0

Žmogžudystė Morgo gatvėje ir kitos šiurpios istorijos

  • Nuolaida knygai -39%
  • Nemokamas knygos pristatymas
5.0
(3 įvertinimai)
Internetu: 15,99 €
Knygyne: 26,19 €*
Sutaupote: 10.20 € (39%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva ir LP Express terminalus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
2020-02-23 Aris

Puikiai išleista. Fantastika.

Informacija

Žmogžudystė Morgo gatvėje ir kitos šiurpios istorijos

  • Leidėjas: Obuolys
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 656
  • ISBN ar kodas: 9786094840562

2020-07-31 15.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Apsakymų rinkinyje „Žmogžudystė Morgo gatvėje ir kitos šiurpios istorijos“ skaitytojui pateikiami Edgaro Allano Poe kūriniai, iš kurių svarbiausias jau paminėtas knygos pavadinime.

Apsakymas „Žmogžudystė Morgo gatvėje“, pirmą kartą publikuotas žurnale „Graham's Magazine“ 1841-ais metais, vadinamas pirmuoju detektyvo žanro kūriniu. Žinoma, XIX-o amžiaus viduryje, kai jis buvo parašytas, terminas „detektyvinė literatūra“ dar neegzistavo, nors jau dirbo rašytojai, kurie savo siužetuose sprendė mįsles naudodami loginių sprendimų metodą.

„Žmogžudystė Morgo gatvėje“ turi ir dar vieną istorinį debiutą – apsakyme pirmą kartą atsirado naujas pasaulio literatūroje personažas – seklys džentelmenas Augustas Dupinas. Herojui nusikaltimų tyrimas nėra profesija. Jis tiesiog skaito įvairius laikraščius, daro išvadas ir imasi bylos. Protas ir intelektas yra svarbiausi Augusto Dupino darbo įrankiai, kuriuos naudodamas jis išsprendžia sudėtingiausias mįsles. Apsakyme „Žmogžudystė Morgo gatvėje“ Dupinas tiria ypatingai sudėtingą nusikaltimą, kurį policija jau pavadino neatskleidžiamu. Dupinas, naudodamas logiką ir pastabumą, atskleidžia, kas yra žiaurusis dviejų moterų žudikas ir išteisina neteisingai apkaltintą žmogų.

Apsakymų rinktinėje, šalia visų žymiausių Edgaro Allano Poe kūrinių įtrauktas ir pirmasis rašytojo prozos kūrinys, 1832 metais parašytas apsakymas „Mecengeršteinas“. Ankstyvoji rašytojo kūryba yra ypač įdomi. Literatūrologai pažymi stiprią vokiečių literatūros įtaką, tuo pačiu pažymėdami, kad apsakyme pastebimas ir paties Poe indėlis į gotikos žanro vystymąsi. Taip pat įdomios autobiografinės apsakymo detalės. Mecengeršteinų dvaras ir pilis simbolizuoja rašytojo patėvio Johno Allano namą Moldavijoje. Šitaip senasis grafas iš apsakymo yra patėvio įsikūnijimas, o jaunasis Mecengeršteinas – pats Edgaras Allanas Poe, kurio moldaviška jaunystė buvo tokia prabangi, kad jis tikrai galėjo jaustis viduramžių princu.

Apsakyme veiksmas perkeltas į Vengriją. Siužetas pasakoja jauno aristokrato Fridricho Mecengeršteino, senos giminės paskutinio atstovo, istoriją. Mecengeršteinai nuo seno pykstasi su kita aristokratų gimine, Berlificingais, ir, kai užsidega pastarųjų arklidės, aplinkiniai įtaria, kad tai jaunojo Fridricho darbas.

Rinkinys „Žmogžudystė Morgo gatvėje“ iliustruotas puikiomis airių dailininko Henry Clarke iliustracijomis. Dailininko kūrybą įtakojo du svarbiausi XX a. pradžios meniniai judėjimai - Art Nouveau ir Art Deco, tad nepaprastai dekoratyvios ir įtaigios iliustracijos tampa organiška rinkinio dalimi.

2020-02-23

Puikiai išleista. Fantastika.

2020-01-08

Labai gražus leidimas

2019-12-11

Tikrai verta buvo laukti. Labai gražiai išleista, toks gražus viršelis. Ir daug iliustracijų, ir tekstai labai šiurpūs, detektyviniai, tikrai niekada nebuvau skaičiusi nieko panašaus. Labai patiko. Rekomenduoju!

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu