0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Žebriūnas

Kaina internetu: 12,99 €
Kaina knygyne: 17,39 €*
Sutaupote: 4.40 € (26%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-10-31 12.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Žebriūnas" aprašymas

Žurnalistė Rūta Oginskaitė knygoje „Žebriūnas. Nutylėjimai ir paradoksai“ kalba apie garsaus lietuvių kino režisieriaus Arūno Žebriūno asmenybę ir kūrybinį kelią. Autorė siekia priminti menininko likimą bei tikisi, kad jo sukurtus filmus prisimins ne tik vyresnė karta, bet atras ir nauji žiūrovai.

Daugelis matėme garsius kino filmus „Gražuolė“, „Velnio nuotaka“, „Seklio Kalio nuotykiai“, „Riešutų duona“ ir kitus. Vyresnei kartai nereikia priminti, kas juos režisavo. Arūno Žebriūno pavardė jiems reiškė kokybę. Įvairūs šaltiniais tvirtina, kad žmonės tiesiog eidavo žiūrėti Žebriūno, o filmo pavadinimas jau nebuvo toks svarbus.

Arūnas Žebriūnas gimė 1930-tais metais, Kaune. Jis studijavo architektūrą dabartinėje Lietuvos Dailės akademijoje ir iš karto po jos baigimo atsidūrė Lietuvos kino studijoje, kur dirbo dailininku ir asistavo kuriant lietuviškus filmus.

Itin poetišku laikomas režisieriaus Arūno Žebriūno filmas „Paskutinė atostogų diena“ išgarsino kūrėjo vardą ir pelnė prestižinius prizus. Jis 1965-tais metais Lokarno kino festivalyje laimėjo „Sidabrinę burę“, taip pat buvo apdovanotas Didžiuoju Kanų jaunimo filmų festivalio prizu. Vėliau režisieriaus karjera įsibėgėjo ir sovietmečiu kurtus, tačiau vakarų kokybei prilygstančius, filmus gyrė tiek kritikai, tiek eiliniai žiūrovai.

Menininkas vertintas ne tik sovietmečiu. Už savo nuopelnus jis 2000-ais metais gavo Lietuvos nepriklausomybės medalį, 2007-ais metais buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi, 2010-ais metais pagerbtas „Auksine gerve“ už nuopelnus Lietuvos kinui, taip pat 2011-tais metais režisieriui įteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.

2012-tais metais pasirodė dokumentinis filmas „Vienintelis, nepakartojamas ir paskutinis“, kuriame A. Žebriūno kolegos ir draugai dalijasi savo atsiminimais apie režisierių.

Rūta Oginskaitė Arūno Žebriūno kūrybą mėgsta ir vertina nuo pat pirmųjų filmų. Knygoje „Žebriūnas“ ji pasakoja apie nusipelniusio menininko kelią sovietmečiu, atskleidžia žymios asmenybės individualumo paslaptis ir įkvepia prisiminti arba susipažinti su režisieriaus darbais.

Rūta Oginskaitė – Lietuvos žurnalistė, kino kritikė, knygų autorė. Ji sukūrė ne vieną žymaus žmogaus biografiją. Tarp jų „Nes nežinojau, kad tu nežinai. Knyga apie Vytautą Kernagį“, „Nuo pradžios pasaulio. Apie dokumentininką Robertą Verbą“, „Jausmų repeticijos. Metai su aktoriumi Vladu Bagdonu“ bei knyga „Gib a kuk. Žvilgtelėk. Pokalbiai Olgos ir Grigorijaus Kanovičių namuose“, kuri kviečia susipažinti su žymaus Lietuvių rašytojo gyvenimu.


  • Autorius: Rūta Oginskaitė
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 439
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094665158

Parašykite atsiliepimą apie "Žebriūnas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Memuarai apie kiną, teatrą

Rūta Oginskaitė parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą "Žebriūnas", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Žebriūnas" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Žebriūnas" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Žebriūnas"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Rūta Oginskaitė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Žebriūnas" perkama kartu