0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Kai mirtis nusišalina

5.0
(2 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nauja knyga
Kaina internetu: 12,29 €
Kaina knygyne: 14,49 €*
Sutaupote: 2.20 € (16%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-04-08 Karina

Patiks visiems distopinių kūrinių mėgėjams! Ypač, kas skaitė A. Camus "Maras". Ir baisi ir graži knyga vienu metu...

Kai mirtis nusišalina


2021-04-30 12.29 InStock
Į krepšelį
Knygos "Kai mirtis nusišalina" aprašymas

Rašytojo Jose Saramago romane „Kai mirtis nusišalina“ diskutuojama filosofiniais, egzistenciniais klausimais, kurie visada domino autorių. Pagrindinė tema, nagrinėjama šiame romane, liečia natūralią žmogaus gyvenimo baigtį – mirtį. Tačiau, kas nutiktų, jei vieną dieną ji tiesiog pasišalintų ir niekas daugiau nemirtų?

Būtent į tokią distopinę šalį ir nukelia romanas. Mirtis, neapsikentusi žmonių nedėkingumo, nusprendė streikuoti ir savo darbo nebeatlikti. Ir štai, kitą dieną nenumirė nė vienas žmogus. Ir dar kitą, ir dar! Gyventojai ėmė švęsti, laidotuvių biurai ir valdžia griebėsi už galvos, o mirtis – šios knygos pagrindinė veikėja ir žvaigždė – tuo tarpu, stebėjo savo eksperimentą.

Visgi džiaugsmą dėl nemirtingumo greitai nuslopino paprasta realybė ir ne tokia jau graži buitis. Nors žmonės nustojo mirti, jie vis dar sensta, serga sunkiomis ligomis, susižeidžia. Prasideda milžiniškos demografinės problemos, perpildomos ligoninės, o artimieji turi amžinai slaugyti nusilpusius ar komoje gulinčius ligonius bei senukus. Tokiomis sąlygomis netrunka atsirasti Maphia – grupuotė nelegaliai gabenanti ligonius į užsienį, kur jie galiausiai gali susitikti su Mirtimi.

Nobelio literatūros premijos laureato knygoje „Kai mirtis nusišalina“ klausiama, kokia gi gyvenimo prasmė, jei jis niekada nesibaigia. Ar mirtis tikrai yra neigiamas reiškinys? Romano pasakotojo balsas nestokoja kandumo ir besivystantis siužetas atskleidžia mūsų visuomenės trūkumus, kuriuos netikėtai suteiktas nemirtingumas tik išryškina.

José Saramago (1922-2010) – žymus portugalų dramaturgas, rašytojas, žurnalistas. Jis 1998-tais metais įvertintas prestižine Nobelio literatūros premija. Šaltkalvio profesiją turintis autorius gyvenimui užsidirbo rašydamas įvairius straipsnius. Pirmosios jo knygos didelio skaitytojų dėmesio neatkreipė. Tačiau po romano „Terra do pecado" jis prasiskynė kelią literatūros pasaulyje. Į lietuvių kalbą išverstos knygos – „Aklumas“, „Rikardo Rejišo mirties metai“, „Evangelija Pagal Jėzų Kristų“, „Kai mirtis nusišalina“, „Praregėjimas“ ir „Kainas“.

Iš portugalų kalbos vertė Zigmantas Ardickas

José Saramago stilius originalus, o knygos mėgiamos skaitytojų. Tą įrodo ne tik premijos, bet ir daugybė atsiliepimų bei apžvalgų. Trumpas aprašymas šį kartą žada gilias filosofines temas ir netradicinį siužetą. Kviečiame knygą įsigyti internetu. Įvairių žanrų literatūros galite nusipirkti pigiau, nes visada esame parengę gerų kainų pasiūlymų, akcijų ir išpardavimų. Pirkti online paprasta, tereikia išnagrinėti santraukas, aprašymus, pavartyti ištraukas ir įvertinti puslapių skaičių.


  • Autorius: Jose Saramago
  • Leidėjas: Kitos knygos
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 200
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094274770

2021-04-08

Patiks visiems distopinių kūrinių mėgėjams! Ypač, kas skaitė A. Camus "Maras". Ir baisi ir graži knyga vienu metu...

2021-04-08

Patiks visiems distopinių kūrinių mėgėjams! Ypač, kas skaitė A. Camus "Maras". Ir baisi ir graži knyga vienu metu...

Parašykite atsiliepimą apie "Kai mirtis nusišalina"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Kai mirtis nusišalina, kurią skaitytojams dovanoja Jose Saramago. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Jose Saramago su knyga Kai mirtis nusišalina jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Kai mirtis nusišalina patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Jose Saramago. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Kai mirtis nusišalina palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Kai mirtis nusišalina" perkama kartu