TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Lota

5.0
(3 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 10,02 €
Kaina su kodu: 7,01 €
Nuolaidos kodas: KALĖDOS
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-09-19 Ežiukas

Svarbiausia, kad dabar žinau kas esu.


2023-12-31 10.021 InStock
Į krepšelį

Knygos "Lota" aprašymas

„Lota“ – pasakojimas apie paauglę mergaitę, kuri viena pati stengiasi susidoroti su mamos netektimi ir netikėtai užgriuvusia vienatve. Autorė Diana Gancevskaitė įtaigiai pavaizdavo jauno žmogaus skausmą, kintančią pasaulėjautą ir niūrioje kasdienybėje vos užčiuopiamą vilties spindulėlį.

Lotai greitai sukaks keturiolika metų. Ir ji jau pusmetį bando susitaikyti su artimiausio žmogaus – mamos – netektimi. Liūdesys ir tuštumos pojūtis lydi ją kiekviename žingsnyje, o smulkmenos, kas dieną primenančios mamą, – skaudžiai duria širdį. Net paprasčiausia sriuba šaldytuve skaudina, nes mama mokėjo ją išvirti, o Lota su tėčiu, deja, nemoka.

Lotos tėtis dirba tolimųjų reisų vairuotoju. Jam irgi nelengva, tačiau vyras privalo dirbti. Lotos tėtis išvažiuoja tikėdamasis, kad praėjo pakankamai laiko, o dukra pakankamai didelė ir savarankiška, kad galėtų pasilikti namuose viena. Savo rūpestį jis išreiškia užpildydamas šaldytuvą kalnu maisto ir kas valandą rašydamas trumpąsias žinutes su klausimais ar viskas gerai.

Viskas gerai, kiekvieną kartą tėčiui atsako Lota, nors negali žiūrėti į šaldytuve gulinčią vištą, pirktines mišraines ir dirbtines sriubas. Ji ruošiasi viską išmesti, viena užsidaryti namuose ir daugiau niekada nebevaikščioti į mokyklą. Net ir tada, kai tėtis sugrįš. Nes mokykloje visi žiūri į ją su užuojauta.

Į mokykla Lota nenori eiti dar ir dėl to, kad jos geriausia draugė Sonata guli ligoninėje. Čia ji praleis tris mėnesius. Sonata kenčia nuo valgymo sutrikimų ir žinutėmis atakuoja Lotą vis prašydama ją aplankyti. Tik mergaitė neplanuoja net kojos kelti iš namų. Jai visko per daug ir viskas per greitai.

Lota nenori eiti nei į mokyklą, nei lankyti Sonatos, nei bendrauti su įkyrokais kaimynais. Vienintelis jos draugas bei pašnekovas yra nukaršęs šuva Lyras, o vienintelis visų bėdų sprendimas– užsidaryti namuose. Visgi, Lota pasaulyje yra ne viena ir gyvenimas atkakliai kviečia ją sugrįžti.

Autorės Dianos Gancevskaitės paaugliams skirta apysaka „Lota“ yra skaudi istorija, aštrios kasdienybės nuotrupos, asmeninės širdgėlos liudijimas ir žiupsnis šviesos bei vilties.

Diana Gancevskaitė – aktorė, vertėja, žurnalistė, rašytoja. 2015 m. autorė gavo metinę Asociacijos LATGA stipendiją Jauniesiems menininkams ir sukūrė pjesę vaikams „Benediktas ir žirafa“. Diana Gancevskaitė nuolat rašo straipsnius apie teatrą, kultūrą, vaikų ir jaunimo literatūrą.Kiti taip pat domėjosi


2021-09-19

Svarbiausia, kad dabar žinau kas esu.

2021-09-19

Is it that simple? It is. What it was.

2020-11-26

Parašykite atsiliepimą apie "Lota"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Grožinė lietuvių autorių literatūra 9-12 metų vaikams

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys "Lota", kurį pristato Diana Gancevskaitė. Siūlome ne tik išsamų "Lota" aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Diana Gancevskaitė. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie "Lota". Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą "Lota" dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Lota" perkama kartu