0

Pirkėjų atsiliepimai

Amžinybės fjordo pranašai

  • Nuolaida knygai -26%
Kaina internetu: 12,98 €
Kaina knygyne: 17,48 €*
Sutaupote: 4,50 € (26%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-05-31 12.98 InStock
Į krepšelį

Knygos "Amžinybės fjordo pranašai" aprašymas

„Amžinybės fjordo pranašai“ – danų-norvegų rašytojo Kim Leine saga apie nuo viso pasaulio izoliuotą XVIII a. Grenlandijos bendruomenę, skirtingų kultūrų susidūrimą, apie galimybę rasti namus ir didžiąją svajonę apie laisvę. Tai tarptautinis bestseleris, įvertintas prestižiniu Šiaurės ministrų tarybos apdovanojimu.

1787-ieji. Atšiaurią jūrą skrodžia laivas, kuriame plaukia Mortenas Falkas. Jo tikslas – Grenlandija, kurioje idealizmu trykštantis jaunasis pastorius tikisi atversti inuitų bendruomenę į krikščionių tikėjimą. Užuot pasilikęs ramioje parapijoje žemyninėje Danijoje, jis renkasi nežinomybę atokioje saloje - keliauja į čia įsikūrusią Sukertopeno koloniją.

Deja, jį pasitinka sunkiai ištveriamas šaltis ir valdžiai atsisakanti paklusti maištininkų grenlandų grupuotė, svajojanti apie laisvę, lygybę, brolybę ir trokštanti sukurti utopinę santvarką. Draskomas palankumo sukilėliams ir pareigos saugoti bažnyčios bei kolonijos valdžią, Falkas turės apsispręsti, kaip gyventi ir ką rinktis. Juolab, kad vietinių inuitų kultūra mes iššūkį pastoriaus doroviniams įsitikinimams.

Falkas, sekdamas savo mokytoju Ž. Ž. Ruso, kiekviename sutiktame žmoguje stengiasi įžvelgti prigimtinę, nesugadintą ir laisvą asmenybę. Tačiau viskas, prie ko jis prisiliečia, virsta griuvėsiais – jo sužadėtinė išprotėja, jo nebejaudina žinia apie grenlandiečių berniuko laukiančią mirtį... Tačiau autorius nepalieka skaitytojo ramybėje - jis reikalauja moralinio įsitraukimo, nes pavienė mirtis atokiame pasaulio pakrašty slepia kur kas gilesnes problemas.

Tikrais XVIII a. pabaigos įvykiais grįstas romanas „Amžinybės fjordo pranašai“ – daugiasluoksnė proza, atskleidžianti įtampą tarp kolonijos valdovų ir grenlandiečių. Tai pasakojimas apie vienos žmonių bendruomenės bandymus atsilaikyti prieš istorijos vėtras. Tai jaudinantis epas apie priespaudą ir maištą, apie žmogų kaip asmenį ir kaip idėją.

„Amžinybės fjordo pranašai“ – lėtai besivystantis ir gilus romanas, kuriame netrūksta gyvybingumo ir aistros atskleidžiant įtampą tarp tikėjimo ir veidmainystės, empatijos ir paklydimo, iš nevilties gimusio maišto ir tamsaus likimo. Romane išskiriamas liūdesio ir gailesčio motyvas aktualus visada ir visur.“
The Guardian

Iš danų kalbos vertė Ieva Tolekytė


  • Autorius: Kim Leine
  • Leidėjas: Kitos knygos
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 496
  • Formatas: 16x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094273902

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Amžinybės fjordo pranašai"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Amžinybės fjordo pranašai", Kim Leine. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Kim Leine su knyga "Amžinybės fjordo pranašai" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Amžinybės fjordo pranašai" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Kim Leine. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Amžinybės fjordo pranašai" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Amžinybės fjordo pranašai" perkama kartu