TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

SMERŠ. Slaptas Stalino ginklas

Kaina: 37,79 €
Kaina su kodu: 26,45 €
Nuolaidos kodas: KALĖDOS
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
Lietuvoje
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2023-12-31 37.787 InStock
Į krepšelį

Knygos "SMERŠ. Slaptas Stalino ginklas" aprašymas

Istoriko Vadim Birstein knyga „SMERŠ. slaptas Stalino ginklas“ pasakoja apie ypatingai slaptą rusų kontražvalgybos skyrių. Žodis „Smerš“ yra rusiškos frazės „mirtis šnipams“ akronimas. Ši knyga turėtų sudominti profesionalius istorikus ir visus besidominčius sovietų slaptųjų tarnybų veikla.

Organizacija „Smeršas“ kai kuriems gali būti pažįstama iš rašytojo Ian Fleming romanų apie garsųjį šnipą Džeimsą Bondą. Tiesa ta, kad knygose „Smeršas“ buvo romantizuojamas, kaip ir pats Bondas. Nors oficialiai „Smeršas“ priklausė sovietų Gynybos komisariatui, realiai ši organizacija nebuvo pavaldi karinei hierarchijai, o jos vadovas Viktor Abakumov tiesiogiai atsiskaitinėjo Stalinui. Šis slaptas kontržvalgybos skyrius formaliai kovojo su naciais ir kitais priešais, tačiau iš tiesų į mirtį pasiuntė ne vieną šnipinėjimu apkaltintą rusą. Stalinas buvo garsus negailestingumu savo paties vadams ir bendražygiams. Susidorojimo operacijas, tardymus, kankinimus, egzekucijas jis pavesdavo savo slaptai kontražvalgybos organizacijai.

Autorius Vadim Birstein remiasi daugybe dokumentų ir atsiminimų, kurie yra prieinami tik rusų kalba. Knygoje „ SMERŠ. Slaptas Stalino ginklas“ aprašoma visa žinoma organizacijos veikla. Į knygą taip pat įtraukta daugybė autoriaus išverstų archyvinių dokumentų, diagramų ir paveikslėlių, kurie yra ypač naudingi norintiems geriau suprasti „Smeršo“ aplinką ir istorinį kontekstą.

„ SMERŠ. Slaptas Stalino ginklas“ – išsami istorinė knyga, kuri bus naudinga akademikams, istorijos studentams ir visiems besidomintiems Antruoju pasauliniu karu bei Sovietų Sąjungos kontržvalgyba.

Istorikas Vadim Birstein gyventi į Jungtines Amerikos Valstijas iš Rusijos atkeliavo 1991-ais metais, nuo to laiko jis yra vizituojantis mokslininkas Niujorko Amerikos gamtos istorijos muziejuje.
1987-tais metais autorius Maskvos universitete įgijo mokslų daktaro laipsnį. Mokslininkas yra publikavęs daugiau nei 150 mokslinių straipsnių. Jie pasirodė tokiuose leidiniuose, kaip „Nature Genetics“, „Systematics and Evolution“, „Molecular Phylogenetics and Evolution“, „International Journal of Intelligence and Counterintelligence“ bei kt. Taip pat autorius išleido tris mokslines, dvi istorines knygas ir parašė savo tėvo – žymaus zoologo – biografiją. Dar būdamas Sovietų Sąjungoje, daktaras Birstein tapo žmogaus teisių aktyvistu. Jis skaitė seminarus Prinstono, Harvardo ir Vašingtono universitetuose.
Pastaruosius dešimt metų Vadim Birstein daugiausiai dėmesio skyrė „Smeršo“ organizacijos tyrinėjimui ir knygos rašymui. Vadim Birstein yra Amerikos rašytojų gildijos narys.


Iš rusų kalbos vertė Vytautas
Leščinskas  • Autorius: Vadim Birstein
  • Leidėjas: Briedis
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 832
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955267676

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "SMERŠ. Slaptas Stalino ginklas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Antrasis pasaulinis karas

Vadim Birstein pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "SMERŠ. Slaptas Stalino ginklas", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "SMERŠ. Slaptas Stalino ginklas" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "SMERŠ. Slaptas Stalino ginklas" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "SMERŠ. Slaptas Stalino ginklas"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Vadim Birstein tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "SMERŠ. Slaptas Stalino ginklas" perkama kartu