-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: SALE ⏳

0

Pirkėjų atsiliepimai

Jūreivis: vieno paveikslo statiška drama

Kaina: 3,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-08-31 3.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Jūreivis: vieno paveikslo statiška drama " aprašymas

„Nerimo knyga“ skaitytojus sužavėjęs talentingasis portugalų autorius Fernando Pessoa rašė įvairaus žanro kūrinius. Tarp jų vienas buvo skirtas teatro scenai. Tai pjesė „Jūreivis: vieno paveikslo statiška drama“.

Apvalus kambarys senoviniame bokšte. Jo centre stovi karstas, kuriame pašarvota mergaitė. Žvakės keturiuose kampuose. Pro aukštą siaurą langelį matosi tolimi kalnai ir vandens lopinėlis. Netoli lango budi trys mergelės. Jos laukia aušros ir dalijasi savo svajonėmis. Viena budėtoja pasakoja apie jūreivį, kuris po laivo katastrofos patenka į salą ir nepakeldamas ilgesio čia susikuria kitą praeitį, tėvynę ir tikrovę bei vieną dieną supranta, kad nebeprisimena tikrojo gyvenimo.

Vienintelis ekscentriško portugalų modernisto Fernando Pessoa spektaklis „Jūreivis: vieno paveikslo statiška drama“ stebina simbolių gausa. Drama yra tarsi pasitraukimas į savo vidinį „aš“, į iškreiptus prisiminimus bei sapnus. Tai pasivaikščiojimas po Fernando Pessoa ir jo sukurtų tapatybių pasaulį, kur gyvenimas yra ne kas kita kaip sapnas, o svajonė dažnai yra tikresnė už pačią tikrovę. Šioje dramoje, kurią Pessoa vadina statine, veiksmas vyksta veikėjų vaizduotėje.

Nedidelės apimties pjesės tekstas stebina ir žavi savo sudėtingumu bei galia.

Dramą „Jūreivis“ autorius parašė 1913-tais metais per vieną rudens naktį. Pjesė buvo išspausdinta debiutiniame žurnalo „Orpheu“ numeryje. Iki pat šiol šis avangardinis spektaklis statomas įvairiose pasaulio šalyse.

Fernando Pessoa (1888–1935) – portugalų poetas ir prozininkas, literatūros kritikas, filosofas, laikomas vienu reikšmingiausių dvidešimtojo amžiaus literatūros pasaulio atstovų. Rašytojas studijavo Lisabonos universitete, dirbo korespondentu, rašė literatūriniams laikraščiams. Išleido eilėraščių rinktinių ir kitų tekstų. Į lietuvių kalbą 2020-tais metais išverstas jo kūrinys „Nerimo knyga“, kurį sudaro 259 įvairaus žanro fragmentai, sulaukė nemenko susidomėjimo.

Iš portugalų kalbos vertė Audrius Musteikis

Fernando Pessoa kūriniai – iššūkis literatūros gurmanams. Kviečiame knygą įsigyti internetu ir mėgautis vaizduotės bei simbolių šėlsmu. Priminsime, kad pirkti online visada verta dėl gerų kainų, nes apsilankę knygyne rasite išpardavimų bei akcijų, kurių metu įvairaus siužeto ir turinio knygos kainuoja pigiau. Išsirinkti gerą skaitinį padės trumpi aprašymai, santraukos, ištraukos, nurodytas puslapių skaičius ar kita informaciją. Taip pat domėkitės, ką apie knygas savo apžvalgose ar atsiliepimuose kalba kiti skaitytojai.


  • Autorius: Fernando Pessoa
  • Leidėjas: Odilė
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 56
  • Formatas: 12x20, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098222296

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Jūreivis: vieno paveikslo statiška drama "

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Užsienio eilėraščiai ir dramos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Jūreivis: vieno paveikslo statiška drama ", Fernando Pessoa. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Fernando Pessoa su knyga "Jūreivis: vieno paveikslo statiška drama " jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Jūreivis: vieno paveikslo statiška drama " patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Fernando Pessoa. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Jūreivis: vieno paveikslo statiška drama " palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Jūreivis: vieno paveikslo statiška drama " perkama kartu