0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Didysis Šekspyras

3.5
(2 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nuolaida knygai -26%
Kaina internetu: 29,99 €
Kaina knygyne: 39,99 €*
Sutaupote: 10.00 € (26%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2020-10-07 Karina

Visa kas gražiausia sukurta Šekspyro - šioje knygoje. Ačiū leidėjams.


2021-10-31 29.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Didysis Šekspyras" aprašymas

Viljamas Šekspyras (William Shakespeare) – žymiausias vėlyvojo Renesanso rašytojas, poetas ir dramaturgas. Nėra žmogaus, kuris nieko negirdėjo apie Romeo ir Džiuljetos ar Hamleto istorijas. Juk šie kūriniai ne tik tūkstančius kartų rodyti viso pasaulio scenose, bet buvo ir ekranizuoti, o taip pat įkvėpė ne vieną kitą autorių. Dramų rinkinio „Didysis Šekspyras“ puslapių skaičius siekia beveik 800. Įspūdinga apimtis!

Nepaprastai gražiai išleistame leidinyje „Didysis Šekspyras“ sudėtos svarbiausios William Shakespeare dramos, tragedijos ir komedijos. Knygoje skaitytojai ras gerai pažįstamus kūrinius, tokius kaip „Ričardas III“, „Romeo ir Džiuljeta“, „Vindzoro šmaikštuolės“, „Julijus Cezaris“, „Hamletas“, „Otelas“, „Karalius Lyras“, „Makbetas“, „Antonijus ir Kleopatra“ bei „Koriolanas“.

„Ričardas III“ – drama apie karaliaus Edvardo IV brolį Ričardą, kuris nieko nepaisydamas ketina įgyti Anglijos karūną. Politinės intrigos, kova dėl sosto ir stiprūs psichologiniai veikėjų paveikslai – autoriui būdingi bruožai.

„Romeo ir Džiuljeta“ – tragiškos meilės istorija ir kone pats populiariausias autoriaus kūrinys, išmoningai interpretuojamas šiomis dienomis. Ši drama pasakoja apie dviejų jaunuolių meilę ir jų šeimų tarpusavio konfliktą.

„Vindzoro šmaikštuolės“ yra ironiška komedija apie gašlūną serą Džoną Falstafą ir jo bandymus suvilioti doras, ištekėjusias miesto damas. Deja, galiausiai viskas atsisuka prieš patį mergišių.

„Julijus Cezaris“ – drama apie išdavystę. Šioje istorijoje William Shakespeare pasakoja iškilaus karvedžio ir jo nužudymo istoriją.

Viena populiariausių dramaturgo pjesių „Hamletas“ yra kiek filosofinio pobūdžio, kurioje nagrinėjami egzistenciniai žmogaus gyvenimo klausimai. Šis kūrinys yra daugiausiai kartų verstas į lietuvių kalbą.

„Otelas“ – tragedija apie pavydą, rasizmą, kerštą, aistrą, atgailą ir meilę. Ko gero tai yra pagrindinės skaitytojų ir žiūrovų vaizduotę kaitinančios temos. Istorija pasakoja egzotiškojo mauro Otelo ir Venecijos ledi Desdemonos meilės dramą.

„Karalius Lyras“ yra laikomas vienu sudėtingiausiu William Shakespeare kūrinių. Tragedija nagrinėjami vaikų ir tėvų santykių, nedėkingumo, žmogaus aklumo, iliuzijų žlugimo, pralaimėjimo bei žmogiškumo klausimai.

„Makbetas“ – beprotybės ir paranojos kupina istorija. Drama tobulai išpildo tragedijos žanrui keliamus lūkesčius. Makbetas yra žmogus, kuris bet kokia kaina nori besąlygiškos valdžios ir dėl savo didžiulių ambicijų visiškai nepaiso moralinių ribų. Istorija parodo, kokios yra aistringo valdžios siekio pasekmės.

