0

Žmogžudystė Morgo gatvėje ir kitos šiurpios istorijos

  • Nauja knyga
  • Nuolaida knygai -31%
  • Nemokamas knygos pristatymas
Internetu: 17,49 €
Knygyne: 24,99 €*
Sutaupote: 7.50 € (31%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva ir LP Express terminalus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Knygos išleidimo data: 2019-09-28
Informacija

Žmogžudystė Morgo gatvėje ir kitos šiurpios istorijos

  • Leidėjas: Obuolys
  • Išleidimo metai: 2019
  • Puslapių skaičius: 656
  • ISBN ar kodas: tstas

17.49 In stock
Rezervuoti
Aprašymas

Išankstinė knygos prekyba!
Prašome šiai knygai daryti atskirą užsakymą, nes visos su šia knyga užsakytos knygos bus pristatytos tik gavus išankstinės prekybos knygą. 

Knyga "Geriausi apsakymai ir šiurpios istorijos" - tai Edgaro Allano Poe kūrybos rinkinys su gausiomis iliustracijomis, knygą apsaugančiais aukso spalvos metalizuotais kampais, šilko juostele ir rausvais lapais.

"Poe sukūrė detektyvo žanrą."
Arthur Conan Doyle

E. A. Poe (1809-1849) – skeptikas, maištautojas, kasdienės tuštybės niekintojas, vienišas nelaimingas beturtis, persekiojamas nesėkmių, nepripažintas ir nepritapęs gimtinėje, tačiau gerbiamas ir mylimas Prancūzijoje. „Tai Baironas, per klaidą gimęs bjaurioje visuomenėje, – vienišas barbariškoje, dujų apšviestoje Amerikoje“, – taip Šarlis Bodleras apibūdino Poe. Šiandien E. A. Poe – visame pasaulyje dievinamas amerikiečių literatūros klasikas ir kultinis rašytojas, iš naujo atrandamas vis naujos kartos skaitytojų.
E. A. Poe tobulai atskleidė dvasines ir fizines kančias, mirtį, įspausdamas į mūsų sąmonę realų siaubą. Jokūriniai dažnai priartėja prie padorumą neigiančios ribos, nes pagrindinis jo apsakymų tikslas – netikėtumas.

"Poe – mokslinės fantastikos ir siaubo pasakojimo pradininkas."
Jules Verne

Šis rinkinys "Geriausi apsakymai ir šiurpios istorijos" – tai apsakymų rinktinė, kurią sudaro visi žymiausi E. A. Po darbai: pirmasis jo prozos kūrinys – apsakymas „Mecengeršteinas“ (1832 m.), pirmasis jo detektyvas „Žmogžudystė Morgo gatvėje“ ir daugelis kitų.

Akivaizdu, kad E. A. Poe – siaubo ir įtampos meistras, kuris šiurpins skaitytojus dar ne vieną šimtmetį. Savo istorijose jis tiesiog panardina į tikrą košmarą, o nuostabios Harry Clarke iliustracijos šį jausmą tobulai papildo ir sustiprina, perkeldamos vaizduotę į beveik realų gotikinio siaubo ir beprotybės pasaulį. Rašytojas tobulai aprašė dvasines ir fizines kančias, organinės materijos irimą, mirtį; sugebėjo kurti tikrąjį siaubą mūsų sąmonėje. Jį domino įvairūs kančios pasireiškimai, liguista sielos būsena, kuri sukelia „stingdančią baimę, siaubą“, vaizdai, pasak jo paties, gimę „ties riba, kur sumišusi tikrovė ir sapnas“. Šiurpiose istorijose mirusieji kartais sugrįžta pas gyvuosius.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu