0

Pirkėjų atsiliepimai

Sizifo mitas

Kaina: 10,49 €
 • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-07-01 Šarūnas

Camiu yra gyvenimo filosofija. tai sunku apsakyti, ką jis duoda skaitytojui, bet skaitytojui su galva duoda daug.


2022-08-31 10.49 InStock
Į krepšelį

Knygos "Sizifo mitas" aprašymas

„Sizifo mitas“ yra 1942-ais metais išleista rašytojo Albert Camus filosofinė esė. Įkvėptas tokių filosofų kaip Arthur Schopenhauer ir Friedrich Nietzsche autorius ir pats pristato savo absurdo filosofiją.

„Absurdo pasaulis labiau negu kuris kitas taurumo semiasi iš savo varganos kilmės.“

Temos, kurias Albert Camus nagrinėja kūrinyje „Sizifo mitas“ apima absurdą, maištą, žmogaus laisvę, savižudybę. Apie savižudybę autorius kalba itin daug. Jis kelia klausimą ar gyvenimas vertas žmogaus pastangų, o jei ne, gal tada reikia nusižudyti? Tačiau nepaisant gyvenimo prasmės nematymo, žmonės vis tiek gyvena. Kur slypi priežastis?

Žmogus nori priskirti gyvenimui prasmę, tačiau visata atkakliai tyli ir neatsako į jo klausimus. Knygoje „Sizifo mitas“ Albert Camus gyvenimo absurdiškumą lygina su su graikų mitologijos herojaus Sizifo situacija, kuomet jis visiems laikams buvo pasmerktas kartoti tą pačią beprasmę užduotį: ridenti akmenį į kalną, tam, kad pamatytų, kaip jis kas kartą nurieda žemyn. Tačiau gal gyvenimo prasmė yra ne kažkoks pasiektas taškas, o pats akmens ridenimo procesas?

Nagrinėdamas maišto temas A. Camus bando suprasti ar žmogus pajutęs absurdą gali iš jo išsilaisvinti maištaudamas? Tačiau norint sukelti maištą prieš patį absurdą būtina jį perprasti, o tada paniekinti. Ar tai įmanoma? Ar žmogui pakanka laisvės sukelti maištą? Per keletą veikėjų rašytojas supažindina su absurdą išgyvenančių žmonių tipais, juk su įvairių pavidalų absurdu susiduria kiekvienas. Taip pat Camus savo tekste atkreipia dėmesį į ydas, moralinių normų primetimą, atsakingumą. „Sizifo mitas“ – mėgstantiems intelektualius iššūkius.

Albert Camus (1913-1960) – prancūzų filosofas, rašytojas, žurnalistas. Autorius laikomas egzistencialistu, nors pats tokios etiketės kratėsi. Pagrindinė jo nagrinėjama tema buvo absurdo idėja. Albert Camus parašė keturis romanus, taip pat pjesės žanro kūrinių, filosofinių esė, novelių. 1957-tais metais už savo kūrybą A. Camus buvo apdovanotas Nobelio premija. Šiuo apdovanojimu autorius įvertintas už už originalų, taupų ir tikrą talentą.

Domitės iškiliausių XX amžiaus mąstytojų kūriniais? Kviečiame knygą „Sizifo mitas“ įsigyti internetu. Čia galite rasti ir kitų siužetų skaitinių, kuriuos pirkti online dažnai pigiau. Kodėl? Todėl, kad knygyne nuolat vyksta išpardavimai, akcijos, bei gausu kitų gerų kainų pasiūlymų. Visada verta įsigyti apžvalgose ir atsiliepimuose puikiai vertinamus kūrinius, o taip pat atsižvelkite į santrauką su trumpu aprašymu, puslapių skaičiumi, ištraukomis ir kita vertinga informacija.


„Švelnumas ir globa – toks absurdo žmogaus santykis su pasauliu. Būtent skausmingai aiškus dabarties vienkartiškumo, praeinamybės, unikalumo įsisąmoninimas lemia svarbiausius absurdo žmogaus bruožus – taurumą ir paprastumą... Toks šio traktato Sizifas, ritinantis akmenį į kalną, bet kartu puikiai žinantis, kad tas akmuo nuriedės žemyn ir vėl viskas prasidės iš naujo. Tokia ir ta paprasta tiesa, kurią pasako Camus savo „Sizifo mite“: pasaulis ir gyvenimas neturi jokios aukštesnės prasmės, tačiau tu privalai gyventi taip, tarsi toji prasmė egzistuotų.“

Arvydas Šliogeris


 • Nobelio literatūros premijos laureato knyga

 • Pavadinimas originalo kalba: Le Mythe de Sisyphe
 • Autorius: Alberas Kamiu (Albert Camus)
 • Leidėjas: Baltos lankos
 • Išleidimo metai: 2019
 • Knygos puslapių skaičius: 192
 • Formatas: 13x20, kieti viršeliai
 • ISBN ar kodas: 9786094792311
 • Vertėjas: Violeta Tauragienė
 • Iš kokios kalbos versta: prancūzų

Kiti taip pat domėjosi


2021-07-01

Camiu yra gyvenimo filosofija. tai sunku apsakyti, ką jis duoda skaitytojui, bet skaitytojui su galva duoda daug.

Parašykite atsiliepimą apie "Sizifo mitas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasika. Užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Sizifo mitas", Alberas Kamiu (Albert Camus). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Alberas Kamiu (Albert Camus) su knyga "Sizifo mitas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Sizifo mitas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Alberas Kamiu (Albert Camus). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Sizifo mitas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Sizifo mitas" perkama kartu