⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Varnas ir kiti eilėraščiai

2023-06-30 2.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Varnas ir kiti eilėraščiai " aprašymas

Edgaro Allano Poe rinkinyje „Varnas ir kiti eilėraščiai“ svarbiausią vietą užima, be abejo, „Varnas“. Tai labiausiai išgarsėjęs rašytojo eilėraštis, pirmą kartą paskelbtas 1845 metų sausio 29-ą dieną Niujorko dienraštyje „Evening Mirror“. Nepaprastai muzikalus, literatūriškai išraiškingas, kupinas mistinės atmosferos, „Varnas“ pasakoja apie paslaptingą kalbančio varno apsilankymą pas dėl mylimosios mirties sielvartaujantį jaunuolį. Į kiekvieną su viltimi užduotą jaunuolio klausimą varnas atsako „nevermore“ (niekada daugiau) ir dar labiau gilina herojaus kančias. Eilėraštyje yra nuorodų į folklorą, mitologiją ir Antiką.

Savo ese apie kūrybos filosofiją „Varnas ir kiti eilėraščiai“ autorius išsamiai atpasakojo eilėraščio rašymo procesą, akcentuodamas metodiškumą ir stiprią logiką. Nors pagrindinė rašymo inspiracija, anot Edgaro Allano Poe, buvo noras sukurti tokį eilėraštį, kuris patiktų ir kritikai, ir eiliniams skaitytojams.

Po „Varno“ publikacijos Edgaras Allanas Poe nedelsiant išgarsėjo, o eilėraštis, kaip rašytojas ir planavo, tapo ypač populiariu. „Varną“ perspausdino daugybė JAV leidinių, jį citavo, iliustravo ir daug kartų parodijavo. Nors kritikai jo negyrė vienbalsiai, „Varnas“ tapo vienu iš žinomiausių pasaulinės literatūros eilėraščių, padarusiu milžinišką įtaką populiariajai kultūrai.

Rinkinio „Varnas ir kiti eilėraščiai“ pažiba prasideda scena, kurioje pasakotojas gruodžio naktį skaito senovines knygas, šitaip bandydamas užsimiršti po savo mylimosios Lenoros mirties. Jis girdi beldimą į duris, bet, jas atidaręs, nieko neaptinka. Po akimirkos beldimas paskiratoja, šį kartą – į langą. Jį pravėręs, herojus į kambarį įleidžia varną. Paukštis, nekreipdamas dėmesio į žmogų, įsitaiso ant Paladės biusto galvos.

Suintriguotas paukščio komiško rimtumo, herojus paklausia varno vardo ir tas atsako – „nevermore“. Kai paukštis kelis kartus pakartoja tą patį žodį, herojus nusprendžia, kad varnas jį išmoko išgirdęs kažkokio nelaimėlio balsą. Bet pasakotojas vis tik atsisėda arčiau paukščio, o jo mintys vėl sukasi apie patirtą netektį. Jam atrodo, kad kambaryje dar labiau sutemo, jis pajunta angelų buvimą ir nutaria, kad tai Dievas jam siunčia ženklą pamiršti Lenorą.

Kaip ir reikia tikėtis, eilėraštis baigiasi niūriu, gotikos literatūrai būdingu finalu. Kaip ir dauguma kitų rinkinio „Varnas ir kiti eilėraščiai“ kūrinių.

Iš anglų kalbos vertė Algimantas ZeikusKiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Varnas ir kiti eilėraščiai "

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Užsienio eilėraščiai ir dramos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Varnas ir kiti eilėraščiai ", Edgaras Alanas Po (Edgar Allan Poe). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Edgaras Alanas Po (Edgar Allan Poe) su knyga "Varnas ir kiti eilėraščiai " jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Varnas ir kiti eilėraščiai " patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Edgaras Alanas Po (Edgar Allan Poe). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Varnas ir kiti eilėraščiai " palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Varnas ir kiti eilėraščiai " perkama kartu