiojimo, - tarė jis sau. - Jokio meilės lizdelio. Gerbiama šeima, gyvena su tėvais. Šantažo irgi negalėjo būti." Eilinį kartą jo išmoningos teorijos nuėjo perniek.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu