0

Artima praeitis

Kaina internetu: 13,79 €
Kaina knygyne: 16,69 €*
Sutaupote: 2.90 € (18%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Artima praeitis

  • Leidėjas: Briedis
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: 22x24, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 248
  • ISBN ar kodas: 9789955267553

2020-09-30 13.79 InStock
Į krepšelį
Knygos "Artima praeitis" aprašymas

Istoriko Povilo Girdenio knyga „Artima praeitis“ paliečia skaudų mūsų šalies istorijos tarpsnį. Autorius kalba apie laiką, kuomet Lietuva buvo okupuota Sovietų Sąjungos, kuomet žmonės patyrė žiaurias represijas, trėmimus bei kitokį terorą. Visa tai yra artima mūsų praeitis, kurią vis dar mena vyresni žmonės ir kuri iki šiol turi įtakos šalies žmonių gyvenimams.

Dvidešimtas amžius mūsų šaliai nebuvo lengvas. Po Pirmojo pasaulinio karo atsitiesusi šalis jau kito karo metu buvo trypiama ir galiausiai atsidūrė Sovietų Sąjungos rankose. Visą lietuvių kurtą gerovę greitai suardė okupantai. Visuomenę baugino prasidėjusios represijos, kurios palietė visus socialinius sluoksnius.

NKVD daliniai nuolat rengė baudžiamąsias operacijas, vykdė masines kratas. Jie areštuodavo režimui neįtikusius žmonės, žudė pasipriešinimo dalyvius bei civilius, kuriuos įtardavo padedant partizanams. Prasidėjo masiniai gyventojų trėmimai į Sibirą. Žinoma, dalis visuomenės nepasidavė terorui, formavosi pasipriešinimo grupės, savo veiklą vykdė partizanai bei disidentai. Apie tokius įvykius knygoje ir kalba Povilas Girdenis.

„Artima praeitis“ aptaria sovietinių represijų mąstą ir laisvės kovų dalyvius bei jų veiklą. Autorius papasakojo apie 1949-ais metais vykdytą masiškiausią Baltijos šalių gyventojų trėmimo operaciją „Bangų mūša“. Jos metu į įvairias Sibiro sritis buvo išvežti beveik šimtas tūkstančių žmonių, didžioji dalis buvo moterys bei vaikai. Dar viena trėmimo banga įvyko metais anksčiau – 1948-ųjų operacijos „Vesna“ metu išvežti apie keturiasdešimt tūkstančių lietuvių.

Rašytojas dėmesio skiria nepaprastoms, užmirštoms asmenybėms. Jis pasakoja apie 1918-tų metų vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signatarų skaudų likimą sovietų okupacijos laikais. Autorius taip pat supažindina skaitytojus su Vytautu Kalade – žmogumi, kurį sovietų saugumo tardytojai kaltino dėl organizuoto pasipriešinimo okupantams per Romo Kalantos laidotuves.

Autorius Povilas Girdenis knygoje „Artima praeitis“ pasakoja ir apie sovietmečio kasdienybę – skundimo kultūrą, prisimena estrados koncertų laikus, mokyklines istorijas bei kalba apie žmonių kartą, gyvenusią ir augusią sąjūdžio išvakarėse.

„Artima praeitis“ – istorinė knyga, liudijanti kelių netolimos praeities dešimtmečių įvykius.

Povilas Girdenis – muzikantas, istorikas, rašytojas. Povilas geriausiai žinomas dėl savo dainuojamosios poezijos kūrinių. Tačiau ne mažiau įdomūs ir jo istoriniai tekstai, kurie gana dažnai pasirodo leidinyje „Literatūra ir menas“. Dalis jų nugulė į debiutinę knygą „Artima praeitis“.


Parašykite atsiliepimą apie "Artima praeitis"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Visuomenė, politika

Povilas Girdenis parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Artima praeitis, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Artima praeitis aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Artima praeitis už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Artima praeitis? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Povilas Girdenis tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Artima praeitis" perkama kartu