„Antonijus ir Kleopatra“ – drama, kuri nukelia į dar gilesnę senovę ir seka Kleopatros ir Marko Antonijaus santykius nuo Sicilijos sukilimo iki Kleopatros savižudybės Romos Respublikos paskutinio karo metu.

„Koriolanas“ – istorija paremta legendinio Romos lyderio Koriolano gyvenimo istorija. Ir vėl laukia siužetas su daugybe politinių intrigų ir nepamatuotų asmeninių ambicijų.

Viena knyga, o net dešimt kultinių kūrinių, kuriuos net ir po keturių šimtų metų stato geriausi pasaulio režisieriai, apžvalgose bei atsiliepimuose aptarinėja kritikai, skaitytojai ir žiūrovai! Taip pat knygoje „Didysis Šekspyras“ skaitytojai ras ir įžangą apie autoriaus kūrybą, vertinimą šių dienų kontekste ir vertimų interpretacijų problemas.

Pirmą kartą susidūrusiems su William Shakespeare dramomis, pavyzdžiui moksleiviams, pravers kiekvieno kūrinio pradžioje pateikti aprašymai bei paaiškinimai apie istorinį siužeto ir jo veikėjų gyvenimo kontekstą.

William Shakespeare asmenybė iki šiol neramina visus literatūros tyrinėtojus. Didelės jo biografijos dalies faktai yra sunkiai patikrinami. Pavyzdžiui, istorikai iki šiol ginčijasi dėl to ar visas populiarias pjeses rašė vienas ir tas pats žmogus. Manoma, kad William Shakespeare gimė 1564 metais, o mirė – 1616 metais, savo gimtadienio dieną. Didelė jo darbų dalis išleista tik po autoriaus mirties.

Prabėgo keturi šimtai metų, o William Shakespeare dramos visiškai neprarado aktualumo. Atvirkščiai, atrodo, kad dalis jų pralenkė laiką ir šiandien pirštu bado į šiuolaikines problemas. Rašytojo kūrybą įkvėpė daugybę režisierių. Vargu ar įmanoma suskaičiuoti, kiek kartų jo pjesės rodytos pasaulio scenose.

Atsiradus kino menui, daugelis dramų persikėlė ir į didžiuosius ekranus. Pasaulio kūrėjai nevengia interpretuoti kūrinių, veikėjų apgyvendinti šiuolaikinėje aplinkoje, tačiau aišku viena – William Shakespeare lyg šiol kaitina vaizduotę.

Iš anglų kalbos vertė Aleksys Churginas

Esame tikri, kad trumpas aprašymas jus sudomino! Juk šis dramų rinkinys yra nesenstanti klasika, kurią galėsite palikti ateities kartoms. Pirkti online knygą pigiau! Taip pat už gerą kainą įsigyti internetu kviečiame ir kitas „Auksinės Obuolio kolekcijos“ knygas. Kūrinio santrauka internete niekada neatstos originalo, tad rinkitės, skaitykite ištraukas ir pildykite lentynas vertingiausiomis knygomis! Priminsime, kad nuolat rengiame akcijas bei išpardavimus, kuomet klasika vilioja dar atkakliau.2020-10-07

Visa kas gražiausia sukurta Šekspyro - šioje knygoje. Ačiū leidėjams.

2019-05-26

Išversta neprofesionaliai, kartais atrodė, kad vertėjas naudoja Google Translate! Net knygos galinėje pusėje rašoma ne "Šekspyras", o "Shakespeare'as". Dėl tokių vietų suteršiamas skaitymo malonumas.

Parašykite atsiliepimą apie "Didysis Šekspyras"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Klasika. Užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą "Didysis Šekspyras", kurią skaitytojams dovanoja Viljamas Šekspyras (William Shakespeare). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Viljamas Šekspyras (William Shakespeare) su knyga "Didysis Šekspyras" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Didysis Šekspyras" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Viljamas Šekspyras (William Shakespeare). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Didysis Šekspyras" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Didysis Šekspyras" perkama kartu