0

Geležinis kulnas

  • Leidėjas: Bonus animus
  • Išleidimo metai: 2008
  • Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 232
  • ISBN ar kodas: 9789955754060

Šiuo metu neparduodama

Knygos "Geležinis kulnas" aprašymas

Prireikė šimto metų, kad XX a. pradžioje parašytas Dž. Londono romanas būtų išleistas Lietuvoje. Net ir sovietiniais metais, kai šis literatūros klasikas buvo vienas populiariausių ir dažniausiai leidžiamų amerikiečių rašytojų Sovietų Sąjungoje, "Geležinis kulnas" ir rusiškai buvo išleistas vos vieną kartą ir tik Dž. Londono raštų rinktinėje.


Dėl to "kaltas" romano siužetas. Socialistines pažiūras deklaravęs Dž. Londonas buvo sukrėstas 1905 m. revoliucijos Rusijoje sutriuškinimu ir to meto įvykių JAV, tad sukūrė utopinį romaną, kuriame perteikia JAV ateities viziją: 1912-ieji.

JAV oligarchija, išsigandusi, kad rinkimus laimės socialistai, įveda tiesioginį valdymą ir panaikina bet kokias demokratijos apraiškas. Prasideda, anot Dž. Londono, kelis šimtmečius užsitęsusi kova, pasibaigusi oligarchijos pralaimėjimu. Tačiau romane atsispindi tik pirmųjų dviejų dešimtmečių kova, apie kurią pasakoja vienas pagrindinių personažų – už vieno socialistų vadų Ernesto Everhardto ištekėjusi Berklio universiteto profesoriaus dukra Elis (romanas buvo ir savotiškas Dž. Londono atsakas į leidėjo prašymus parašyti meilės istoriją).

Vėlesnis įvykiai, Pirmasis pasaulinis karas, pokarinis fašizmo augimas Europoje, patvirtino Dž. Londono politines įžvalgas.

"Geležinis kulnas" buvo pirmasis romanas apie diktatūros grėsmę JAV, kuris įkvėpė G. Orvelą parašyti romaną "1984". Akivaizdžių romano motyvų galima rasti ir daugelio kitų garsių XX a. rašytojų kūryboje.

Unikaliausias romano bruožas yra tas, kad jo siužetas vis pasikartoja pasaulinėse visuomenės vystimosi realijose, todėl "Geležinis kulnas" tebėra neįtikėtinai šiuolaikiškas iki šiol. 


Iš anglų kalbos vertė Raimondas Kaščius

Parašykite atsiliepimą apie "Geležinis kulnas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Geležinis kulnas, kurią skaitytojams dovanoja Jack London (Džekas Londonas). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Jack London (Džekas Londonas) su knyga Geležinis kulnas jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Geležinis kulnas patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Jack London (Džekas Londonas). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Geležinis kulnas palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Geležinis kulnas" perkama kartu