0

Pirkėjų atsiliepimai

Rugiai kišenėje

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2022-07-31 2.99 SoldOut

Knygos "Rugiai kišenėje" aprašymas

Reksas Forteskju, finansų imperijos karalius, gurkšnoja savo kontoroje arbatą, kai staiga jį ištinka agonija ir mirtis. Apžiūros metu velionio kišenėse randama grūdų. Ir vis dėlto būtent incidentas svetainėje patvirtino mis Marpl įtarimą, kad tai nusikaltimas, atliktas pagal eilėraštį...


"Sudėtingos machinacijos modelis."

"New Yorker"


Iš anglų kalbos vertė Jolanta Kriūnienė

IŠTRAUKA


Inspektorius Nilas sėdėjo misterio Forteskju šventovėje, už jo milžiniškojo plataninio klevo stalo. Vienas iš jo pavaldinių su užrašų knygele buvo įsitaisęs palei sieną, netoli durų.

Inspektorius Nilas panašėjo į šaunų kariškį tamsiais, banguotais, nuo gana žemos kaktos į viršų sušukuotais plaukais. Kai jis sakydavo: Tai įprastas dalykas", tie, į ką jis kreipdavosi, dažnai su pagieža pagalvodavo: O tu tik tam ir esi tinkamas!" Tačiau jie labai klydo. Taip, Nilo išvaizda nedarė ypatingo įspūdžio, bet pats jis pasižymėjo itin lakia fantazija, ir vienas iš jo tyrimo metodų buvo sukurti kokią nors pašėlusią teoriją bei pritaikyti apklausiamam žmogui.

Jo įžvalgi akis kaipmat pasirinko mis Grifit. kaip galinčią trumpai ir aiškiai papasakoti, kas nutiko. Ir iš tiesų, atsivedusi Nilą į savo viršininko kabinėtąjį puikiausiai išklojo to ryto įvykius. Kai mis Grifit išėjo, inspektorius iškėlė tris skirtingas, neeilines priežastis, dėl kurių ištikimoji sekretorių doyenne  galėjo užnuodyti savo darbdavio rytinę arbatą, ir vis dėlto visas jas atmetė, kaip mažai tikėtinas.

Jo nuomone, mis Grifit nebuvo panaši į nuodytoją; be to, ji nebuvo įsimylėjusi savo viršininko; taip pat neatrodė, kad ji būtų psiclūškai nesveika; pagaliau ji ne iš tų moterų, kurios nešioja akmenį užantyje. Vadinasi, mis Grifit galima pasinaudoti kaip patikimos informacijos šaltiniu.

Inspektorius Nilas dirstelėjo į telefoną. Bet kuriuo momentu galėjo paskambinti iš Šv. Judo ligoninės.

Žinoma, staigus misterio Forteskju negalavimas galėjo kilti dėl natūralių priežasčių, tačiau ir daktaras Izaokas iš Betnal Grino, ir seras Edvinas Sandmenas iš Harlei Strito manė kitaip.

Inspektorius Nilas paspaudė iškvietimo mygtuką, patogiai įmontuotąį stalą prie pat jo kairiosios rankos, pakviesdamas užeiti asmeninę misterio Forteskju sekretorę.

Mis Grosvenor iš dalies jau buvo atgavusi savo orią laikyseną, bet tik iš dalies. Ji įėjo išsigandusi, anaiptol neplaukdama it gulbė vandens paviršiumi, ir iš karto agresyviai pareiškė:

- Tai ne mano darbas!

- Tikrai? - abejingai sumurmėjo inspektorius Nilas. Jis parodė į krėslą, ant kurio mis Grosvenor visada sėsdavosi su bloknotu rankose, kai misteris Forteskju pasikviesdavo ją diktuoti laiškus. Ji nenoriai atsisėdo ir neramiai nužvelgė inspektorių Nilą. O šis tuo metu davė valią savo vaizduotei. Suvedžiojimas? Šantažas? Platininė blondinė teisine? Jo galvoje sukosi daug minčių, nors jis atrodė ramus ir kiek kvailokas.

- Arbata buvo gera, - pradėjo mis Grosvenor. - Kitaip ir būti negalėjo.

- Aišku, - tarstelėjo inspektorius Nilas. - Gal malonėtumėte pasakyti savo pavardę ir adresą?

- Grosvenor. Irena Grosvenor.

- Kaip rašoma jūsų pavardė?

- Kaip ir aikštė.

- Adresas?

- Rašmur Roud 14, Masvel Hilas.

Inspektorius Nilas patenkintas linktelėjo. Jokio suvedžiojimo, - tarė jis sau. - Jokio meilės lizdelio. Gerbiama šeima, gyvena su tėvais. Šantažo irgi negalėjo būti." Eilinį kartą jo išmoningos teorijos nuėjo perniek.


Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Rugiai kišenėje"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasikiniai detektyvai ir trileriai

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Rugiai kišenėje", Agata Kristi (Agatha Christie). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Agata Kristi (Agatha Christie) su knyga "Rugiai kišenėje" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Rugiai kišenėje" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Agata Kristi (Agatha Christie). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Rugiai kišenėje" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Rugiai kišenėje" perkama kartu