TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Gyvenimo išminties aforizmai

4.8
(5 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nauja knyga
Kaina: 21,41 €
Kaina su kodu: 14,99 €
Nuolaidos kodas: KALĖDOS
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 18-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2013-02-07 Arthur fanas

Tobula. Kiekvienam lietuviui pravartu paskaityti:)


2023-12-31 21.411 InStock
Į krepšelį

Knygos "Gyvenimo išminties aforizmai" aprašymas

„...taigi tas, kuris nemėgsta vienatvės, nemėgsta ir laisvės, nes laisvas esi tik būdamas vienas.“

Vokietis Arthuras Schopenhaueris (1788–1860) – itin reikšminga filosofijos figūra, įvykdžiusi tikrą perversmą Vakarų mąstymo tradicijoje, atvėrusi naujo „neklasikinio“, „atviro“ filosofinio mąstymo pradžią. Jo koncepcija darė įtaką tolesnei filosofijos ir net psichologijos raidai. Vadinamas „kančios“, „pesimizmo“, „menininkų“ filosofu, A. Schopenhaueris laikėsi pamatinės pozicijos, jog gyvenimas kaip beasmenės valios vaizdinys yra bevertis ir beprasmis. Žmogus apibrėžiamas kaip aklos, betikslės valios įrankis: vidinė pasaulio esmė yra iracionali valia, o išoriškai jis pasireiškia kaip vaizdinys.

Gyva, vaizdinga kalba A. Schopenhaueris byloja apie tai, jog žmogus pasaulyje jaučiasi niekingas; maža to, niekis yra ir pats pasaulis. Žmogų lydi nuolatinis stygiaus, nepasitenkinimo, nerimo jausmas: trokštame laimės, bet negalime jos pasiekti; norime bent jau išlikti gyvi, bet ir tai nėra duota visam laikui. Toks gyvenimas yra kančia.

Tačiau esama ir būdų tos kančios išvengti. „Gyvenimo išminties aforizmuose“ (1851) bandoma parodyti, jog kančią sumažinti įmanoma: pirmiausia – stojiška laikysena (atsisakant iliuzijų, kančią suvokiant kaip neišvengiamą); atsiduodant nesuinteresuotam meno pažinimui, „grynam“ stebėjimui; atsižadant savęs, kaip daro krikščionių šventasis ar budistų atsiskyrėlis.

Kančios išvengti nepavyks, tikroji laisvė ir laimė slypi vienatvėje... Visa tai skamba neguodžiamai. Tačiau rūsčios realybės akivaizdoje negailestinga išmintis gali padėti stojiškai sutikti gyvenimo smūgius.


  • Autorius: Arthur Schopenhauer
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2023
  • Knygos puslapių skaičius: 280
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094667848
  • Vertėjas: Alfonsas Tekorius
  • Iš kokios kalbos versta: vokiečių

Kiti taip pat domėjosi


2013-02-07

Tobula. Kiekvienam lietuviui pravartu paskaityti:)

2009-07-04

Pravartu ir ismintinga.

2009-03-20

Pradžioje buvo gan sunku įsivažiuoti, bet vėliau labai užkabina minčių lakumas.

2008-06-28

super knyga, tai ko ir ti8kejausi is Arturo filosofijos:)

2008-01-11

Išminties sklidina knyga.Siūlau \"atrasti\".

Parašykite atsiliepimą apie "Gyvenimo išminties aforizmai"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Filosofijos knygos

Arthur Schopenhauer pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Gyvenimo išminties aforizmai", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Gyvenimo išminties aforizmai" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Gyvenimo išminties aforizmai" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Gyvenimo išminties aforizmai"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Arthur Schopenhauer tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Gyvenimo išminties aforizmai" perkama kartu