0
Internetu: 8,49 €
Knygyne: 10,79 €*
Sutaupote: 2.30 € (22%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Praeis

  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 13x19, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 184
  • ISBN ar kodas: 9786094663826

2020-05-31 8.49 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

„Praeis“ – antroji poeto, slemo atlikėjo Marijaus Povilo Elijo Martynenko knyga, kurioje rašytojas toliau su skaitytojais dalinasi nepagražintos žmogiškosios tikrovės išgyvenimais.


Marijaus Povilo Elijo Martynenko pirmoji knyga „Be penkių pasaulio pradžia“ tapo bestseleriu, o jaunojo kūrėjo vardą įsidėmėjo ir skaitytojai, ir kritikai. Šioje poezijos ir tekstų rinktinėje jis siekė užmegzti dialogą, pradėti asmenišką, ant tragizmo ir komedijos ribos balansuojantį pokalbį. Pastarasis tęsiasi antrojoje rinktinėje „Praeis“.


Pristatydamas knygą „Praeis“ autorius Marijus Povilas Elijas Martynenko pateikia tik savo trumpą dosje. Jis kalba apie įvairiausią savo gyvenimo patirtį: kūrė dramą, rašė eiles, dirbo baro, vėliau įgarsintoju. Laisvalaikiu... stengiasi išlikti. Išlikti toks, kokį save mato: 26 metų amžiaus, 58 kilogramų svorio, 168 cm ūgio. Jis tikisi, kad skaitytojai, atsivertę naujausią jo kūrinį, patirs malonių akimirkų. Ir prasmingų. „Praeis“ – pasvarstymai apie pasaulį ir žmogų, pasvarstymai apie mus.


Knygos autorius rašo tinklaraštį, kuriame dalinasi savo mintimis. Tinklaraščio pavadinimas sutampa su antrosios jo knygos – „Praeis“.


Kai kurie Marijų Povilą Eliją Martynenko laiko naujosios jaunimo kalbos balsu, įgarsinančiu tikruosius jos išgyvenimus ir santykį su pasauliu. Ant siurrealumo ir hiperrealumo ribos balansuojantys jaunojo kūrėjo tekstai šokiruoja savo nenormine leksika ir vaizdiniais. Kritikai pataria jais mėgautis pamažu. Nors vargu, ar „mėgautis“ yra tinkamas žodis – kur kas geriau tinka „vartoti“ ar „išgyventi“.


Geriausiai Marijaus Povilo Elijo Martynenko pavardė pažįstama besidomintiems slemo poezija. Šiuo žodžiu apibūdinamas savitas poetinės improvizacijos menas, kai poezija neapsiriboja knygų puslapiais – ji atliekama, išgyvenama ant scenos, papildoma iškalbos ir teatrališkumo elementais. Slemo renginiuose Marijus Povilas Elijas Martynenko pelnė savo vardą ir vyko net į Europos slemo čempionatą. kur laimėjo trečią vietą.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu