0

Trečias tomas

  • Nuolaida knygai -26%
Internetu: 9,49 €
Knygyne: 12,69 €*
Sutaupote: 3.20 € (26%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Trečias tomas

  • Leidėjas: Apostrofa
  • Išleidimo metai: 2015
  • Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 240
  • ISBN ar kodas: 9789955605935

2020-05-31 9.49 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

"Visos istorijos, kurių neužrašė amžininkai, yra įtartinos."

Blaise Pascal

"Vis dažniau mane išgąsdina koks nors prisiminimas, dažniausiai tai prisiminimai, kurie, tiesą sakant, visai nebaisūs; daug mažmožių, nevertų, kad pasakočiau juos sėdėdamas virtuvėje ar automobilyje šalia vairuotojo. Mane gąsdina tik suvokimas, kad sau nutylėjau savo gyvenimą. Kažkokiai viešuomenei teikiau istorijas. Tose istorijose apsinuogindavau, žinau, apsinuogindavau taip, kad tapdavau nebeatpažįstamas. Negyvenau savo istorijomis, tik jų dalimis, kurias galėjau paversti literatūra. (...) Netgi netiesa, kad visuomet aprašinėjau tik save. Niekada savęs neaprašinėdavau. Aš tik išsiduodavau."

Max Frisch "Montokas"
***

Trečioji Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Rolando Rastausko esė rinktinė "Trečias tomas" užbaigia trilogiją, pradėtą knygomis "Kitas pasaulis" (2005) ir "Privati teritorija" (2009).Autorius susitelkia ties asmeninės atminties mechanizmų tyrinėjimu: praeitis tampa nelygstamu turtu, kurį įkainoja ir sykiu provokuoja dabarties kelionių (ir klajonių) visu savimi priimti signalai. Eseistas virsta jautria antena, kuri netikėtose vietose - nuo Transilvanijos ligi Provanso - aptiktą informaciją išmoningai derina su savosios biografijos archyvo duomenimis. Pasakojime it filme išnyra keisčiausi personažai, pamėkliški biografijos palydovai, nesibaigiančio kasdienybės teatro veikėjai.

Knygą pagyvina autoriaus bičiulio Remigijaus Treigio fotografijų kadrai.


"Jei butų įmanoma gyventi knygose, norėčiau gyventi RoRa knygose."

Kęstutis Navakas


"Kone atsitiktinę akiratin pakliuvusią kasdienybę versdamas meniška teksto atkarpa, RoRa renkasi mažakriauklę esė, meilę, ir dėlioja savus knygų pano. Jis rašo taip, lyg kalbėtų, pasakotų; įpindamas ir anoniminių komentatorių balsus, atveria galimybę postmoderniai citatai, intertekstui. Atrodo, jis gali suregzti istoriją iš nieko. Sužaisti kalba kaip tiksliai įsisavinta sistema, ypač šaržuodamas socialinę tikrovę."

Giedrė Kazlauskaitė


"Kol daugelis rašytojų galuojasi samprotaudami apie būties nepažinumą, kalbos ribotumą, prasmės neapčiuopiamumą, populiariosios kultūros banalumą, RoRa, elegantiškai jungdamas šiuos elementus į visumą, sukuria tik jam vienam būdingą rašymo būdą. Lietuvių literatūroje taip meistriškai išskaidyti siužeto, bet kartu nepalikti skaitytojo tik ženklų chaose, nemoka niekas. Jo tekstuose tas siužetas išsiskaidęs į minčių ir pojūčių mikropasaulius, kurie nepastebimos traukos jėgos veikiami jungiasi į darnią nelinijinę teksto visatą. Manau, Rastauskas yra pasiekęs tobulą esė formą: kai tekste kultūrinė refleksija, rodos, tuoj virs sausu filosofiniu apibendrinimu, atsiranda elipsė ir pradedamas asmeninės patirties pasažas, kai asmeninė patirtis ima virsti „sentimentalu", grįžtama prie tekstūrą sutvirtinančios kultūrinės refleksijos, kurioje nevengiama ir kalbėjimą pagyvinančių populiariosios kultūros tekstų, ir rimtų visuomeninių problemų analizės. Patirtis Rastausko esė tekstuose - daugialypė, bet ne chaotiška, ji sutvardoma ramaus, elegantiško pasakojimo ir virsta meistriškai valdomu, tikrą teksto malonumą teikiančiu kalbos aktu."

Mindaugas Grigaitis

Turinys

TURINYS

Vietoj įžangos, arba Trilogija / 9


I.

Poeto Griuvėsio sugrįžimas / 15


II.

Traukinių žymėjimas Paryžiuje / 49

Nevero komjaunuolis / 71

Katė Dora / 77

Lopšinių radijas / 83

Tyla po antkapiu / 96

Gurkšnelinė  / 102

Rhododendron ferrugineum / 122

Gegužės 1-oji Varšuvoje / 127

Otelas Sibiu / 133

Švitrinis žmogus / 155

„FC Akropolis", arba Ulisas skreite / 160

Į Stambulą / 166

Mačas rojuje / 183

Asmenukė su Skaitytoja / 196


III.

Mon Tan Dun, arba Slėnio pasakojimai / 205

Mergaitė iš Algirdo Šeškaus nuotraukos / 211

Frontmeno sakmės / 213

Žibintininkas / 217

Tylaraščiai / 219

Kaip mane nušovė / 221

Amžinoji ugnis / 223

Ritos slėptuvė / 225

Geležinkelio keleiviai / 229


Vietoj pabaigos / 235


Turinio rodyklė / 238

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu