0

Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 15 ar 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Osho (Ošo) - (tikrasis vardas Rajneesh Chandra Mohan Jain, gimė 1931 m. gruodžio 11 d., mirė 1990 m.

Osho knygos

Rasta: 20

Meditacija užimtiems žmonėms | Osho
8,49 €
Turime sandėlyje
Nuo medicinos į meditaciją | Osho
9,99 €
Turime sandėlyje
Tobulumo kelias | Osho
9,39 €
Turime sandėlyje
Meditacijos kelias | Osho
9,99 €
Turime sandėlyje
Rasta: 20

sausio 19 d.) – Indijos dvasinis mokytojas, Ošo meditacinio judėjimo kūrėjas.


Radžnišas Čandra Mohanas Džainas (Ošo) gimė Indijoje, Kušvade, Madhija Pradeše smulkaus audinių pirklio šeimoje, praktikuojančioje džainizmą. Pirmus septynis savo gyvenimo metus jis praleido pas senelius, kurie suteikė jam laisvę ir palaikė ankstyvus gyvenimo prasmės ieškojimus.

Mirus seneliui 1938 m., jis grįžo pas tėvus. Kartu atvyko jo senelė, kuri liko ištikimiausiu Ošo draugu iki savo mirties 1970 m. ir laikė save anūko mokine. Pirmą satori būseną Ošo patyrė 1946 m., būdamas 14 metų.

1953 m. kovo 1 d. , būdamas 21 metų Osho patyrė tikrąjį nušvitimą, bagėsi jo žemiškasis dvasinis gyvenimas ir jis tapo nauju nušvitusiu asmeniu.


Vėliau mokėsi Saugaro universiteto filosofijos fakultete, kurį su pagyrimu baigė 1956 m. Nuo 1957 m. Ošo dėstė Raipuro Sanskrito koledže. Po metų jis tapo Džabalpuro universiteto filosofijos profesoriumi. 1966 m. paliko šią pareigybę tam, kad galėtų visiškai pasišvęsti šiuolaikinio žmogaus meditacijos menui. nuo 1968 m. reguliariai vedė meditacines stovyklas, dažniausiai kalnuotose vietovėse, kuriose mokė „Dinaminės meditacijos“.

1970 m. iš Vakarų į Indiją atvyko pirmieji dvasiniai ieškotojai ir Osho tapo žinomas Europoje, Amerikoje ir Japonijoje. 1970-ųjų pabaigoje Osho su savo mokiniais įkūrė meditacijos bendruomenės ašramą Puno mieste Indijoje. Vienos paskaitos metu tradicinės indų sektos narys bandė nužudyti Osho. Nors oficialios religinės organizacijos Vakaruose ir Rytiuose kritikavo šį judėjimą, Osho mokinių skaičius jau siekė ketvirtį milijoną.

1981 m. Osho sunkiai susirgo ir atvyko į JAV gydytis. JAV jo pasekėjai Oregono dykumoje nupirko 64 tūkst. akrų rančą ir įkūrė Radžnišpuramo komuną. Dykumą sekėjai pavertė oaze, kurioje gyveno apie 5 tūstančiai žmonių.

Keli šios komunos gyventojai įvykdė JAV sunkius nusikaltimus
(biologinio terorizmo aktus), todėl Osho buvo deportuotas iš JAV. Po šio
skandalo dar 21 valstybė Osho  paskelbė „persona non grata“.

1990 m. sausio 19 d. Osho paliko savo fizinį kūną.


Pasaulyje Osho vertinamas labai prieštaringai. Jis kitikavo tradicines religijas ir valdžios institucijas, gynė laisvus seksualinius santykius, organizuodavo seksualines meditacines praktikas, todėl dažnai vadinamas "sekso guru". Kai kurie mokslininkai vadina jį "skandalų guru".

Amerikiečių rašytojas Tomas
Robbinsas Osho pavadino „pavojingiausiu žmogumi nuo Jėzaus laikų“. O
Indijos laikraštis Sunday Midday išrinko Osho į dešimtuką žmonių
(drauge su Gandžiu, Nehru ir Buda), kurie pakeitė Indijos likimą.