0

V-2: nuo Pėnemiundės iki Kanaveralo

  • Nuolaida knygai -47%
Kaina Internetu: 6,89 €
Kaina Knygyne: 12,98 €*
Sutaupote: 6.09 € (47%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

V-2: nuo Pėnemiundės iki Kanaveralo

  • Leidėjas: Briedis
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 352
  • ISBN ar kodas: 9789955266563

2020-08-31 6.89 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Autobiografinė knyga „V-2: nuo Pėnemiundės iki Kanaveralo“ – tai istoriškai svarbus dokumentas, galiausiai paneigęs visus gandus ir spėliones apie Pėnemiundės raketų programą ir paslaptingą mokslinį kompleksą prie Baltijos jūros.

Knygos autorius Dieter Huzel – inžinierius, dirbęs Pėnemiundės komplekse, pasakoja tai, ką matė ir žino apie garsųjį vokiečių raketų centrą Baltijos pajūryje, kur buvo sukurtos V-2 raketos, apie Kanaveralo kyšulį bei pirmąjį Redstone raketos paleidimą 1953 m.

Dieter Huzel buvo elektronikos inžinierius, kuriam karjera dar buvo prieš akis, kai Vokietija visu pajėgumu pradėjo Antrąjį pasaulinį karą. Jis, kaip ir daugelis kitų mokslininkų, buvo įdarbintas itin slaptame Pėnemiundės komplekse Baltijos jūros pakrantėje. Ten prasidėjo nacių vykdytos „stebuklingų ginklų“ paieškos.

D. Huzel knygoje „V-2: nuo Pėnemiundės iki Kanaveralo“ pasakoja, kaip jis tapo neatskiriama V programos dalimi, kuri nepaisant dažnų Sąjungininkų sprogdinimų, buvo sėkminga – programos metu buvo sukurtos raketos V-1 ir V-2. Vėliau tomis raketomis tiesiog lijo ant Europos.

Kai karo eiga pasisuko vokiečiams ne itin palankiai, raketų gamyba buvo perkelta į centrinę Vokietiją. Autorius prisimena visos komandos baimę, kad raketų technologija gali atsidurti rusų rankose. Kai visa komanda buvo aptikta, jiems buvo pasiūlyta persikelti į Didžiąją Britaniją arba Ameriką. Huzelis pasirinko Ameriką, dirbo su Rocketdyne tyrimų komanda ir bendradarbiavo su NASA.

Pėnemiundė ir viskas, kas ten vyko, iki šiol yra gaubiama paslapčių, gandų ir spėlionių, tačiau Dieterio Huzelio knyga „V-2: nuo Pėnemiundės iki Kanaveralo“ yra aiškiausias ir tiksliausias liudijimas. Tai žvilgsnis iš vidaus, vieno iš raketų kūrimo pionierių prisiminimai. D. Huzeliui teko dirbti su tokiais mokslininkais kaip Werner Von Braun ir Walter Dornberger.

Dieter Huzel (1912–1994) – vokiečių inžinierius, dirbęs kuriant raketas Antrojo pasaulinio karo metais. Nuo 1947 m. dirbo Fort Bliss karinėje bazėje Teksase, vėliau dirbo perkeliant V-2 raketų technologiją  į Rocketdyne. Mirė Vudland Hilse, Kalifornijoje.

„Tik Pėnemiundėje dirbęs žmogus gali suprasti, kaip tiksliai šioje knygoje atkurta tyrimų centro aplinka. Žinoma, ten buvau ir aš. Autorius Dieteris Huzelis mano atmintyje atgaivino ryškų Pėnemiundės vaizdą. Čia viskas aprašyta taip, kaip buvo“.
W. von Braunas, Trečiojo reicho raketų konstruktorius, JAV raketų gamybos programos tėvas

Iš anglų kalbos vertė Norbertas Venckevičius


 

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu