TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Aklas gluosnis, mieganti moteris

NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2023-12-31 13.39 SoldOut

Knygos "Aklas gluosnis, mieganti moteris" aprašymas

Haruki Murakami kasmet įvardijamas kaip vienas realiausių pretendentų laimėti Nobelio premiją. Ir nors kol kas jam dar nepavyko pasiekti šio aukščiausio įvertinimo, jo vardas puikiai pažįstamas Lietuvos ir pasaulio skaitytojams. Japonų autoriaus 24 apsakymų rinkinys „Aklas gluosnis, mieganti moteris“ – pasakojimai, kuriuose siurrealizmo persmelktos žemiškas istorijos konstruoja platų žmogiškųjų jausmų spektrą.

Šiuose apsakymuose „Aklas gluosnis, mieganti moteris“ Murakami žmogaus emocijoms ir patirtims vaizduoti pasitelkia pačius netikėčiausius veikėjus - gyvybingus varnus, nusikaltėlę beždžionę, ledo žmogų. Rašytojas mėgsta žaisti ir su anapusinio pasaulio idėjomis, ir su žmogaus psichikos gelmėmis. Jam patinka nestandartinių žmonių mąstymas standartinėse situacijose ir standartinių žmonių mąstymas nestandartinėse situacijose. Jo pasakojamos prieštaringos istorijos įtraukia ir žavi.

Pradingusio vyriškio paieškos ir jas gaubiančios paslaptys; įsimylėjelių pabėgimas į Viduržemio jūros pakrantę; teatrologijos studento ir artimos merginos santykius temdantis mirties šešėlis... Haruki Murakami herojai susiduria su nepakeliama netektimi ir euforišku seksualumu, jie stengiasi įveikti pamažu atsirandantį atstumą, kuris juos skiria nuo pačių artimiausių žmonių. Visų siužetu veiksmas vyksta už Japonijos ribų, tačiau Kaip ir kiuose Murakami kūriniuose jaučiama prieštaringa japonų kultūros dvasia.

Haruki Murakami kūryba verčiama į dešimtis pasaulio kalbų. Jis lyginamas su didžiaisiais modernizmo ir postmoderno autoriais, tokiais kaip Selindžeris, Vonegutas ar Kafka. Jo kūriniai įvertinti daugybe prestižinių premijų – Hanso Christiano Anderseno literatūriniu prizu, Pasaulio fantastikos apdovanojimu, Franzo Kafkos premija ir kt. Žurnalas Time paskelbė Murakami vienu iš 100 įtakingiausių pasaulio žmonių.

„Šie apsakymai rodo stipriausias Murakami kūrybos savybes – organiškumą ir dinamiką. Kurdamas modernybės, susvetimėjimo ir šiuolaikinių technologijų paliesto pasaulio kroniką, Murakami parodo mūsų kasdienės rutinos trapumą ir žmonių nesugebėjimą pasipriešinti jėgoms, išbalansuojančioms gyvenimo tėkmę. Visi „Aklas gluosnis, mieganti moteris“ apsakymai perspėja, kaip pavojinga bandyti įstatyti gyvenimą į rėmų ir šablonų pusfabrikačius. Tai, kas nuslopinama, galiausiai vis tiek iškyla į paviršių.“
Los Angeles Times

„Daugelyje rinkinio „Aklas gluosnis, mieganti moteris“ apsakymų atrodo, kad pasakotojas tempia gumą ir vengia paaiškinti vaizduojamus įvykius. Murakami pasakojami mįslingi nužudymai ir vaiduokliškos istorijos taip ir lieka gaubiami paslapties šydo. Ar chroniškai neištikimas vyras yra apkerėtas? Ar keturiasdešimt dienų trunkantis pykinimas visiškai nesusijęs su jo nuodėmėmis? Murakami niekada neišsiduoda, todėl didžioji jo kūrybos dalis yra nepamirštama.“
The Guardian

„Rašyti romaną man yra iššūkis, o rašyti apsakymus – džiaugsmas. Jei romanų kūrimas primena miško sodinimą, tai kurti apsakymus panašu į darbą sode.“
Haruki Murakami


  • Autorius: Haruki Murakami
  • Leidėjas: Baltos lankos
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 476
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094791192

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Aklas gluosnis, mieganti moteris"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Aklas gluosnis, mieganti moteris", Haruki Murakami. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Haruki Murakami su knyga "Aklas gluosnis, mieganti moteris" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Aklas gluosnis, mieganti moteris" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Haruki Murakami. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Aklas gluosnis, mieganti moteris" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Aklas gluosnis, mieganti moteris" perkama kartu