BLITZ! ⚡ BLITZ! ⚡ BLITZ! ⚡ Ypatingos knygų kainos RIBOTĄ LAIKĄ! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Maras

Kaina: 8,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-09-30 8.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Maras" aprašymas

Kronikos stiliumi parašytas „Maras“ yra laikomas vienu svarbiausių Nobelio premijos laureato, rašytojo Albert Camus kūriniu. Ligą kaip metaforą pasitelkęs autorius nagrinėja ką tik praūžusio Antrojo pasaulinio karo socialinį palikimą.

Maras yra simbolis – tai gali būti neįvardinta epidemija, bet tuo pačiu ir karas, stichija, okupacija ar bet kokia kita Dievo rykštė paliečianti visuomenę.

Tiksliai nenurodytais 194… metais, Alžyro mieste Orane pradeda plisti liga. Iš pradžių iš rūsių lenda ir dvesia žiurkės, tada pradeda mirti žmonės. Daktaras Bernardas Rijė bando atkreipti valdžios dėmesį į nieko gero nežadančius ženklus. Deja, valdininkai delsia – nėra problemos, nereikia ir sprendimų priimti. Galiausiai paskelbiamas karantinas – niekas negali nei atvykti, nei išvykti iš Orano.

Nepaprasta padėtis bei baimė išbandys miesto žmonių tikėjimą ir vienybę. Romanas puikiai parodo, kad patogus gyvenimas yra tik iliuzija, kurią labai greitai gali sugriauti tiek netikėtos ligos proveržis, tiek prasidėjęs karas. Ir kiekvienas žmogus reaguoja skirtingai. Iš pradžių vieni paklūsta nurodymams, kiti maištauja, treti naudojasi padėtimi. Paniką keičia susitaikymas. Ar įmanoma susivienyti bendram tikslui bei mirties akivaizdoje išlaikyti žmogiškumą? Ar viena gyvybė vertesnė už tūkstančius kitų?

Knygoje „Maras“ nagrinėjamos įvairios žmogiškosios vertybės. Pavyzdžiui, vienybė ir drąsa. Autoriaus manė, kad būtent jos padėjo užbaigti Antrąjį pasaulinį karą. Albert Camus kelia klausimą, kas žmogaus gyvenimą padaro prasmingu. Knyga pasirodė 1947-tais metais. Tuo metu pasaulis dar tik budo po Antrojo pasaulinio karo košmaro, tačiau romane nagrinėjami klausimai aktualūs iki pat šių dienų. Rašytojas metaforomis ir simboliais perteikė karo absurdą, valdžios ydas, individo bei visuomenės vertybes.

Prancūzų-alžyriečių kilmės rašytojas Albert Camus gimė 1913-tais metais. Jis yra laikomas vienu žymiausių dvidešimtojo amžiaus rašytojų ir filosofų. Filosofo diplomą jis gavo Alžyro universitete, 1936-tais metais. Autorius išleido kelis apybraižų ir novelių rinkinius, filosofinius ese. Taip pat Albert Camus sukūrė keturis romanus. „Maras“ yra laikomas brandžiausiu autoriaus kūriniu. 1957-tais metais už savo kūrybą Albert Camus gavo prestižinę Nobelio premiją.

Iš prancūzų kalbos vertė Rožė Jankevičiūtė


  • Nobelio literatūros premijos laureato knyga


Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Maras"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasika. Užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Maras", Alberas Kamiu (Albert Camus). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Alberas Kamiu (Albert Camus) su knyga "Maras" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Maras" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Alberas Kamiu (Albert Camus). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Maras" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Maras" perkama kartu